Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

Które góry chciałabyś/chciałbyś zobaczyć.

Poll ended at 29 Oct 2010, 22:10

Góry w Walii.
6
55%
Góry w Szkocji.
5
45%
 
Total votes : 11

VA wrote:
oXide wrote:Mała lista osób które zadeklarowały się wstępnie jechać: ... VA...

I jego pies, a być może i żona :-P
Ja preferuję zostać pod namiotem, ale to zapewne będzie zależeć od pogody. Dla niewymagających jest pole namiotowe w Nant Perris Ł4/osoba.
Ze względu na psa, tak czy owak, jadę własnym samochodem, więc również będę miał 1-2 miejsca wolne (zależnie czy żona pojedzie).


z tego co pamietam, to szlak na snowdon biegnie przez National Nature Reserves, wiec przechadzka z psem to tylko na smyczy i nie dluzszej niz 2m. dla zwierzaka to chyba srednia przyjemnosc...

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Age: 29
Joined: 15 Dec 2006, 20:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gudi » 5 Oct 2010, 08:17 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Hejka!
Ja tez sie pisze na wypad na Snowdon(wraz z chlopakiem),
tak wiec mozecie dopisac 2 osoby ;)
Mamy samochod z 2 miejscami wolnymi .
Pozdrawiam
Jagoda

Gudi
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 19 Aug 2009, 12:48
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 5 Oct 2010, 10:33 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

vanwaestel wrote:z tego co pamietam, to szlak na snowdon biegnie przez National Nature Reserves, wiec przechadzka z psem to tylko na smyczy i nie dluzszej niz 2m. dla zwierzaka to chyba srednia przyjemnosc...

Z tego co ja wiem, to nigdzie nie jest powiedziane, że pies ma być na smyczy, tylko pod pełną kontrolą (czyli jak to mówią: close control). Byłem na kilki szlakach wokół Snowdona i nikt nigdy nie zwrócił na psa uwagi, a chodzi tam sporo psów.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 5 Oct 2010, 15:24 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

vanwaestel wrote:draco, jesli znajdziesz dwa miejsca w aucie to sie zapisujemy! w tym roku chcialbym posmakowac zimnego Guinessa przy skwierczacym kominku w pubie z wielka kareta przed wejsciem...


nie ma problemu, widze, ze w tym roku sie nie chce prowadzic jak wszyscy spia w drodze powrotnej :) za rok Ty mnie wieziesz ;)

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Was » 5 Oct 2010, 17:33 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

VA wrote:
vanwaestel wrote:z tego co pamietam, to szlak na snowdon biegnie przez National Nature Reserves, wiec przechadzka z psem to tylko na smyczy i nie dluzszej niz 2m. dla zwierzaka to chyba srednia przyjemnosc...

Z tego co ja wiem, to nigdzie nie jest powiedziane, że pies ma być na smyczy, tylko pod pełną kontrolą (czyli jak to mówią: close control). Byłem na kilki szlakach wokół Snowdona i nikt nigdy nie zwrócił na psa uwagi, a chodzi tam sporo psów.


Z tą smyczą to chyba nie powinno być tak źle. Na większości terenów określanych jako open country i tzw. access land prawnie wymagany OBOWIĄZEK prowadzenia psów na odpowiednio długiej smyczy egzekwowany jest pomiędzy 1 marca a 31 lipca. Poza tym okresem obowiązek prowadzenia psa na smyczy działa przez CAŁY ROK w pobliżu zwierząt hodowlanych (farm animals). Na ścieżkach publicznych wystarczy tak jak mówi VA close control.

Wiecej szczegółów można znaleźć tutaj:
pies w górach

Was
Rozeznany
 
 
Posts: 137
Joined: 5 Jun 2007, 17:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 5 Oct 2010, 18:32 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Moj kolega tez jedzie z psami i to dwoma :D wiec nie jesteś sam :D
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

ja bym sie wybral takze z przyszla malzonka
ale jak to wyglada?co trzeba zabrac itp?
moglbyktos blizejnaswietlic??
z gory dziekuje-i o date bym prosil
zycie jets jak szybka jazda autem............myslimy ze je kontrolujemy ze mamy hamulec a tu............nie przeszlo motu

creative_29
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 12 May 2010, 07:15
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 5 Oct 2010, 18:45 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Data 06.11.10 wyjazd jest omawiany obecnie.
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

no tak ale...............co zabrac?bymnie zamarzl
hahahahahah
zycie jets jak szybka jazda autem............myslimy ze je kontrolujemy ze mamy hamulec a tu............nie przeszlo motu

creative_29
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 12 May 2010, 07:15
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 5 Oct 2010, 18:56 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Obuwie wygodne najlepiej do chodzenia po górach. Lub dobre zaimpregnowane trapery. Czapeczka :D, rękawiczki. itp

A tak poważnie, to trzeba się troszkę przygotować. Na pewno wież prowiant i dobra kurtkę. I jak już wyżej wspomniałem obuwie. Adidasy mogą być za śliskie i przepuszczać wodę wiec nie ma co.
Last edited by oXide on 5 Oct 2010, 19:09, edited 1 time in total.
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

a jak z noclegiem?
wszyscy w jednym pokoju?(polska oszczednosc-hahahaha)?zartuje
ktos juz tam spr noclegi?koszzty itp?
zycie jets jak szybka jazda autem............myslimy ze je kontrolujemy ze mamy hamulec a tu............nie przeszlo motu

creative_29
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 12 May 2010, 07:15
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 5 Oct 2010, 19:12 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

Plan jest na jednodniową wyprawę wiec nocleg na dzień dzisiejszy nie jest w perspektywie wszystkich. Za wyjątkiem kolegi Was który obliguję się zostać na noc i jeszcze nie zapowiedział gdzie dokładnie. Wiec trzeba poczekać. Chyba że masz jakiś pomysł.
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

The Act states that dogs must be on fixed leads, no longer than 2 metres, from 1st March to the 31st July. This is to avoid disturbance to nesting birds. The law also states that dogs should be on a fixed lead, no longer than 2 metres, all year round when “in the vicinity of livestock”, which the Authority has interpreted to mean most of the uplands in Snowdonia.

dla mnie koniec tematu.

Was, szlak ktorym wlazilismy na Snowdon to nie nalezy do open country :)

owszem polnocny szlak jest czescia wolna od zakazow.

spoko, nie wiem ktoredy bedziemy wlazic. osobiscie chcialbym pokonac szlak 15km przez korone szczytow. pod warunkiem ze pogoda bedzie laskawa.

no wlasnie jaki jest plan? ktory szlak? i na ile kazdy z was sie czuje... zerknijcie na zdjecia z lat ubieglych. przejscie korona szczytow jest dosc trudne i trzeba niezle drobic, no nie Krzychu?!

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Age: 29
Joined: 15 Dec 2006, 20:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by oXide » 5 Oct 2010, 19:18 Re: Wycieczka w góry szukamy zainteresowanych.

"Co do szlaków to proponuje zacząć od Pen-y-pass można wejść 2 i zejść 3, to chyba najciekawsze trasy z łatwych"

Jada z nam kobiety nie wiem czy dadzą rade graną iść wiec lepiej coś prostego. Albo żeby nikogo nie ograniczać. Mozna zrobić dwie grupy turystyczna, i turystyczną przełajową. I po prostu spotkać sie na szczycie i razem zejść. :D w miłym klimacie.
Attachments
Snap_2010.10.05_20h21m40s_001.png
Last edited by oXide on 5 Oct 2010, 19:50, edited 1 time in total.
User avatar
oXide
Stały Bywalec
 
 
Posts: 379
Age: 40
Joined: 23 Feb 2007, 23:02
Location: Wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Attachments
Snowdon-aerial-map.jpg

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Age: 29
Joined: 15 Dec 2006, 20:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA