Referencje runda druga.

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by DjXeed » 24 Oct 2011, 18:08 Referencje runda druga.

Do Anglii przyjechal brat, kierowca C+E ze wszystkimi ADRami, nawet na wybuchy i materialy radioaktywne i cysterny. 9 lat doswiadczenia, przejechane poltora miliona kilometrow. Bardzo ladne referencje z polski, przetlumaczone na jezyk angielski. Wymienione szybko prawo jazdy na angielskie i wyrobiona karta do tachografu. Chcial zaczac prace przez agencje, niestety, jak sie okazuje, wszystkie agencje chca przynajmniej dwoch lat doswiadczenia w angielskiej firmie. Pytam wiec, w jaki sposob dostaja sie tutaj do pracy ludzie zaraz po egzaminie skoro wszedzie chca doswiadczenia lub/albo referencje? Ktos wie lub ma namiary na agencje, ktore tego nie wymagaja?

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Age: 39
Joined: 11 Jan 2008, 15:56
Location: Londyn
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 24 Oct 2011, 18:15 Re: Referencje runda druga.

Nie wiem jak teraz ale kiedys moj polowek pracowal dla agencji link2recruit, jest to agencja pracy dla kierowcow, wtedy nie wymagali zadnego doswiadczenia i nie bylo z nimi zadnych problemow. Nie wiemy jak teraz bo polowek jest na kontrakcie juz od dluzszego czasu (w firmie od nich) ale jak dla nich pracowal byl bardzo zadowolony
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 24 Oct 2011, 18:56 Re: Referencje runda druga.

Po prostu teraz jest nieco trudniej bo i chetnych pewnie wiecej, mysle ze trzeba szukac z pominieciem agencji, lub poprosic znajomych co maja firme, lub innych znajomych co poswiadcza personal(character) references czy jakos tak. Jestem wlasnie na tym etapie :D
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by woblerus » 24 Oct 2011, 22:14 Re: Referencje runda druga.

Sa agencje ktore nie wymagaja doswiadczenia w zawodzie,ale placa mniej(cos za cos)Trzeba szukac i pytac.W tym okresie nie powinno byc to trudne bo Swieta tuz i na takie prace raczej nawal byc powinien.
sleep
eat
go fishing

www.polishanglers.com

woblerus
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Jan 2011, 21:15
Location: West Bromwich
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 25 Oct 2011, 09:16 Re: Referencje runda druga.

trzeba sie zalapac do pracy GDZIEKOLWIEK jako kierowca, przejezdzic swoje przez rok czy dwa, co prawda nie za najlepsze pieniadze, ale po to, zeby miec to doswiadczenie.Dopiero potem mozna starac sié o taka posadé, gdzie proszá o referencjé.Tak bylo w przypadku znajomego polaka, ktory tez ma ADR-y, a obecnie wozi gazy dla BOC i zarabia okolo 12£/hr. Frycowe trzeba niestety zaplacic.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 25 Oct 2011, 19:12 Re: Referencje runda druga.

Niestety tak jest większość agencji wymaga wieku powyżej 25 lat, dwóch lat doświadczenia w Anglii,angielskiego prawka i digital card, inaczej nawet nie chcą gadać powołując się na " insurance purposes".Przeżyłem to kiedy szukałem pracy na kat C,mimo że miałem skończone 25lat,kilka lat doświadczenia jako kierowca kat C popartego referencjami z Polski,ponad trzy lata jazdy dubledeckerem w UK to w każdej agencji pytali czy mam doświadczenie jako kierowca ciężarówki w Anglii,czasami czułem jakby traktowano tutaj wożenie ludzi jak jakieś upośledzenie.Po pewnym czasie przez znajomego udało mi się załapać bezpośrednio do firmy ale niestety za kiepskie pienądze ale przemęczylem się pół roku cały czas szukając lepszej roboty.Teraz od ponad roku jeżdżę dla innej trochę lepszej firmy ale teraz sytuacja się powtarza bo szukam pracy na C+E,więć znowu ta sama gadka brak doświadczenia prawko krócej niż dwa lata :evil: ale się nie poddaję,omijam agencje i jak znajduję jakieś ogłoszenie bezpośrednio do firmy to aplikuję,miałem kilka interview z czego w jednej firmie zaproponowali mi pracę ale niestety płacili 350 funtów na rękę za cały tydzień w kabinie (wyjazd niedziela w nocy,powrót piątek wieczór) więc odmowiłem :cry: Ale się nie poddaję i szukam dalej :P

Zamiast chodzić po agencjach poszukaj bezpośrednio w firmach jeśli nie na C+E próbój na początek na C,przeglądaj stronę jobcentre tam czasami ogłaszają się bezpośrednio firmy.


Powodzonka :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA