Listopad - martwy okres

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

FemalePostNapisane by monia188 » 30 Sep 2011, 19:01 Listopad - martwy okres

Tak jak w tytule mam pytanie, czytałam na wcześniejszym pytaniu o pracę,
że ktoś powiedział, o listopadzie, że jest to martwy okres?
Powiedzcie co o tym myślicie?
Wkońcu w Grudniu idą święta, więc myślę osobiście, że będą potrzebowac osób do pracy,
bo wkoncu się zacznie ' busy time ' ? Pytam bo właśnie 11 listopada przyjeżdzam i zaczynam od nowa życie w Angli, bynajmniej mam taki zamiar ;) ostatnio 4 lata byłam i żyło się całkiem dobrze, wróciłam na studia i niestety obecnie jestem zawiedziona polskimi realiami.

monia188
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 30 Sep 2011, 18:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by dagus » 30 Sep 2011, 20:00 Re: Listopad - martwy okres

Mnie sie wydaje ze ten okres nie bedzie najlepszym w znalezieniu pracy. Mysle ze martwy okres jest od polowy lub konca listopada do lutego. Wtedy chyba najciezej znalezc prace. Nie jestem az tak bardzo zorientowana jakto wyglada w agencjach ale w firmie, w ktorej ja pracuje swiateczne busy jest od sierpnia do listopada, pozniej ludzie kasy juz nie maja i nie chca tyle kupowac. W kazdym badz razie badz dobrej mysli i sie nie poddawaj :-)

dagus
Rozeznany
 
 
Posts: 140
Age: 37
Joined: 9 Jul 2009, 07:35
Location: Handsworth
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 30 Sep 2011, 20:17 Re: Listopad - martwy okres

hmmm wszystko zależy od branży.
Może firmy produkcyjne i maja tak, jak pisze dagus, ale firmy handlujące (magazyny, sklepy itd) to właśnie teraz się zaczyna peak time i będzie trwał tak do połowy grudnia, potem im bliżej świąt tym mniej, aczkolwiek prawdziwa cisza to się zaczyna w styczniu :). I martwy sezon tak trwa różnie, ale marzec/kwiecień zazwyczaj. Zdecydowana większość firm handlujących największą część obrotów rocznych robi właśnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, więc nie ma mowy o "martwym okresie" :)
Oczywiście, wszystko zależy od tego, czy ludzie będą kupować na święta. I ile będą kupować. Ale z reguły kupują i to na wyrost :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by monia188 » 1 Oct 2011, 09:41 Re: Listopad - martwy okres

no właśnie ja się będe próbowała wbić do gastronomii więc może tak źle nię bedzię... w każdym razie zobaczymy, ewentualnie jakiś sklep faktycznie.

nie dziękuje i też Pozdrawiam ! podbudowaliście mnie ;-)

Dodano: -- 24 lis 2012, 00:19 --

przyjechałam, prace znalazłam w ciągu 3 tygodni jako kelnerka. pozdrawiam

monia188
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 30 Sep 2011, 18:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA