Czy można zostać zwolnionym z pracy będąc na chorobowym?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...
Witam... jak w temacie... Pracuję dla agencji i pobieram zasiłek chorobowy. Pracodawca wczoraj stwierdził, że będą mi płacić jeszcze tylko do końca miesiąca bo praca już się kończy i oni zakończą kontrakt ze mną. Czy mogą mnie zwolnić i przestać płacić gdy jestem na chorobowym?

pozdrawiam i dzięki za pomoc.

rki
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 3 Apr 2007, 17:18
Location: Hinckley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Mogą .
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
2

tak to jest w tym tepym(lub tempym :grin: kraju gdzie tylko funty dobre :grin:

wili
 
 
Top
0

wili, Nie kumam za co ty mi te minusy dajesz , masz jakis problem emocjonalny ??? Mogą zwolnić i tyle , takie są agencje , wystarczy że powiedzą ze nie ma pracy , a tym się trudni agencja czyli dawaniem pracy.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
2

Dziękuję za odpowiedź... podejrzewam, że ten zasiłek (w kwocie 81 funtów tygodniowo) będę mógł zastąpić innym np. incapacity benefit.

Moje pytanie wynikało z tego, że moja agencja czasami tworzy sobie własne prawo, zupełnie odmienne od obowiązującego i trzeba im niekiedy o tym przypominać :)

pozdrawiam...

Darek

rki
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 3 Apr 2007, 17:18
Location: Hinckley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Myślę,że jeśli agencja Cię zwolni,to już nic nie będzie Ci się należało...ale mogę się mylić.
User avatar
izap721
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 22 Jun 2009, 09:31
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

izap721 wrote:Myślę,że jeśli agencja Cię zwolni,to już nic nie będzie Ci się należało...ale mogę się mylić.


Myślę, że się mylisz... ponieważ po pierwsze będę dalej na chorobowym, czyli czasowo niezdolnym do pracy, po drugie będę bezrobotnym z prawem do zasiłku dla bezrobotnych.

Nie ma siły bym nie dostał żadnej pomocy...

pozdr.

rki
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 3 Apr 2007, 17:18
Location: Hinckley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

No to jeśli jesteś pewny,że będziesz bezrobotnym z prawem do zasiłku to zupełnie zmienia postać rzeczy.
W tym wypadku będą Ci się należały jakieś benefity,ale niestety nie wiem jakie,bo nigdy nie korzystałam.
User avatar
izap721
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 22 Jun 2009, 09:31
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

rki wrote:(...)
Moje pytanie wynikało z tego, że moja agencja czasami tworzy sobie własne prawo, zupełnie odmienne od obowiązującego i trzeba im niekiedy o tym przypominać :)(...)

A tak z czystej ciekawości - przeczytałeś i zrozumiałeś kontrakt, który masz podpisany z agencją? Bo na 99% masz kontrakt z agencją na pracę w firmie w której pracujesz i jeśli oni faktycznie kończą z nimi współpracę, to też mogą rozwiązać kontrakt z Tobą. Pomimo chorobowego. To jak "zwolnienie z powodu likwidacji stanowiska pracy". Mało co wówczas obowiązuje.
Ale jak pisałeś - pewnie jakiś inna forma pomocy Ci się będzie należeć, ale to już nie od agencji.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

malaroksi wrote:wili, Nie kumam za co ty mi te minusy dajesz , masz jakis problem emocjonalny ??? Mogą zwolnić i tyle , takie są agencje , wystarczy że powiedzą ze nie ma pracy , a tym się trudni agencja czyli dawaniem pracy.

bo cie nie lubie baba jago :lol:

wili
 
 
Top
-3

wili, Ja Cię nie znam i mam gdzieś czy mnie lubisz czy nie , dodaj mnie do czarnej listy do ignorowanych czy cos tam jeszcze jest , te kciuki są za wypowiedź a nie za osobowość , widzę że nie lubisz połowy forum . Przynosisz hańbę Śląskowi ty ty GOROLU :lol:
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Przepraszam że się wtrącę,ale Gorole to osoby spoza Górnego Śląska,no chyba że chciałaś aby to słowo przyjęło znaczenie obraźliwe, mające charakter poniżenia osoby,w znaczeniu "ten gorszy". ;)
Lepszym określeniem będzie Hanys lub Wasserpolen :lol:
User avatar
izap721
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 22 Jun 2009, 09:31
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

izap721, myślałam nad Hanysem ale Gorol jest bardziej obraźliwy he he :P
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Przepraszam, że się wtrącę, ale trzymajcie się tematu możliwości zwolnienia z pracy w czasie chorobowego :)

rki
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 3 Apr 2007, 17:18
Location: Hinckley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

rki, sorki :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA