Przyjazd z Polski

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by kidd74 » 18 Nov 2009, 12:11 Przyjazd z Polski

Witam.Pewnie taki temat się często powtarza ale mimo wszystko.Do dwóch tygodni zamierzam(lub zamierzałem) przyjechać do Birmigham lub jego okolic i w związku z tym mam pytanie. Czy są szanse na pracę czy lepiej sobie dać teraz spokój i przyjechać po nowym roku lub jeszcze pózniej? Śledzę na bieżąco sytuację w UK ale nie jestem na miejscu więc niczego nie jestem pewien.Z góry dzięki i pozdrawiam

kidd74
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 18 Nov 2009, 10:17
Location: Kraków
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pinsleepe » 18 Nov 2009, 12:22 Re: Przyjazd z Polski

to zalezy jakiej pracy szukasz. jesli jestes specjalista w jakiejs dziedzinie to raczej dlugo szukac nie bedziesz. jezeli chodzi ci o tak zwane "low-skilled jobs" to roznie to bywa. przed swietami jest zawsze ruch w interesie. jesli zalapiesz sie na taka temporary job to byc moze zaproponuja ci dluzsza wspolprace. trzeba byc w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, a siedzac w pl tak naprawde sie w sytuacji nie zorientujesz.
pozdro :wink:
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 18 Nov 2009, 12:32 Re: Przyjazd z Polski

Jeśli chodzi o tzw. "cokolwieki" to lepiej przyjechać przed świętami to może się załapiesz i po świętach nadal będziesz pracował. Na pewno jest praca w róźnego rodzaju warehousach i innych wysyłkowniach, bo to przemysł prezentowo świąteczny. Taką pracę łapniesz do świąt, potem większość ludzi wyleci. Generalnie po nowym roku w wielu firmach jest zastój i to często 2 miesięczny. Także w styczniu nie polecam się przenosić.
Chyba że masz na myśli jakiś konkretny zawód, ale wtedy to musiałbyś się uzewnętrznić żeby można było Ci pomóc.
Powodzenia.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by kidd74 » 18 Nov 2009, 15:40 Re: Przyjazd z Polski

Dzięki za podpowiedzi.Na początek chodzi mi właśnie o tzw. załapanie się czy to do magazynu,sortownie,produkcję,sprzedawca w sklepie,tzw. general assistant w ASDA,Tesco itp.Angielski znam w stopniu dobrym,mam NIN,zarejestrowany jestem w Home Office.Gdybym angielski znał perfekt to pewnie nie byłoby wielkich problemów.Jestem otwarty,szukam po agencjach będąc jeszcze w Polsce ale to jest różnie czasem oddzwaniają a czasem nie jak to w agencjach.Jeszcze raz dzięki za informacje
mój e-mail kidd74@interia.eu

pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 19:41 ]
Witam,
Jeszcze raz ja. Załatwiam wszystkie sprawy i w środę decyduje o przyjezdzie.Piątek 04.12 lub najpóźniej poniedziałek 07.12.Zarejestrowałem się do kilku agencji, wysłałem chyba z 50 CV do różnych firm no i czekam.Na razie zaprosili mnie na 2 rozmowy plus kilka nieodebranych telefonów bo niestety wyczerpał mi się limit w o2. najgorsze jest to że teraz kilka ogłoszeń jest ok a w niektórych chcieli mnie zaprosić już na następny dzień na rozmowę.Tak to już jest gdy jestem w Polsce to jakieś oferty są ale boję się że jak już będę w UK to będzie cisza. Angielski dobry ale nie fluent.Szukam pracy jako sprzedawca w sklepie a także tzw. packer, picker, produkcja, magazyn, asda, tesco, morrisons(ale oferty tych są dostępne bezpośrednio w sklepie).Więc jakby ktoś coś wiedział o jakiś wakatach to proszę o kontakt. Z góry dzięki.Pozdrawiam
mój e-mail gnkidd@interia.eu , skype gnjovi

kidd74
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 18 Nov 2009, 10:17
Location: Kraków
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA