Inzynier w Bham

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by Prezes1910 » 3 Mar 2014, 14:05 Inzynier w Bham

Witam Serdecznie. Czy jest tu jakis inzynier najlepiej mechanik, ktory chcialby porozmawiac o pracy ? Jak wrazenia etc.

Prezes1910
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 23 Feb 2014, 01:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 5 Mar 2014, 22:51 Re: Inzynier w Bham

Jest bardzo dużo ofert pracy dla inzynierów.Wszystko zależy od dwóch czynników:
1. Nie każda uczelnia wyższa na której uzyskałeś tytuł jest akredytowana przez pracodawców.Z tytułem zdobytym w polsce moze być ciężko- no chyba że masz to skompensowane przez tzw.proven track twojego doświadczenia zawodowego czyli po prostu pracowałeś dla paru znaczących firm jako inżynier i ten fakt oznacza, że pomimo kwalifikacji wydanych przez nieznaną uczelnie i to na dodatek w jakiejś Polsce to ktoś ci zaufał i pracowałeś jako inżynier w UK.W przypadku uzyskania tytułu na tutejszym universytecie sytuacja jest o wiele lepsza- większość univerków "wypuszczających" inżynierów jest w pełni honorowana przy aplikowaniu o pracę i co więcej ranking uniwersytetów technicznych jest tutaj kluczem do sukcesu
2.Wspomniane wcześniej DOŚWIADCZENIE - w im bardziej renomowanej i znanej firmie tym lepiej..Doświadczenie jako inżynier zdobyte w Polsce obawiam się że może być podobnie lekceważone jak wykształcenie.Niestety tak już jest, że w UK niebardzo chcą honorować i Polskie doświadczenia i wykształcenie.Ale o dziwo to działa też w drugą stronę.O ile nie pracowałeś w którejś z siedzib banków w the CITY i następnie szukasz w Polsce pracy, to niestety doświadczenie i wykształcenie z UK równiez pobłażliwie jest traktowane w Polsce...
To trochę taka broń obosieczna.
Jestem na 4-tym roku Automotive Engineering na Birmingham City University który to cieszy się dobrą lokatą w rankingu brytyjskich uczelni kształcących inżynierów którego to absolwenci pracują we wszystkich firmach motoryzacyjnych w Uk (mój kolega ze studiów jest testing Engineer w F1 Caterham, paru jako Inzynierowie w JCB,Jaguar Land Rover, koleżanka jest material engineer w Rolls-Royce, paru kumpli w Prodrive, ktoś tam w MIRA, inny kolega w Cosworth pracuje itd...) Piszę to po to, bo rozmawiałem z kolegą z polski przez telefon, który skończył parę lat temu Politechnikę Krakowską w Polsce.Rozmawialiśmy na temat poziomu wiedzy absolwentów studiów polskich vs. brytyjskich i on zanim wysłuchał co my wogóle mamy na ćwiczeniach , wykładach i laborkach skwitował brytyjskich absolwentów univerków: " Co oni tam mogą wiedzieć.Tabliczkę mnożenia może znają..."
Takie jest podejście w polsce do Brytyjskich absolwentów oraz doświadczenia wyniesionego w Wielkiej Brytanii- ale i też w drugą stronę- Angole myślą i mówią to samo o Polakach.
Tak więc nie bądź rozczarowany jak z papierem z nawet renomowanej uczelni wyższej nie znajdziesz pracy jako inżynier.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Prezes1910 » 5 Mar 2014, 23:04 Re: Inzynier w Bham

Ja jestem po Łódzkiej Politechnice, prace tu dostałem będąc jeszcze w Polsce. Pracuje od 2 tygodni jako Proces Engineer w Thompson Friction Welding, która jest częścią KUKA Robotics, jestem jak na razie bardzo zadowolony z pracy tutaj, powiem Ci, że firmę generalnie nie obchodziło jaką ja uczelnię kończę, bardziej im zależało na umiejętnościach bo na interview musiałem zamodelować część w Catii, zaprogramować robota, zrobić tabele w excelu. Więc uważam, że to jest ściema, że ludzie patrzą przez pryzmat uczelni na czlowieka. Dodam, że obroniłem się na dodatek 7 lutego br a pracę zacząłem od 10 lutego.

Prezes1910
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 23 Feb 2014, 01:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 6 Mar 2014, 07:44

Tez wlasnie planuje nauczyc sie catii a wowczacz oferty 50k+ to norma :-) niestety autocady i solid worksy nie otwieraja tyle drzwi co catia

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 6 Mar 2014, 08:50 Re: Inzynier w Bham

Prezes1910, nie licz na to, że brytyjczycy będą kłaniali się w pas Twojemu polskiemu mgr. inż. To dla nich niewiele znaczy. Co się liczy tutaj to wiedza praktyczna i umiejętności. Jak będziesz pisał CV to używaj fachowych zwrotów w danej dziedzine, jak pojdziesz na interview to mów technicznym językiem ile tylko potrafisz i pokaż im swoje umiejętności. Pracy jako inzynier w tym kraju jest w bród.
Ja jestem po polibudzie wrocławskiej, wydział elektryczny, 10 lat w tym kraju. Zaczynałem jako commissioning enginner, poprzez electrical design engineer do aktualnego sales support enginner. Teraz to już nawe nie musze mówić, że mam mgr. inż., dla potencjalnego pracodawcy liczy się doświadczenie i wiedza. powodzenia w szukaniu pracy :)
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 6 Mar 2014, 10:08

U mnie w firmie przy zatrudnianiu inzynierow uwage zwracaja glownie na to co umiesz i jakie masz doswiadczenie zawodowe.

Papierek to tylko papierek za duzo dla pracodawcy nie znaczy.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 6 Mar 2014, 20:05 Re: Inzynier w Bham

Catia jest najbardziej popularna dlatego tyle firm z tego programu korzysta.Projektujesz w firmie w UK, zamówienie na wykonanie prototypu idzie mailem do Chin.Projekt jest załączony do maila jako plik CAT.file i na drugim końcu swiata go otworzą i nastepnie wykonają.Catia V5 jest chyba najbardziej popularna.
Co do SolidWorks to w mojej ocenie jest to drugi z najbardziej popularnych programów symulacyjnych obok AnSys.Nas na uniwerku maglowali z Ansys-a.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA