Wypadek w pracy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by magdalena28 » 15 Sep 2010, 09:10 Wypadek w pracy

Witam wszystkich. Jestem tu od niedawna, bo zaledwie ponad 3 miesiece, i w sumie nie do konczas wiem juz jak sie odnalezc w tej rzeczywistosci. Niestety juz na samym poczatku mam klopoty. Pracuje w jednej restauracji na kuchni. Byloby spoko tylko ze troche organizacja szwankuje. 5 dni temu kiedy czyscilam filtry zeslizgnelam sie z blatu i mam teraz powazna kontuzje nogi... Bylam u lekarza, mam zwolnienie na miesiac... i zostaje bez kasy dopoki noga nie wroci do siebie bo chodzic na nia nie moge.. czy ktos wie gdzie moge dostac jakas pomoc finansowa? mam nadzieje ze pracodawca mi cos wyplaci..ale slyszalam ze roznie z nim bywa..

z gory dzieki wszystkim

magda

magdalena28
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 11 Aug 2010, 08:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 15 Sep 2010, 10:10 Re: Wypadek w pracy

Zgłoś się do JobCentre Plus - powinni być w stanie Ci pomóc.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 15 Sep 2010, 11:18 Re: Wypadek w pracy

Powinnaś dostawać płatne chorobowe od pracodawcy jeśli wypadek był w pracy i to z winy pracodawcy. Radzę udać się do Polskiego Klubu na Digbeth (nie daleko Bullringu) tam w piątki chyba od 12 albo od 13 już nie pamiętam przyjmuje radca prawny. On Ci pomoże uzyskać odszkodowanie i napewno poradzi co dalej robić. On przyjmuje z tłumaczem, także jeśli nie mówisz dobrze po angielsku to nie będzie problem. Musisz być tam z godzinę wcześniej, bo zwykle przychodzi dużo ludzi, a on przyjmuje tylko przez godzinę. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by magdalena28 » 15 Sep 2010, 14:49 Re: Wypadek w pracy

super, dziekuje za porady, pewnie pojde w piatek do tego prawnika. pytalam tez jakichs znajomych i powiedzieli mi ze tu dzialaja jakies firmy ktore odzyskuja odszkodowania. ktos cos wie, czy warto by bylo?

magdalena28
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 11 Aug 2010, 08:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 15 Sep 2010, 15:07 Re: Wypadek w pracy

o odszkodowanie zawsze warto walczyc :!:
mam nadzieje, ze protokol z wypadku zostal spisany i ze to z winy pracodawcy sie stalo. jesli nie, to troche lipa, ze tak powiem :neutral:

jesli chodzi o job centre i income support,incapacity benefit to sie sie nie wypowiem bo sie nie znam, ale na pewno warto sie tam przejsc i popytac.
pracodawca nic Ci nie musi zapewniac... zalezy co masz w umowie o prace.
kurcze, powodzenia zycze :!:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 15 Sep 2010, 15:10 Re: Wypadek w pracy

Nie byłem nigdy w podobnej sytuacji, ale pewnie też dużo zależy od stosunku pracy - czy kontrakt, czy przez agencję, czy samozatrudnienie czy Umbrella, czy jeszcze jakaś inna forma.
Życzę powodzenia.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 16 Sep 2010, 17:21 Re: Wypadek w pracy

Jeśli pracujesz legalnie i średnio zarabiasz wiecej niż £97 tygodniowo to należy ci się płatne chorobowe jeśli jesteś chora dłużej niż 4 dni. Pierwsze 7 dni może być bez zwolnienia lekarskiego. Pierwsze 3 dni choroby są bezpłatne. Potem 79.15 tygodniowo.
Ale to jeśli nie pracujesz przez agencję. Jeśli pracujesz przez agencję to raczej nic ci ni dadzą.

Powodzenia i wracaj do zdrowia


Jeśli wypadek zdarzył się z winy pracodawcy(czyli kazał wejść ci na blat i czyścić coś tam na wysokości) to możesz iść do którejś z firm no win no fee. Bez przeszkolenia pracodawca nie może ci kazać nawet wejść na pierwszy stopień drabiny.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 16 Sep 2010, 18:16 Re: Wypadek w pracy

Luiza wrote:Jeśli pracujesz przez agencję to raczej nic ci ni dadzą.

a dlaczegozby nie? pracujac przez agencje tez placi skladki NI wiec podstawowe chorobowe dostanie. do agencji nawet z tym isc nie musi, bo to nie oni placa, a panstwo.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 24 Sep 2010, 09:09 Re: Wypadek w pracy

Na temat agencji wymądrzać się nie będę, bo na agencjach sie nie znam.
Ale przy normalnym zatrudnieniu to pracodawca płaci za chorobowe i potem może od państwa odzyskać część wypłaconego chorobowego (jeśli warunki są spełnione, bo czasem nie może odzyskać nawet funta).
W sytuacji kiedy pracownik nie spełnia warunków do uzyskania chorobowego od pracodawcy (np. za niskie zarobki), pracodawca daje formularz SSP1 i z tym dokumentem idzie się do Job Centre żeby uzyskać chorobowe od państwa.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by magdalena28 » 28 Sep 2010, 09:09 Re: Wypadek w pracy

Dzieki wszystkim za zainteresowanie. To prawda-dostalam chorobowe, ale siedze w domu i wiadomo ze zarobie teraz mniej niz zwykle. W ogole to znalazlam firme (jest ich pelno w UK!) ktora sie zajmuje odszkodowaniami bo slyszalam od znajomych ze sie da dostac tu czasem jakies odszkodowanie bez wiekszych problemow. Zna ktos firme CTS? Oni sa w Birmingham, Hounslow i Rochdale. Zna ktos? Moze polecic?[/fade]

magdalena28
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 11 Aug 2010, 08:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI