Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by soniac » 19 Jun 2010, 18:34 Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Chciałbym upewnić się jak wygląda dokument stałego pobytu w U.K.
Zastanawiam się czy istnieje jakaś różnica pomiędzy:
Document Certifying Permament Residence ( co nazywamy stałym pobytem )
a wyrazem :
Permament Residence ( co czasem też nazywamy stałym pobytem ).

Wątpliwości moje rodzą się w tym że na dokumencie które jest uzyskaniem prawa do stałego pobytu, nie ma wypisane : Document Certifying Permament Residence,
a przecież tę nazwę zwykle używa się określając stały pobyt.

A może Permament Residence, nie jest stałym pobyt, a tylko jakąś rezydencją?
Dziękuję.

ps,

Poniżej umieszczam jedno ze zdjęć jakie znalazłem w internecie i ono ukazuje dokładnie moje wątpliwości, czy oby jest to stały pobyt.
Attachments
rezydencja.jpg
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mustafa75 » 20 Jun 2010, 05:41 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Mam to i to nie jest rezydencja stala tylko tymczasowa. Stalą dają po czterech latach.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by soniac » 20 Jun 2010, 07:30 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Mustafa75 wrote:Mam to i to nie jest rezydencja stala tylko tymczasowa. Stalą dają po czterech latach.


Mustafa, to co napisałeś wydaje mi się że nie może być prawdą, gdyż o ten powyższy dokument osoba starała się po 5 latach i starała się tylko i wyłącznie o stały pobyt, bo rezydencje posiadała wcześniej. Dlatego jeśli nie jest to stały pobyt, uznam to jako wielki skandal!

Jeśli chodzi o pytanie na temat różnicy padających zdań, jakie ukazałem w pierwszym poście, pomyliłem tam zdania: Permament Residence z indenifitive leave to remain. Chciałem to porawić ale edycja już jest nie możliwa, dlatego aby było zrozumiale jeszcze raz ukarze prawidłowo pytanie:




Zastanawiam się czy istnieje jakaś różnica pomiędzy:
Document Certifying Permament Residence ( co nazywamy stałym pobytem )
a wyrazem :
indenifitive leave to remain -( co czasem też nazywamy stałym pobytem ).

Wątpliwości moje rodzą się w tym że na dokumencie które jest uzyskaniem prawa do stałego pobytu, nie ma wypisane : indenifitive leave to remain.
a przecież tę nazwę zwykle używa się określając stały pobyt.

A może Document Certifying Permament Residence, nie jest stałym pobyt, a tylko jakąś rezydencją?
Dziękuję.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 20 Jun 2010, 08:53 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Nie wiem jak te dokumenty wyglądają, ale mniej więcej doczytałem się czego dotyczą. Niegdyś sporo o tym czytałem na stronie Home Office'u.
Więc IRL nie dotyczy obywateli EU :!: Nie chce mi się teraz szukać więcej na ten temat, ale ten dokument nie jest absolutnie potrzebny obywatelom EU, a kosztuje sporo. Często, również czytając różne fora, ludzie są wprowadzani w błąd, że to jest dokument konieczny by starać się o brytyjskie obywatelstwo.
Co potrzebuje obywatel EU by mieć stały pobyt:
This section explains how you and your family members can apply for a registration certificate, a residence card, a family member residence stamp or confirmation of permanent residence in the UK if you are a national of a country in the European Economic Area (EEA) or Switzerland.

Trochę więcej na ten temat poczytasz tutaj tutaj

Na samej stronie nie można znaleźć wszystkich informacji, najlepiej więc czytać aplikacje i opisy do nich dostępne do ściągnięcia na powyższej stronie w formacie PDF (z prawej strony w podanym linku, zakładka Application forms) :idea::
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 20 Jun 2010, 09:17 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Soniac - jest dokładnie tak jak napisał VA - angielskie prawo inaczej traktuje obywateli Unii Europejskiej a inaczej tzw. Visa nationals, czyli obywateli krajów, z których trzeba mieć wizę aby do UK wjechać. Tych pierwszych dotyczy permaNent residence, a tych drugich indenifitive leave to remain.

Mustafa - przyjrzyj się dokładne napisom z prawej strony zdjęcia twarzy - na Twoim dokumencie jest "Type od dokument REGISTRATION CERTIFICATE" a u Soniaca "Type of document: Document certifying Permanent Residence".
To są dwa różne dokumenty, tylko wyglądają podobnie.
Last edited by Galadriela on 20 Jun 2010, 09:47, edited 1 time in total.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mustafa75 » 20 Jun 2010, 09:32 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

No nie wiem ja mam identyczny dokument jak na zdjęciu.Dostalem go po wyslaniu formulaza EEA1. Wczesniej rok pracy i home ofice.

[ Dodano: Nie Cze 20, 2010 10:36 ]
A tak kurde zmyliło mnie bo wyglada identycznie. Masz racje . Pozdro.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 20 Jun 2010, 10:07 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

soniac wrote:A może Document Certifying Permament Residence, nie jest stałym pobyt, a tylko jakąś rezydencją?

Z deczka tutaj namieszałeś. Stały pobyt oznacza permanent residence. Rezydentura to nic innego jak zamieszkanie, pobyt.

Chyba masz pewne braki w angielskim i jeżeli ten temat Cię interesuje to radziłbym to nadrobić, bo po co Ci "Document Certifying Permament Residence" (aplikacja EEA3) jeżeli nie planujesz się starać o brytyjskie obywatelstwo. Żeby zostać obywatelem brytyjskim musisz zdawać egzaminy z angielskiego.

Mustafa75, niestety nie zaliczasz się do stałych rezydentów, masz tylko dokument potwierdzający Twoje prawo pobytu w UK.
A registration certificate is a document, issued to EEA or Swiss nationals, that confirms their right of residence under European law. You do not need to have a registration certificate to enter, live in or work in the UK.
...
If you want to apply for a registration certificate, you must complete application form EEA1. You can download the form from the right side of this page.

Żeby otrzymać stały pobyt trzeba mieszkać i pracować w UK przez 5 lat.
Permanent residence

After you have lived in the UK for a continuous period of five years, you can apply for confirmation of your permanent residence. You will need to have been in employment, self-employment, studying or self-sufficient in the UK throughout the five-year period.
...
If you are an EEA or Swiss national and you want to apply for confirmation of your permanent residence, you must complete application form EEA3.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by soniac » 20 Jun 2010, 12:56 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Dziękuje za opinie. Zatem możemy stwierdzić że dokument na powyższym obrazku jest dokumentem potwierdzającym uzyskanie prawa do stałego pobytu ( czyli, stały pobyt ).

Bardzo pomogłeś mi VA, ( dziękuję ) ale jest coś czego nie rozumiem dlaczego tak napisałeś.

VA wrote:Żeby zostać obywatelem brytyjskim musisz zdawać egzaminy z angielskiego.


Z całym szacunkiem VA, ale nie zgadzam sie z tą opinią, gdyż jest inna łatwiejsza droga, czyli zdanie testu wiedzy o życiu w Wielkiej Brytanii "Life in the UK test".

Wiem że to wystarcza do naturalizacji. Ale wydaje mi się że do paszportu Brytyjskiego również. Bo przecież naturalizacja to juz teoretycznie paszport w kieszeni.
Dziękuję.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mustafa75 » 20 Jun 2010, 14:52 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

Mustafa75, niestety nie zaliczasz się do stałych rezydentów, masz tylko dokument potwierdzający Twoje prawo pobytu w UK.
[quote]A registration certificate is a document, issued to EEA or Swiss nationals, that confirms their right of residence under European law. You do not need to have a registration certificate to enter, live in or work in the UK.

No ja wiem co ja mam jestem tu dopiero 3 lata.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 20 Jun 2010, 16:40 Re: Jak wygląda dokument stałego pobytu ?

soniac wrote:
VA wrote:Żeby zostać obywatelem brytyjskim musisz zdawać egzaminy z angielskiego.


Z całym szacunkiem VA, ale nie zgadzam sie z tą opinią, gdyż jest inna łatwiejsza droga, czyli zdanie testu wiedzy o życiu w Wielkiej Brytanii "Life in the UK test".

Uprościłem stwierdzeniem "egzaminy z angielskiego", ale zdawać trzeba i muszę Cię zmartwić, żeby zdać "Life in the UK test" też trzeba się posługiwać angielskim na poziomie ok. Level 2.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI