do Polski promem Harwich - Hook

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by vjonka » 19 Jul 2009, 21:54 do Polski promem Harwich - Hook

Witam!!! Czy moze ktos jechal do Polski promem z Harwich? I jak to sie ma do promow z Dover? Jak jest roznica w kilometrach?
Pozdrawiam

vjonka
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 42
Joined: 11 Mar 2007, 08:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 21 Jul 2009, 18:28 Re: do Polski promem Harwich - Hook

vjonka wrote:Witam!!! Czy moze ktos jechal do Polski promem z Harwich? I jak to sie ma do promow z Dover? Jak jest roznica w kilometrach?
Pozdrawiam


my jezdzimy tylko tak. droga do promu taka sama, z promu zjezdzasz z rana wyspany i na swiezaka cisniesz przez Niemcy kilometrow jest moze ze 200 mniej ale dla mnie bardziej liczy sie to, ze jestesmy wypoczeci wiec po drodze mozna zwiedzic kilka miejsc.
Na promie jedzenie jest np. bardzo dobre gdybys pytal. W kabinach czysto, jest net itd.

W drodze powrotnej jedziemy odpowiednio wczesniej i zahaczamy o Rotterdam lub Amsterdam.

A zamierzamy tez przetestowac polaczenie do Esbjerg i potem przez Danie do Szwecji samochodem i prom z Karlskrony. Lubimy wycieczki po prostu :)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vjonka » 21 Jul 2009, 22:09 Re: do Polski promem Harwich - Hook

Wielkie dzieki :) Zycze milego zwiedzania :)

vjonka
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 42
Joined: 11 Mar 2007, 08:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 21 Jul 2009, 22:29 alle

vjonka wrote:Wielkie dzieki :) Zycze milego zwiedzania :)
aalle walnalem :/ napisalem "gdybys pytal" a teraz widze, ze Ty plec nieco piekniejsza jestes :)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by atomowiec » 22 Jul 2009, 02:34 Re: do Polski promem Harwich - Hook

mnie tez to interesuje
gdybys rozeznany mogl udzielic blizszych informacji bylbym wdzieczny
a szczegolnie ceny
chodzi mi o promy z pominieciem niemiec czyli jak pisales przez danie a pozniej przez szwecje
kiedys spogladalem na ceny
anglia norwegia
chyba z newcastle do norwegii(nie pamietam miasta w norwegii a raczej portu:))
ale cena byla oszalamiajaca
w ta iz powrotem cos kolo 800 funtow

atomowiec
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 22 Jul 2009, 00:01
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 22 Jul 2009, 13:25 ceny

atomowiec wrote:mnie tez to interesuje
gdybys rozeznany mogl udzielic blizszych informacji bylbym wdzieczny
a szczegolnie ceny
chodzi mi o promy z pominieciem niemiec czyli jak pisales przez danie a pozniej przez szwecje
kiedys spogladalem na ceny
anglia norwegia
chyba z newcastle do norwegii(nie pamietam miasta w norwegii a raczej portu:))
ale cena byla oszalamiajaca
w ta iz powrotem cos kolo 800 funtow


zapewne zalezy to od tego kiedy chcesz skorzystac ale my juz dobre kilka razy plynelismy z Harwich do Hook i zazwyczaj bylo podobnie. Na dwie osoby w dwie strony z kabina i sniadaniem (w jedna strone) oraz obiadem (w druga strone) wychodzi w sumie ok 160-190 funi. z kabina kapitanska plynelismy cztery razy - polecam - wtedy cena sumaryczna byla 260 funi. i od razu o wzgledzie ekonomicznym. w lepszych kabinach jest kawa, herbata, czajnik, wino, piwo, jakies slodycze i owoce. w normalnej kabinie tego nie ma wiec jesli chcesz i tak na promie czegos sie napic wieczorkiem to i tak ze 20-30 funi Ci dojdzie wiec kabina Capitain's Class lub te tuz obok ich (Kapitanskie sa chyba trzy na samym dziobie) sa drozsze ale jakby policzyc komfort (sa bardzo duze i komfortowe) oraz to co sie w cenie dostaje - oplaca sie.

aha no i jeszcze w lepszych kabinach net jest za free. tzn. daja karte zdrapke i logujesz sie z danych z karty ale jest za free. normalnie kosztuje albo 5 funi albo 5 euro, nie pamietam.

Sniadanie oplaci sie zabookowac online przy zakupie biletu a obiad lepiej zjesc w knajpce typu fast food (bardzo dobre jedzenie) niz w restauracji (tez dobre ale dlugo sie czeka i nie mozna wybrac sobie co z czym chcesz poniewaz sa gotowe dania w menu).

a jesli chodzi o pominiecie Niemiec to do Danii ale tak czy inaczej musisz przez Niemcy sie przekolysac. Chyba, ze polecisz na Szwecje z Danii i potem z Karlskrony. innego pomyslu nie mam. A do Norwegii.. no mozna ale co z Norwegii wtedy?

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcin.p » 22 Jul 2009, 13:50 Re: do Polski promem Harwich - Hook

DD

Jakie linie tam operuja ...

Dzieki
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posts: 866
Age: 43
Joined: 15 May 2006, 23:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gofer85 » 22 Jul 2009, 13:57 Hej

Harwich - Hook of Holland, Stena Line obsługuje tą trasę, nie wiem czy jakieś jeszcze.

gofer85
Początkujący
 
 
Posts: 42
Age: 38
Joined: 2 Jan 2008, 14:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 22 Jul 2009, 21:51 linie

marcin.p wrote:DD

Jakie linie tam operuja ...

Dzieki


z Harwich do Hook'a Stena, z Harwich do Esbjerg w Danii - DFDS, z Karlskrony do Gdyni tez Stena.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcin.p » 23 Jul 2009, 08:14 Re: do Polski promem Harwich - Hook

Dzieki i 20 znakow ....................
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posts: 866
Age: 43
Joined: 15 May 2006, 23:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vjonka » 23 Jul 2009, 10:52 Re: do Polski promem Harwich - Hook

Pan Rozeznany prawie jak informacja turystyczna :)
To moze polecisz mi jakies fajne miejsce na jednodniowy wypad z Birmingham :) Gdzies kolo morza :)
Z gory wielkie dzieki :)

vjonka
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 42
Joined: 11 Mar 2007, 08:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 23 Jul 2009, 11:42 hej

vjonka wrote:Pan Rozeznany prawie jak informacja turystyczna :)
To moze polecisz mi jakies fajne miejsce na jednodniowy wypad z Birmingham :) Gdzies kolo morza :)
Z gory wielkie dzieki :)


nie wiem czy jednodniowy to tak fajnie ale my bylismy na jeden dzien w Caernarfon jak i w Cardiff takze gdyby z ranca wyleciec z Bham to sie da zobaczyc to i owo.

polecam okolice Burnham-on-Sea

jak na mapce - z Burhnam jedziesz na polnoc do Brean (Brean Down - bardzo fajne spokojne miasteczko) a jesli na super spacer to dalej na polnoc do polwyspu tuz przed zatoka Mouth of The Severn. Parking jest na plazy - to tak gwoli scislosci takze nie zdziw sie gdy beda Was kierowac aby przejechac przez wal i na plaze. my bylismy zdziwieni ;-) wjazd na plaze chyba funia kosztowal 1,5 roku temu.

Mozna tez pociagnac dalej do Exeter, Eden Project zobaczyc i zrelaksowac sie a jesli prawdziwy nadmorski kurort to St. Mawes.

A informacja.. wiesz, co tam wiem to pisze gdy ktos pyta :)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vjonka » 23 Jul 2009, 12:17 Re: do Polski promem Harwich - Hook

Mam nadzieje, ze uda mi sie wyskoczyc chociaz na jeden dzien w weekend:)

vjonka
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 42
Joined: 11 Mar 2007, 08:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by huzio » 2 Aug 2009, 18:11 Re: do Polski promem Harwich - Hook

Witam czy mógłby mi ktoś wysłać linka na tanie bilety na prom z Dover do Dunkierki,z góry dzięki.

huzio
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 2 Aug 2009, 16:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI