PRAWO JAZDY

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by te-ha » 31 Aug 2006, 18:31 Re: PRAWO JAZDY

mam polskie prawo jazdy na katogorie b
i za jakis czas moze dorobie sie w anglii autka
ale troche sie boje tk wyjechac bez zadnego przygotowania stronnego

czy sa jakies szkoly ktore ucza jak sie przystosowac do nowych warunkow?

te-ha
Zaangażowany
 
 
Posts: 1305
Age: 36
Joined: 30 Aug 2006, 19:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 31 Aug 2006, 19:04 Re: PRAWO JAZDY

wlasna szkola zycia .... po co tracic kase jazda po uk nie jest wcale trudna
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by te-ha » 31 Aug 2006, 19:52 Re: PRAWO JAZDY

hmmmm

no niech będzie
ale jak zalicze jakiś wypadek
(co przy moim charakterze prawdopodobne...)
to będzie twoja wina
i platformy też
tak dla zasady

te-ha
Zaangażowany
 
 
Posts: 1305
Age: 36
Joined: 30 Aug 2006, 19:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 1 Sep 2006, 06:10 Re: PRAWO JAZDY

Wypadek nie, lepiej jakas mala stluczka :mrgreen: wtedy biore to na siebie
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 2 Sep 2006, 20:37 Re: PRAWO JAZDY

ok, 3 dni po przyjezdzie tutaj kupilem autko, stara skode za 150 fuli. przyprowadzilem ja ostroznie jak jajko z solihull do dudley, pocac sie jak mysz cala droge. postawilem pod domem i przez 2 dni, az wykupile ubezpieczenie chodzilem dookola jak pies kolo jeza. po 2 dniach zebralem sie na odwage i zaczalem jezdzic i okazalo sie ze nie jest najgozej. w tym czasi staralem sie o prace jako kierowca busa, to jest to co potrafie. po nastepnych 3 dniach zadzwonila agencja i podali mi adres firmy gdzie mam sie zglosic. od kopa dostale sprintera maxa i adres, a potem nastepny adres i nastepny i tak dalej. jazda tutaj po kilku dniach jest tak samo naturalna jak w reszcie swiata. trzeba tylko zaczac, a potem glowa przestawia sie na ten ich inny ruch. co prawda zdaza sie potem czasam podchodzic do auta ze zlej strony, ale coraz zadziej. zona tez byla przerazona na poczatku, ale po 3 dniach od przyjazdu zawiozlem ja pod oxford odebrac samochod i musiala z tamtad wrocic i poradzila sobie. teraz smiga codziennie i radzi sobie swietnie. nie ma problemu.... tylko troche odwagi.. aha, i jeszcze jedno, nie wolno zartowac ze oni tutaj jezdza ze zlej strony drogi, traktuja to bardzo powaznie, nie smieja sie w ogole :grin:

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by te-ha » 3 Sep 2006, 18:36 Re: PRAWO JAZDY

Yardley wrote:Wypadek nie, lepiej jakas mala stluczka :mrgreen: wtedy biore to na siebie


no dobrze...

z takim ubezpieczeniem zadne drogi bhamu nie beda trudne do przebycia

jakby cuś to cie znajde;P

te-ha
Zaangażowany
 
 
Posts: 1305
Age: 36
Joined: 30 Aug 2006, 19:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 3 Sep 2006, 21:26 Re: PRAWO JAZDY

:mrgreen: Zycze tylko powodzenia!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 8 Sep 2006, 20:40 Re: PRAWO JAZDY

Gdzies mi sie obilo ze mozna spoko polskie prawko wymienic na angielskie- wystarczy tylko formularz wyslac do DVLA i 38 funtow dla nic przekazem- i zalaczyc swoje prawko oczywiscie.
oni pozniej ci je wymienia na angielskie a twoje polskie odesla do Polski do urzedu ktory je wydal.
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 15 Sep 2006, 18:38 Re: PRAWO JAZDY

dokladnie tak jak kolega powyzej napisal. zalatwia sie na poczcie, warto zrobic ksero swojego polskiego dokumentu przed wyslaniem i mozna jezdzic dalej

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by x.x.x...x.x.x » 18 Sep 2006, 19:56 Re: PRAWO JAZDY

Na poczatek chciałem sie przywitac jako nowy. Czesc wszystkim.

A teraz mam takie pytanko odnosnie tematu. Czy ktos mi to wytłumaczy?

# you can drive in Great Britain (GB) on your full, valid driving licence from an EC/EEA country, until you are 70, or for three years after becoming a resident, whichever is the longer period
# if your driving licence has been previously exchanged from a non-EC/EEA country you can drive for up to 12 months from the time you first became resident
# you will need to stop driving when at the end of the 12 months, but you may be able to exchange your licence for a British one

Jak dla mnie to punk pierwszy i trzeci tak troche sie wykluczają. chyba ze cos niedokonca zrozumiałem. A wszystkie te 3 punkty dotycza prawka EC/EEA.
Tekst skopiowany ze strony DVLA http://www.direct.gov.uk/Diol1/Motoring ... P_06=Q500a

Z góry dziekuje chetnym za pomoc. I tak wogóle to jak to jest z tym jeżdzeniem podczas gdy prawko sie wymienia. Wcale mi sie nie spieszy do zmiany bo dopiero co je odebralem.

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lee » 18 Sep 2006, 20:05 Re: PRAWO JAZDY

x.x.x...x.x.x, Na polskim prawku mozesz jezdzic do 6 miesiecy.pozniej jesli chcesz jezdzic dluzej musisz za 38funtow wymienic sobie . wystarczy wyslac prawko i kase w odpowiednie miejsce.Oczywiscie duza czesci polakow jezdzi na polskim prawku bo wiadomo nie jest od dzis ze zadne punkty karne nie beda Ci naliczane.Jesli masz juz angielskie prawko to musisz bardzo uwazac za byle zle parkowanie naliczja punkty i latwo jest stracic prawko;/.Sytuacja sie zmienia gdy zatrzymuje Cie policja i wtedy to Ty musisz wykazac sie jakims dokumentem ze jezdisz w uk mniej niz 6 miechow.Jezeli sie upra to moze byc roznie.Choc jak narazie nie slyszalem o wiekszych problemach.Jedno jest pewne wszystko sie zmienia caly czas ...bo jest nas coraz wiecej.
pozdro!
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
User avatar
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posts: 510
Age: 43
Joined: 2 May 2006, 21:44
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by x.x.x...x.x.x » 18 Sep 2006, 20:13 Re: PRAWO JAZDY

NO dobra .. ale np. jaki to dokument .. prawko jest wydane hmm. moze z 3 tyg. temu wiec chyba nie było by narazie problemu... ale mieszkam tu juz ponad rok i czy to nie zmusza mnie do wymiany natychmiastowej?

I ksoro 6 m-cy to czemu w punkcie pierwszym wyzej mowa o 3 latach ? gdzie mozna sie dogrzebać tych informacji o 6m-cach.?

Pozdrawiam

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 19 Sep 2006, 07:29 Re: PRAWO JAZDY

Lee, na polskim prawku mozna jezdzic po uk ile sie chce, bez ograniczen( nie dostajesz punktow karnych tylko sprawa kierowana jest do sadu). Te 6 miesiecy to dotyczy samochodow spoza uk, po tym czasie trzeba zarejestrowac auto w tym kraju.
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adam » 19 Sep 2006, 13:42 Re: PRAWO JAZDY

x.x.x...x.x.x wrote:# you can drive in Great Britain (GB) on your full, valid driving licence from an EC/EEA country, until you are 70, or for three years after becoming a resident, whichever is the longer period
# if your driving licence has been previously exchanged from a country you can drive for up to 12 months from the time you first became resident
# you will need to stop driving when at the end of the 12 months, but you may be able to exchange your licence for a British one

Jak dla mnie to punk pierwszy i trzeci tak troche sie wykluczają. chyba ze cos niedokonca zrozumiałem. A wszystkie te 3 punkty dotycza prawka EC/EEA.


1 Punkt do tyczy nas pozostale są dla non-EC/EEA.
Polskie prawo jazdy mozna używać przez 3 lata od momentu zostania rezydentem(mieszkańcem) UK
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Lee » 19 Sep 2006, 17:09 Re: PRAWO JAZDY

Yardley, racja! dzieki
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
User avatar
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posts: 510
Age: 43
Joined: 2 May 2006, 21:44
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI