w ciemno, czy ma to sens??

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by dziki » 25 Jun 2007, 08:32 w ciemno, czy ma to sens??

Kumpel mnie nakręcił na wyjazd do Anglii i się zgodziłem. Kupiłem bilet i to wszystko :/ Jesteśmy absolutnie nie przygotowani. Wiem że 90% z was powie z czym my do ludzi. Ale pytanie me jest czy istnieje jakaś szansa że znajdziemy tam mieszkanie i robotę?? W sumie mogę zawsze sie rozmyślić i oddać bilet [troche stracę ale takie są koszty błędów]. Do wyjazdu zostało mi 5 dni... proszę o komenty :roll:

dziki
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 25 Jun 2007, 08:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 25 Jun 2007, 08:54 Re: w ciemno, czy ma to sens??

Jezeli znasz jezyk i jestes osoba w miare kreatywna, to dasz rade, najpierw nawiaz kontakt w sprawie mieszkania, potem bedziesz mial czas na znalezienie pracy, wez troche gotowki.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by dziki » 25 Jun 2007, 09:07 Re: w ciemno, czy ma to sens??

a takie małe pytanie... bez czego tam pojechać nie mogę, mówię o jakimś ubezpieczeniu lub czymś takim że jak tam pojadę to zatrzaskiwać będą przedemna drzwi ponieważ czegoś nie posiadam...

dziki
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 25 Jun 2007, 08:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 25 Jun 2007, 09:14 Re: w ciemno, czy ma to sens??

ubezpieczenie to najwazniejsze, robisz tutaj, ale to juz jak znajdziesz prace. W PL to mozesz tylko ... swiatlo zgasic.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mike » 25 Jun 2007, 10:45 Re: w ciemno, czy ma to sens??

na twoim miejscu poszedl bym do polskiej agencji pracy...
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
User avatar
Mike
Zadomowiony
 
 
Posts: 782
Joined: 22 Jun 2006, 10:14
Location: znienacka
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by magdunia22 » 25 Jun 2007, 11:06 Re: w ciemno, czy ma to sens??

a wlasnie gdzie sa tu polskie agencje?? :?:
Co do wyjazdu...twojego...trzeba miec szczescie na szybkie znalezienie pracy dobrej i dobrego mieszkania...i oczywiscie jezyk...jak juz znajdziesz prace trzeba bedzie wyslac po HO...ktore kosztuje ok 100 funa...NIN ubezpieczenie za darmo...czeka sie na wizyte okolo miesiaca,chociaz ja czekalam 2 tygodnie...zalezy ile maja ludzi...i potem tyle czekanie ok 2 tyg..na numer Nin...Pozdrawiam...I ZYCZE POWODZENIA :roza:
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Age: 40
Joined: 3 Oct 2006, 11:45
Location: ladywood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mio » 25 Jun 2007, 11:50 Re: w ciemno, czy ma to sens??

Szanse zawsze masz.
Tylko wez pod uwage ze nachodza wakacje i przyjezdzaja dodatkowo studenci.
A jezyk to najwazniejsza sprawa.
User avatar
mio
Stały Bywalec
 
 
Posts: 494
Joined: 1 Oct 2006, 22:10
Location: Mars
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Shon » 25 Jun 2007, 15:00 Re: w ciemno, czy ma to sens??

Szanse zawsze masz.


a w zyciu to jest tak ze jak przyjedziesz i kopa dostaniesz to bedziesz wiedzal za co

a jak nie przyjedziesz to dokonca zycia mozesz zalowac ze nie sprobowales :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Image
User avatar
Shon
Zadomowiony
 
 
Posts: 957
Age: 52
Joined: 3 Aug 2006, 07:10
Location: B&ham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Luk-rom » 25 Jun 2007, 19:16 Re: w ciemno, czy ma to sens??

Ja uważam że robote za 5,35 w jakiejs pakowalni albo fast foodzie to mozna z bardzo minimalnym jezykiem znaleść, tylko trzeba sie troche nachodzic, agencji jet sporo takze pole do popisu jest, u mnie w pracy wymagali np swiadectwa o niekaralnosci przetlumaczonego :grin:

polataj po forum poczytaj pomysl 500ł w kielnie i w droge
User avatar
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posts: 91
Joined: 4 Apr 2007, 07:37
Location: Augustów/Bham
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Monika_88 » 25 Jun 2007, 21:06 Re: w ciemno, czy ma to sens??

to załatwcie prace mojemu chłopakowi ;D bo jestesmy juz tu 2 tyg i nic ... chociaz chodził szukał ... a angielski ma dobry... wr zapewne nie ma nikt nic zeby pochytać ....:(


a TObie zycze powodzenia bo termin sobie wybrałes chyba najgorszy ... ;p spotkałam w bham mnóstwo chłopakow kotrzy szukaja pracy od miecha i tez nic ... wiec nie wiem skad w niektorych optymizm ;D

a TY przyjezdzaj jesli Ci nie szkoda stracic kase :) bo o mieszkanie łatwo tylko naprawde gorzej o prace... chyba ze akurat bedziesz mial szczescie... bo teraz to agencje nie chca nawet rejestrowac ;/ i mowia przyjdz za tydzien ;/
Chociaż życie zamyka kolejne drzwi, ja i tak wejde oknem :-P

Monika_88
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 35
Joined: 4 Feb 2007, 11:54
Location: Sosnowiec
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emcia04 » 26 Jun 2007, 08:05 Re: w ciemno, czy ma to sens??

Faktycznie okres na szukanie pracy to taki sobie.... bo to niby taki utarty standard.... skoczymy za granice na wakacje troche zarobic (tu wstawic co kto sobie zyczy np. na studia, na samochod, na wypad do cieplych krajow). I tu trzeba sie sekunde zastanowic - ze tysiace studentow wpadlo na ten sam pomysl!!!! potem sie dziwic ze nie mozna znalezc pracy. Ja nikogo nie zniechecam. Poza tym mysle i wiem patrzac w job centre chociazby ze praca jest. Tylko ze w takim okresie jak wakacje to niestety trzeba sie podwojnie napracowac zeby ja znalezc. Do mojego brata przyjezdza kolega w przyszlym tygodniu z takimi samymi nadziejami co wszyscy. Mysle ze po tygodniu bedzie sie czul jakby mu ktos kubel zimnej wody wylal na glowe. Nie mniej jednak zycze wszystkim szukajacym pracy powodzenia i nie zalamujcie sie.
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posts: 207
Age: 40
Joined: 17 Jan 2007, 10:56
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 26 Jun 2007, 17:33 Re: w ciemno, czy ma to sens??

ja przyjechalem w ciemno i sie udalo.


---krtek---
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Osberic » 26 Jun 2007, 19:12 Re: w ciemno, czy ma to sens??

Mike wrote:na twoim miejscu poszedl bym do polskiej agencji pracy...


nie polecam, predzej znajdziesz prace w agielskiej agencji niz w polskiej.
"Polskich" agencji nie polecam. Zreszta znam tylko jedna "polska" agencje z handsworth'u gdzie sie pracowalo za 2,4f/h po 18h dziennie reszta niby "polskich" agencji jest prowadzona przez ci..a, ktorzy tak samo jak ta polska agencja pobierze od Ciebie oplate za wszystko co tylko mozliwe. W polskich agencjach mozna pracowac w Polsce tu jest Anglia i pracuje sie w angielskich firmach lub dla angielskich agencji.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
HTML: NIE
BBCode: TAK
Uśmieszki: TAK
User avatar
Osberic
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Age: 48
Joined: 16 May 2007, 23:30
Location: Acocks Zielony
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI