Poszukiwania miejsca pochowania członka rodziny

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by Czubrak » 18 Nov 2018, 18:54 Poszukiwania miejsca pochowania członka rodziny

Witam. Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale :) Nigdy nie byłem w Anglii i nie wiem jak się zabrać za sprawę więc może tutaj ktoś mi doradzi co zrobić. Otóż chciałbym znaleźć miejsce pochowania mojego pradziadka. Walczył podczas wojny w armii generała Andersa. Po wojnie ze względu na sytuację polityczną nie mógł wrócić do Polski i pozostał w Anglii. Kontakt z rodziną miał bardzo ograniczony. Niestety mam bardzo mało informacji poza jego imieniem i nazwiskiem, datą śmierci oraz informacją, że mieszkał w Birmingham i pod jakim adresem. Gdzie mógłbym pisać/dzwonić by uzyskać pomoc w odnalezieniu jego grobu? Czy to w ogóle jest to możliwe z taką niewielką ilością informacji? Bardzo proszę o pomoc.

Czubrak
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 18 Nov 2018, 18:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Cześć. Nie wiem czy to działa ale jak wpisałem jak znaleźć zmarłego w UK , to wyskoczyły mi różne strony. Np;
https://www.deceasedonline.com/
http://www.interment.net/uk/index.htm
A tutaj jest strona z poradami jak szukać grobu w UK.
http://www.interment.net/uk/index.htm

Nie wiem czy to jest coś warte,bo nie sprawdzałem. Wpisałem tak na szybcika. Szukaj w sieci pod hasłem "Burial records" .Mam nadzieję ,że znajdziesz.
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Czubrak wrote:Witam. Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale :) Nigdy nie byłem w Anglii i nie wiem jak się zabrać za sprawę więc może tutaj ktoś mi doradzi co zrobić. Otóż chciałbym znaleźć miejsce pochowania mojego pradziadka. Walczył podczas wojny w armii generała Andersa. Po wojnie ze względu na sytuację polityczną nie mógł wrócić do Polski i pozostał w Anglii. Kontakt z rodziną miał bardzo ograniczony. Niestety mam bardzo mało informacji poza jego imieniem i nazwiskiem, datą śmierci oraz informacją, że mieszkał w Birmingham i pod jakim adresem. Gdzie mógłbym pisać/dzwonić by uzyskać pomoc w odnalezieniu jego grobu? Czy to w ogóle jest to możliwe z taką niewielką ilością informacji? Bardzo proszę o pomoc.Najprościej będzie chyba znaleźć rodzinę zmarłego. Jeśli dysponujesz adresem to spróbuj napisać parę zdań pod adres. Być może nieruchomość jest w rękach rodziny. Możesz też skorzystać z oferty np. https://www.myheritage.com To naprawdę potężny zasób danych, ale najczęściej nic za darmo. Poza tym serwis jest kontrowersyjny. Możesz się tam zarejestrować i podać dane całej swojej rodziny. Serwis może Ciebie skojarzyć z innymi krewnymi, ale pomyśl jak potężną wiedzę im udostępniasz.

devil
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 7 Jul 2008, 15:55
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI