Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by Mayor1982 » 3 Jun 2007, 10:28 Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

musze zalatwic dla mojego dziecka paszport, a niewiem dokladnie jak sie do tego zabrac. czy musze jechac do ambasady w londynie , czy moze jak wszystko tu, paszport rowniez da sie zalatwic przez telefon.

Mayor1982
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 3 Jun 2007, 10:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wojtaszek » 3 Jun 2007, 10:45 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Najpierw przez strone konsulatu bukujesz sobie termin. Najwczesniejsze teraz to bodaj pazdziernik. Musisz byc na okreslona godzine w konsulacie w Londynie. Ty, partnerka i dziecko. Wez wszystkie papiery jakie to mozliwe. Jesli jestescie malzenstwem to akt malzenstwa, akt urodzenia dziecka angielski w pelnym wypisie, 3 zdjecia i na miejscu juz wypelniasz dwa razy wniosek. Oczywiscie kazdy przypadek jest inny, takze na miejscu moze sie okazac ze jakichs papierow brakuje. Ogolnie z paszportem tu jest jak z prawem jazdy. Pierwszy raz moze ci sie nie udac tego zalatwic i trzeba bedzie jechac powtornie. Znam ludzi co byli po kilka razy. Ogolnie w dokumentach nie moze byc zadnych rozbieznosci bo to sluzbisci do potegi entej i kazdy mowi co innego. Jesli zadzwonisz do konsulatu i bedziesz pytal co masz zabrac itp to najlepiej nagrywac rozmowy. Ja tak robilem.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 17 Feb 2007, 12:28
Location: B'ham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emcia04 » 3 Jun 2007, 15:42 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

wojtaszek malo to pocieszajace co napisales choc to wszystko cenne informacje ale na kazdym kroku widac ta nasza biurokracje. A tak jeszcze jedno pytanie mi przyszlo do glowy-ile na wydanie takiego paszportu trzeba czekac?
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posts: 207
Age: 40
Joined: 17 Jan 2007, 10:56
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wojtaszek » 3 Jun 2007, 16:03 Re

Na roczny czeka sie 3-4 tygodnie. Co do staran to kazdy przypadek jest inny. Mi za pierwszym razem sie nie udalo. Wiec za drugim zona wykonala telefon (dodam ze 3 dni z rzedu konczylo sie sluchaniem muzyki z automatu przez kilkanascie minut). W koncu kobita udzielila informacji. Zeby sie upewnic zadzwonila po raz kolejny. Facet udzielil zupelnie innej odpowiedzi. Trzecia pracownica mowi "wszystko zalezy od tego jaki dzien ma urzednik".
A co do klopotu to humor tam poprawiaja przypadki typu: polka ma dziecko z kims bedacym tu nielegalnie typu Kurdysz i nie ma zadnych szans na dostanie jakiegokolwiek paszportu. Takze pocieszcie sie. Zawsze moze byc gorzej.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 17 Feb 2007, 12:28
Location: B'ham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 3 Jun 2007, 16:36 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

najprosciej i najszybciej i najtaniej jest zzamiast paszportu starac sie o dowod osobisty
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Profes79 » 4 Jun 2007, 15:42 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Hm, ale jest to conajmniej dziwne...Nie wystarczy jak kiedys wpisanie dziecka do paszportu wlasnego? I co ma fakt ojca dziecka do uzyskania polskiego paszportu przez dziecko urodzone przez Polke? Przeciez w Polsce obowiazuje glownie zasada krwii z pewnymi elementami zasady ziemii dotyczacymi bezpanstwowcow...A co jezeli ojciec dziecka jest nieznany - tez nie ma szansy na paszport?

Cos mi sie zdaje ze nasz konsulat w UK to zadanie pomocy wlasnym obywatelom wa zapisane na samym dole listy priorytetow - o ile w ogole ma zapisane.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posts: 142
Age: 45
Joined: 16 Dec 2006, 20:01
Location: LOdz, POlska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mayor1982 » 8 Sep 2007, 16:23 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

dzieki ale ja juz prawie 4 miesiace temu zabukowalem wizyte i pierwsza wolna byla na 7 listopada
ale dzieki za info

Mayor1982
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 3 Jun 2007, 10:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ja-box » 8 Sep 2007, 18:32 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

A my bylismy w konsulacie w Londynie w zeszlym tygodniu,czekalismy na wizyte 6 m-cy,a na miejscu sie okazalo ,ze jestesmy jednymi z niewielu ktozy taka wizyte zabukowali.Wiele osob przyszlo bez i tez swoja sprawe zalatwili takze jak sie komu nie chce czekac mozna sprobowac szczescia pozdrawiam
User avatar
ja-box
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 40
Joined: 13 May 2007, 13:45
Location: Głogów
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mayor1982 » 8 Sep 2007, 18:59 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

dziekuje to cenna informacja dobrze wiedziec choc moja znajoma byla i mowila ze kolejka straszna byla a dziecko przebierala na biorku w biurze

Mayor1982
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 3 Jun 2007, 10:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agi » 8 Sep 2007, 21:07 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Cześć

Ja właśnie byłam w tym tygodniu w Londynie na spotkaniu paszportowym dla niemowlaka i wszystko poszło gładko. Pani w okienku była bardzo miła, wzięła od nas tylko paszporty, dowody osobiste, NIN, akt małżeństwa, no i akt urodzenia dziecka. Nie chciała żadnego potwierdzenia pracy, czy Home Officu. Kolejki dużej nie było, wszystko załatwiliśmy w 15 min.
Dodam jeszcze że nie trzeba być dokładnie o tej godzinie którą sie zabukowało, my akurat byliśmy o czasie, ale przed nami stała para która była spóźnona, a za nami byli ludzie o godzine za wcześnie i nic sie nie stało, też zostali przyjęci.
Za paszport tymczasowy dla niemowlaka zapłaciliśmy 13 funtów i odbiór mamy za 3 tygodnie.
User avatar
agi
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 41
Joined: 18 Jun 2007, 13:15
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Mayor1982 » 9 Sep 2007, 20:00 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

a i mampytanko czy trzeba dziecko urodzone tu rejestrowac w polsce czy do zlozenia o paszport wystarcza papiery tu z Angli??Pozdraiam

Mayor1982
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 3 Jun 2007, 10:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agi » 10 Sep 2007, 21:39 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Na pierwszy paszport, tymczasowy dla niemowlaka urodzonego tutaj wystarczy mieć brytyjski akt urodzenia, ale do następnego paszportu, czyli do tego 5-cio letniego musisz już mieć polski akt urodzenia.
User avatar
agi
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 41
Joined: 18 Jun 2007, 13:15
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

A czy dzieciom urodzonym tutaj nie mozna wyrobic brtyjskiego paszportu? Z gory dzieki za informacje.
User avatar
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posts: 369
Age: 42
Joined: 19 Mar 2007, 19:23
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agi » 10 Sep 2007, 21:46 Re: Jak zalatwic paszport dla niemowlaka???

Cześć Mamuśka twins :grin:

Z tego co mi wiadomo, to tylko jeśli conajmniej jedno z rodziców ma obywatelstwo brytyjskie. Jeśli oboje macie obywatelstwo polskie to raczej nie.
Ale słyszałam też, że ponoć po paru latach, pożna sie starać o paszport brytyjski, ale dokładnie kiedy i jak to nie wiem.

pozdrawiam :roza:
User avatar
agi
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 41
Joined: 18 Jun 2007, 13:15
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Acha dzieki. Szkoda. Mam nadzieje, ze za pare lat dzieci moje dostana. :roza:
User avatar
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posts: 369
Age: 42
Joined: 19 Mar 2007, 19:23
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI