Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Morderca Polaka - Łukasza Furmanka ostrzega dzieci w szkołach przed niebezpieczeństwem, jakie niesie noszenie noża
Morderca Polaka - Łukasza Furmanka ostrzega dzieci w szkołach przed niebezpieczeństwem, jakie niesie noszenie noża

24-letni Łukasz Furmanek
Morderca, który zadźgał Polaka na śmierć gdy miał zaledwie 16 lat, mówi, że prześladują go jego czyny.

Sadam Essakhil, który obecnie ma 20 lat, w niezwykle popularnym wideo wyświetlanym uczniom w szkołach w Birmingham, zachęca młodych ludzi aby nie nosili ze sobą noży.


31 maja 2015 roku nad ranem 24-letni Łukasz Furmanek i jego kolega Radosław Dudek szli przez Grove Lane w Handsworth. Wcześniej odwiedzili klub przy Soho Road oraz supermarket.

W pewnym momencie natrafili na grupę Afgańczyków i to spotkanie skończyło się tragicznie. Mężczyźni zaatakowali nożami Polaków.

Zarówno Furmanek, jak i Dudek mieli kilka ran kłutych. Pierwszy z nich zmarł bardzo szybko, natomiast drugi, dzięki ogromnemu wysiłkowi lekarzy, został uratowany.

Obaj sprawcy chcieli uciec z kraju – Atiqzoy został aresztowany 6 dni po zdarzeniu w Kent, a 16-latkowi wprawdzie udało się wyjechać do Belgii, ale tam sam oddał się w ręce policji.

Sprawcy otrzymali wyroki dożywocia. 18-letni Abdullah Atiqzoy z Oldbury, spędzi w więzieniu co najmniej 26 lat.


Saddam Essakhil ze Small Heath o warunkowe zwolnienie starać będzie się mógł dopiero po 19 latach od skazania.

Teraz przemawiając bezpośrednio do kamery, Essakhil opisuje, jak w ciągu kilku sekund jego życie zmieniło się w koszmar.

W filmie opublikowanym przez West Midlands Police Essakhil ostrzega uczniów przed niszczycielskim wpływem przestępstwa z użyciem noża.

„Tej nocy nie wyciągnąłem noża, aby go użyć” - powiedział. „Ale tak zrobiłem i teraz jestem do końca życia w więzieniu”.

Essakhil powiedział, że więzieniu miał dużo czasu przemyślenie wpływu jego przestępstwa, ponieważ jego ofiara była jedynakiem, a teraz przez to co zrobił „tego dziecka już nie ma”.

Tuesday, 17 September 2019 09:50
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
B. Johnson wybuczany po spotkaniu z J.-C. Junckerem. Rozmowy ws. brexitu bez przełomu
  Czytaj następny artykuł:
Polak oskarżony o morderstwo Daniela Pelechacza w klubie w West Bromwich