Gdzie kupic tanio opony zimowe ( uzywane lub nowe )

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
jaki ma cel to co napisales? kolejny objaw Twojej inteligencji? :)

Guest
 
 
Top
0

xxxx wrote:Upalamy zawsze nocami na drogach gdzie nie ma ruchu zawsze obstawiamy sobie droge i mamy kontakt droga radiowa tak aby wyeliminowac ryzyko do minimum (bo niestety zawsze jakies istnieje)

...no chyba, ze na droge wyjedzie "blondynka" jadaca 30/40mph z 4 latka na tylnim siedzeniu. nieeeee. przeciez normalni ludzie nie jezdza w nocy samochodami, a juz na pewno nie z dziecmi...

powiedz tylko gdzie jezdzisz. postaram sie omijac okolice...

ps. mam 2 braci, kiedys "zafundowali" mi taka przejazdzke z "wrazeniami"... :roll: :?
no comment.

Dodano: -- 19 lis 2011, o 00:50 --

a tak wogole mialo byc o oponach...

no to ja z pytaniem "blondynki"...
czy jest sens zakladac zimowki jezdzac (duzo) w uk?
i nie chodzi mi o kwestie finansowa tylko bezpieczenstwo vs. warunki pogodowe.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg wrote:no to ja z pytaniem "blondynki"...
czy jest sens zakladac zimowki jezdzac (duzo) w uk?
i nie chodzi mi o kwestie finansowa tylko bezpieczenstwo vs. warunki pogodowe.


zdecydowanie tak! opona zimowa to nie tylko snieg... opony te sa z innej mieszanki gumy i inaczej zachowuja sie na drodze o temperaturze ponizej 5 stopni, bez wzgledu czy jest snieg czy go nie ma, opona letnia twardnieje w niskich temperaturach a co za tym idzie, latwiej wpada w poslizg.

Guest
 
 
Top
0

agg wrote:a tak wogole mialo byc o oponach...

no to ja z pytaniem "blondynki"...
czy jest sens zakladac zimowki jezdzac (duzo) w uk?
i nie chodzi mi o kwestie finansowa tylko bezpieczenstwo vs. warunki pogodowe.

Chyba też zależy ile jeździsz i jak pilnie. Jeżeli codziennie jeździsz do pracy samochodem i nie ma innej możliwości, to zdecydowanie tak. Poprzednia zima to potwierdziła.
Dla kogoś kto jeździ 5k rocznie i nie ma problemu dostać się do pracy np. autobusem, to chyba nie ma sensu.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
3

dzieki chlopaki.
no jezdze do pracy, w pracy, z pracy i po pracy :)
duzo miejskiej jazdy.
w zeszlym roku w okresie kiedy zasypalo anglie polecialam do polski, w tym roku niestety nie ominie mnie praca...

Dodano: -- 19 lis 2011, o 12:21 --

aha i jeszcze jedno.
czy opony musza byc jakos specjalnie przechowywane?
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg wrote:czy opony musza byc jakos specjalnie przechowywane?


wystarczy jak beda wyczyszczone i suche, nie moga lezec na sloncu. fajnie, gdyby tez nie mialy czestych zmian temperatur i nie staly na jednym boku bo sie pokrzywia, najlepiej pozycja lezaca.

ps. ja juz jezdze na zimowych, moze to jeszcze o kilka tygodni za wczesnie ale bylem w polsce wiec przy okazji zmienilem, niedlugo temperatury i tak zbliza sie do zera wiec ominie mnie juz wymiana. w oponie zimowej duze znaczenie ma gleboki bieznik, minimum 5mm, wtedy opona ladnie pokonuje snieg.

Guest
 
 
Top
3

Agg ja tez zmieniam

male autka kreca sie jak pokrecone na sniegu, do tego podjazd pod gore....o majeny!!!!! albo zaparkowanie na podjezdzie pelnym sniegu...masakra!!!!!

kiedys corsa zajelo mi to godzine, wezwalam posilki, on parkowal, a ja lalam wode z sola pod kola zeby sie przesunal chociaz kilka cm :) od tamtego czasu na snieg nie wyjade na letnich...juz wole pieszo isc ;)

na zimowkach trzymalam sie mocno drogi i czulam sie duzo bezpieczniej...a dodam ze mam traume samochodowa...ciagle cos mi sie dzieje na drodze, wjezdzaja mi w dupe albo w bok ciezarwoki..wiec zimowa stabilnosc na drodze to dla mnie prawdziwy sukce.

dodam ze wcale nie kupuje wypasionych zimowek...w koncu tu zima trwa kilka tygodni..wiec na dlugo nie musza starczac ;)

to tak w ramach blondynka do blodnynki :D :D :D
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA