polscy dentysci

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

FemalePostNapisane by Luiza » 13 Nov 2011, 11:14 Re: polscy dentysci

tygi,
Skoro za miesiąc lecisz do PL to ja na twoim miejscu kupiłabym w Bootsie zestaw do tymczasowego łatania zębów (moja dentystka nie może uwierzyć, że coś takiego tu jest), oczyściła i zakleiła ubytek i poszła do dentysty w pl.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 13 Nov 2011, 16:08 Re: polscy dentysci

lol a co to za zestaw?? brzmi zabawnie :D

Dodano: -- 13 lis 2011, o 16:33 --

spoko juz znalazlam w Bootsie (ponizej wklejam linka), ten kraj mnie zaczyna przerazac :D
juz widze mine mojego chirurga jak mu to pokaze :D

http://www.boots.com/en/Dentanurse-Firs ... eeth_6340/
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 13 Nov 2011, 23:07 Re: polscy dentysci

Ja mojej dentystce obiecałam taki przywieźć. Jest pewna , że ją wkręcam.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by agna78 » 14 Nov 2011, 21:52 Re: polscy dentysci

A ja bylam w pryw klinice wczoraj z synem. Maja 24 h emergency, zabolal go zab i podjechalismy. Pani chciala nas umowic na 19.00..a to bylo ok poludnia...chcielismy od razu- powiedziala, ze jak bedzie na 19.00 to jako dziecko wciagna go na NHS....bylam zdziwiona, ze ze pryw klinika ma takie opcje pomimo, iz nie bylo szyldu z ta informacja...my jednak chcielismy pryw....powiedziala, ze za chwile ma wolne miejsce...przyjeli mlodego......udzielili pomocy i powiedzieli, ze za dziecko nie beda kasowac, chcielismy zaplacic bo bylo nam glupio i nie chcielismy naduzywac uprzejmosci...jednak mila angielska obsluga w ogole nie wziela pod uwage takiej opcji.....tak wiec- chrzanie polskich dentystow, do ktorych jak chcesz np. z bolem to cie podwojnie skasuja...jak bede miala problem z zebem to wybiore angielskiego i nie uwazam, ze poziom leczenia ang dentystow jest gorszy od PL poziomu.

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 14 Nov 2011, 22:07 Re: polscy dentysci

agna78 wrote:chrzanie polskich dentystow, do ktorych jak chcesz np. z bolem to cie podwojnie skasuja...jak bede miala problem z zebem to wybiore angielskiego i nie uwazam, ze poziom leczenia ang dentystow jest gorszy od PL poziomu.

To kwestia indywidualna. Wszędzie są źli i dobrzy dentyści. A tak naprawdę dobrego to ze świecą szukać na całym świecie.
Miałam trochę przygód z dentystami w przeszłości, w PL. Dlatego teraz jak mam moją sprawdzoną dentystkę to nie mam zamiaru eksperymentować. Chodzę na przeglądy co pół roku, dbam o zęby, więc nagłe wypadki i bóle mi nie grożą. No chyba, ze plomba by mi wypadła. To zakleiłabym zestawem z bootsa i pojechała do mojej dentystki w PL.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 14 Nov 2011, 22:27 Re: polscy dentysci

agna78 wrote:poziom leczenia ang dentystow jest gorszy od PL poziomu

Oczywiście masz na myśli tych PL dentystów z Polskiego Centrum Usługowego (czyli "nad sklepem").Niektórzy dentyści w Polsce są lata świetlne, albo i całe wieki, nad opieką dentystyczną w UK.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by majka123 » 14 Nov 2011, 23:01 Re: polscy dentysci

Witam:)a czy leczyl ktos z was zeby tutaj przez sluzbe zdrowia?jesli tak -jakie sa wasze opinie

majka123
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 7 Dec 2010, 18:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agna78 » 15 Nov 2011, 17:43 Re: polscy dentysci

Do Krisbrum i Luiza


Oczywiscie mialam na mysli PL dentystow tutaj w UK;)
Ale w PL tak jak napisala Luiza, trzeba szukac ze swieczka dobrego, bo niestety zdecydowana wiekszośc to "rzemieslnicy" u których cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia uslug.

Ogolnie to zycze wszystkim jak najrzadszego kontaktu z dentysta:)
Czy tu czy tam..:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by bartek87 » 30 Dec 2011, 16:27 Re: polscy dentysci

Orientuje sie ktos tutaj ile kosztuje naprawa ukruszonego zeba? tydzien temu mi sie ukruszyl i nie moge sie przyzywczaic do tego uczucia. ew zaplombowanie .

bartek87
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 15 Nov 2011, 02:07
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Betty » 30 Dec 2011, 17:03 Re: polscy dentysci

Niestety zgadzam sie z Thomasem...Pan z Coventry Rd.... :cry:, ale zeby nie bylo tak zle slyszalam kilka pozytywnych opinii o Nim.
Za wyrwanie mojego zeba (który pewnie w Polsce daloby sie uratowac)wzial bardzo duuuuzooooo!!!, a jak chcialam sie zapisac na leczenie kolejnego to, byl wyjatkowo nieuprzejmy...(podejrzewam ze chetnie usunálby za duza kase ten zab a nie leczyl go, stad jego nieprofesjonalne zachowanie)...
Zdecydowanie odradzam...
Ciekawa jestem jak sie spisuje Pan doktor w centrum?(moze ekiedys bede musiala skorzystac z Jego pomocy)
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 May 2007, 08:04
Location: pól godziny od centrum
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by GIWI » 1 Apr 2012, 13:33 Re: polscy dentysci

W UK mozna zablombowac zab lub odbudowac zab tak samo dobrze jak w Polsce tylko w gabinecie dentysty trzeba zaplacic prywatnie. Blomba 40£. odbudowa zeba 100£. Nalezy w rejestracji i u dentysty powtarzac ,ze chce prywatnie zaplacic za blombe. I nie trzeba latac do PL z blombowaniem.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posts: 179
Joined: 27 Aug 2011, 18:01
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Thesignerka » 1 Apr 2012, 18:47 Re: polscy dentysci

Plombowanie - plomba
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
User avatar
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posts: 232
Joined: 19 Feb 2011, 12:39
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
2

FemalePostNapisane by jo14189 » 2 Apr 2012, 15:26 Re: polscy dentysci

ja osobiscie zrazilam sie do pl dentysty w bham nad pl sklepem zaplacilam kupe kasy za zeba a i tak zle mi go zrobil. Teraz chodze do anglika w tym momencie nie place robi to za mnie nhs ale dalej bede do niego chodzic to lepiej mi zeby robi niz ten pl
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Steinik » 2 Apr 2012, 16:17 Re: polscy dentysci

ja byłam dzis z córka u dentysty..anglik...ale jakby co w rejestracji jest bardzo mila Polka,,dentysta jest w walsall...
Torpedka miala zaPlombowane 2 zabki...dziecko zadowolone,bez placzu...jak najbardziej polecam :)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
User avatar
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 456
Age: 40
Joined: 16 Jan 2011, 09:50
Location: Walsall/Bydgoszcz
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Beata » 2 Apr 2012, 18:02 Re: polscy dentysci

Ja rowniez nie polecam dentysty nad polskiem sklepem. Czulam, ze sie spieszy, a po 10 minutach zab byl gotowy. Plomba wypadla po po kilku dniach.
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE