DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by karjo » 6 Apr 2011, 10:16 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

edgbaston fajne miejsce, z niezlymi, prywatnymi szkolami ;).
Nie sugeruj sie szkola katolicka, tylko poziomem szkol w okolicy.
po czesci jestes uwiazana adresem, bo primary school przyjmuja dzieci z okrelonego obszaru.
Kiedy przyjezdzacie? Tu rok szkolny konczy sie ok.20 lipca, wiec moze uda sie jeszcze przed koncem umowic na rozmowy w szkolach i nie tyle przez council, co wlasnie przez konkretne szkoly zalatwiac formalnosci.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 6 Apr 2011, 10:52 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Przyjeżdżamy w pierwszych dniach lipca

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 6 Apr 2011, 11:33 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

To pozostaje ustalic postcode. pod ktorym bedziecie mieszkac, wklepac w szukajke szkol np http://www.findaproperty.com/schoolfact ... reaid=2576
potem umowic sie z dyrektorami szkol na rozmowy, obejrzec szkoly od srodka i podejmowac decyzje.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 6 Apr 2011, 11:43 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

tiutes, oczywiscie nie wszedzie jest tak samo ale ja bym sie mocno nie opierala na tym ze jak szkola jest katolicka to bedzie lepsza. Moja kolezanka swoich 2 synow poslala do szkoly katolickiej i ciagle przychodzili do domu jacys poturbowani, nie byly to wypadki na boisku tylko regularne lanie ze strony uczniow, dzieci mialy slady ugryznien itd co kolezanka wielokrotnie zglaszala wychowawczyni i dyrekcji ale nie bylo z ich strony zadnej reakcji wiec ich przeniosla do zwyklej szkoly i problemy sie skonczyly, takze jak widac wszystko zalezy od "towarzystwa" w szkole a nie od nazwy.

Niedawno poznalam kobiete ktora przyjechala z 2 dzieci tutaj w wakacje nie zalatwiajac wczesniej zadnych formalnosci i tylko jedno dziecko wzieli jej do szkoly bo mieli miejsce a to drugie siedzialo w domu kilka miesiecy, council sie do niej czepial non stop ze dziecko sie nie uczy a z drugiej strony nie bylo nigdzie dla niego miejsca, jak sie znalazlo to okazalo sie ze babka ma dzieci w 2 roznych szkolach w 2 roznych dzielnicach i na ta sama godz musi je odprowadzac, nie wiem jak z tego wybrnela bo stracilam z nia kontakt, ale napewno nie bylo jej latwo
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 6 Apr 2011, 12:10 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

O matko...to teraz dopiero będę się zamartwiać....

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 6 Apr 2011, 12:11 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

tiutes, to sie nie trzeba zamartwiac tylko jak naszybciej zaczac dzialac, im wczesniej zaczniecie szukac tym wieksze macie szanse, byc moze sa jeszcze jakies szkoly ktore nie maja kompletu na przyszly rok, takze do roboty :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 6 Apr 2011, 12:34 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

ale z dziećmi dopiero przyjeżdżam w lipcu, to jak załatwiać wszystko wczesniej, jak nawet nie mamy jeszcze wynajętego mieszkania? Przecież nawet nie miałabym jakiego adresu wpisać w papiery, które się wypełnia.

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 6 Apr 2011, 12:36 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

aplikowac do szkoly mozesz online, musisz wejsc na strone councilu i tam sie zarejestrowac. Spytaj brata czy poki co nie moglabys podac jego adresu bo w Waszej sytuacji czas jest naprawde bardzo istotny. Dopiero jest kwiecien wiec sa jeszcze szanse, w lipcu bedzie raczej po ptakach bo koniec roku szkolnego jest zazwyczaj bardzo zajety w szkolach a pozniej az do wrzesnia wszystko pozamykane na 4 spusty
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 6 Apr 2011, 12:44 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

dziękuję, już przekazałam wszystko bratu

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 7 Apr 2011, 06:52 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Owszem, aplikowac mozesz online, ale lepsze wrazenie i wieksze rozeznanie daje umowienie sie na rozmowe, zaprezentowanie dzieciaka, zapytanie o mozliwosci zapisania do szkoly.
Wprawdzie na ogol udaje sie to, dopiero jak dzieci sa juz na miejscu.

Z primary nie powinno byc duzego problemu, gorzej z secondary, dobre szkoly sa oblegane, poza tym 13-latek ma raptem 2 lata do egzaminow GCSE, decydujacych o mozliwosciach dalszej nauki, wiec czasu niewiele, wlasciwie ostatni dzwonek na taka decyzje.

Na razie macie ponad 2 m-ce czasu, sporo wolnego od szkoly, zacznij przygotowywac dzieci pod katem angielskiego, np. do osluchania sie lekcje bbc z netu, zakres slownictwa i zadan szklonych http://www.bbc.co.uk/schools/ks1bitesize/ (dla 6-latka) i http://www.bbc.co.uk/schools/ks3bitesize/ dla starszego, bedzie im ciut latwiej.
Poza tym nie upieraj sie co do szkoly z polskimi dziecmi ;). Wrecz, jesli ich nie bedzie nauka jezyka i aklimatyzacja moga pojsc latwiej.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 8 Apr 2011, 08:21 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Na tej stronie można sprawdzić poziom szkół i przedszkoli http://www.ofsted.gov.uk/Ofsted-home/An ... rt-2009-10 Ja już przesiew zrobiłam ;) Na ogólną ocenę szkoły branych pod uwagę jest wiele kryteriów. Przy każdej szkole jest dokładany opis dlaczego tak została oceniona a nie inaczej.

Przeleciałam kilkanaście dzielnic i szkół najlepszych, czyli z oceną 1 jest na prawdę niewiele :-| Z oceną 2 już bardzo dużo :grin: Z oceną 3 też wiele znalazlam i z 4 kilka :roll:

Faktycznie nie wszystkie szkoły katolickie to dobre szkoły, ale jednak przeważająca więszkość jest z oceną 2.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by kinga82 » 8 Sep 2011, 21:48 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

pozdrawam jestem nowa na forum ,moja córka chodziła tu do przeczeczkola angielskiego i fATEMjst ze katolickich dobrych szkół jest nie wiele mja polecam gleebelfiefifd n a tiptonie moja córka w ciągu roku roku zaczęla mówić po angielsku jest njedyną dziewczynką w wieku 5 lat nauczyciele naprawdę z tobą będą pracować aby twoje dziecko mro9biło postępy polecam a zapisy to są od stycznia dla maluszków
User avatar
kinga82
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 41
Joined: 27 Aug 2011, 22:22
Location: great bridge
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY

cron