Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by bogini8 » 7 Aug 2011, 08:23 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

miss.beata, o kurcze a skad temperatura? moj malutki jak sie urodzil zabralam go na spacer,..ubralam go za cieplo i sie przegrzal..jeden raz..i wlasnie mial temperature.. od tamtej pory wole jak mu chlodniej niz za cieplo..i ubieram go leciutko jak siebie wlasciwie.
zawsze sprawdzaj czydziecko ma karczek cieply, bo raczki i nozki nie sa wyznacznikiemtego wcale..chociaz babcie i prababcie zawsze twierdza inaczej ;) i jak dziecko ma raczki chlodne to zaraz babcia by sweterkow nazakladala.;) i zadnych czapeczek wdmu i do spania.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by korbobor » 7 Aug 2011, 08:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hallo a gdzie się podziały te wszystkie ciężarówki ? :) Czyżbyście wpadły w wir zakupów i szykowania ;) Zaglądam tu regularnie a tu wciąż cisza. Mi zostało jeszcze 10 tyg :shock: Ten czas tak szybko leci, że aż mi ciężko uwierzyć , że już za chwilę zostanę 100 % mamą :)
W pt byłam na wizycie kontrolnej w szpitalu i trafiłam na polskiego ginekologa zaskoczenie było ogromne na dodatek okazał się bardzo miła osoba i obym trafiła na jego zmianę podczas porodu :) Powiedział, że mała nie leży tak jak powinna ale wciąż ma czas na to żeby się przekręcić i za 4 tyg wracam na sprawdzenie.
Widziałam kiedyś w tv jak położna stara się przekręcić malucha w brzuchu i mam nadzieje , że mnie to nie czeka. :? Planuje przestać pracować od września ale nie wiem czy to nie za wcześnie? wszystko zależy do jakiego stopnia będę"na chodzie" :) Chciałabym zostać z mała jak najdłużej po urodzeniu zanim wrócę do pracy ale wszystko pewnie wyjdzie w praniu...
Czy ktoś może wie jak powinni naliczać BH na macierzyńskim? W pracy powiedzieli mi, że nie mam do niech prawa :(
Pozdrawiam wszystkie mamusie przed i po rozpakowaniu :)
User avatar
korbobor
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 42
Joined: 23 May 2007, 19:26
Location: Sheldon, Łódź
Reputation point: 62
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 7 Aug 2011, 13:21 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

korbobor, milo Cie znowu przeczytac :D Wiekszosc ciezarowek juz sie chyba rozpakowala, albo faktycznie szaleja na zakupach :) Mi zostalo jeszcze 12 tyg teoretycznie ale ja to bym chciala wyrobic sie troche wczesniej :D Juz tez sie nie moge powstrzymac przed zakupowym szalem, ale jeszcze ostatkiem sil omijam wszelkie dzialy dzieciece we wszystkich sklepach. Musialam teraz uzupelnic wyprawke do szkoly dla starszej corki wiec troche "zapomnialam" o bodach i spioszkach ale juz zaczyna to do mnie wracac ze zdwojona sila :D
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by martka » 10 Aug 2011, 07:57 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Przyłączam sie do pytania mamuna3, rodziła któraś z Was w Manor Hospital?
User avatar
martka
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 10 Feb 2010, 21:47
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by miss.beata » 12 Aug 2011, 06:15 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ja rodzilam w manor jakie masz pytania :)

miss.beata
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 9 May 2011, 13:39
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martka » 13 Aug 2011, 07:54 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

miss.beata chcialabym wiedziec jak opieka podczas porodu i juz po. Jakie sa sale, slyszalam, ze jednoosobowe, to prawda? i ogolnie, czy fajnie Ci sie tam rodzilo. Ja pierwsze dziecko rodzilam w Sandwell, ale teraz porodowke zamkneli i wybralam Manor. pozdrawiam
User avatar
martka
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 10 Feb 2010, 21:47
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by korbobor » 13 Aug 2011, 09:20 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ewela119 czyli tylko my pozostałyśmy :wink: Reszta mamusiek się pochowała cóż więc zrobić :) Nasze terminy są bardzo blisko więc przynajmniej będzie co przeżywać wspólnie choć ty masz tą przewagę, że wiesz przynajmniej co cię czeka a ja jestem zielona w tym temacie:)
User avatar
korbobor
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 42
Joined: 23 May 2007, 19:26
Location: Sheldon, Łódź
Reputation point: 62
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by madzia8585 » 13 Aug 2011, 09:42 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam.Mam pytanko.Jestem na samozatrudnieniu i w ciazy czy rodząc w Polsce nalezy mi sie macierzynski czy tylko w uk.

madzia8585
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 5 Apr 2010, 16:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 13 Aug 2011, 10:31 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

madzia8585, troche nie skladnie napisalaste pytanie.... tzn bedziesz mieszkac tu czy w pl ? bedziesz rodzic tu czy w polsce? i gdzie chcesz byc na tym urlopie tu czy w polsce.... bo nie bardzo wiadomo co chodzi ;)
jesli dobrze zrozumialam to mieszkasz i pracujesz tutaj? wiec mysle ze i macierzynski bedziesz tu pobierac..w przypadku samozatrudnienia to maternity allowance
O Maternity Allowance mogą się także starać kobiety, które prowadzą działalność gospodarczą. Wysokość Maternity Allowance wynosi do 90 procent średnich tygodniowych dochodów, nie może jednak przekraczać 112,5 funta. W przypadku osób samozatrudnionych, które opłacają składki NIC Class 2 okres, w którym opłacane są skladki traktowany jest jako uprawniający do maksymalnej stawki Maternity Allowance. Podobnie jak SMP, zasiłek ten można uzyskiwać przez 39 tygodni.

Aby kwalifikować się do Maternity Allowance trzeba spełniać następujące warunki:

uzyskiwać dochód w wysokości co najmniej 30 funtów tygodniowo w ciągu 13 tygodni w 66 tygodniowym okresie kwalifikacyjnym (test period)
w ciągu 66 tygodni okresu kwalifikacyjnego kobieta musi pracować co najmniej 26 tygodni.

W celu uzyskania Maternity Allowance należy złozyć do odpowiedniego oddziału Job Centre aplikację w formie wypełnionego formularza MA1 wraz z certyfikatem MATB1 oraz innymi odpowiednimi dokumentami, w zależności od sytuacji (np. SMP1, Small Earnings Certificate).

chcesz rodzic w pl i tam zostac czy wrocic do uk?

Dodano: -- 13 sie 2011, o 10:33 --

http://bham.pl/poradnik/benefity/ciaza- ... -allowance

Dodano: -- 13 sie 2011, o 10:36 --

http://forumprawne.org/wielka-brytania/ ... olsce.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,1037,834 ... _.html?v=2

tu powinnas znalezc odp[owiedzi na pytania
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 13 Aug 2011, 14:16 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

korbobor, czesc sie schowala, czesc juz rozpakowala, w nas nadzieja, musimy pociagnac wątek zeby nie zdechl calkowicie :D Co do mojej przewagi i tego ze wiem co mnie czeka to uwierz mi ze wcale sie z tej wiedzy nie ciesze :D jak bylam w pierwszej ciazy to wlasnie dzieki tej niewiedzy bylam jakas spokojna, ciagle sobie powtarzalam ze napewno nie jest to az takie straszne, podczas porodu w pl, ponad 12 godz w bardzo mocnych skurczach bez zadnego znieczulenia, obecnosci kogos bliskiego i bardzo minimalnym zainteresowaniu ze strony zapracowanego personelu przekonalam sie ze to jednak jest straszne przezycie :D do tego stopnia ze powiedzialam ze juz nigdy nie bede miala dzieci, przeszlo mi dopiero po 4 latach. No ale teraz jestem w uk, tutaj jesli chodzi o standarty rodzenia jest calkiem inaczej, wiec pocieszam sie ze jakby nie bylo bedzie lepiej, chociazby dlatego ze znieczulenie na zyczenie jest tutaj normalka, w pl trzeba bylo zaplacic 500zl a i to polozna mi powiedziala ze nie moge bo nie ma anestazjologa ktory takie znieczulenie by wykonal. Takze i tym razem nastawiam sie na to ze bedzie dobrze, mam nadzieje ze tym razem sie nie zawiode :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by korbobor » 13 Aug 2011, 14:46 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ewela119 i tak źle i tak niedobrze :) Ja jestem nieświadoma i myślę właśnie tak jak napisałaś, że jakoś to będzie i że skoro tyle kobiet rodzi to i ja dam radę :) Choć z drugiej strony próg mojej tolerancji na ból jest poniżej średniej więc podejrzewam, że jak urodzę raz to nie podejmę drugi raz ponownej próby przez wiele kolejnych lat :) A tak poza tym to zazdroszczę Ci jednak tej wiedzy i doświadczenia bo jak ja myślę o takim maluszku i opiece nad nim to jestem przerażona :)
Na samą myśl o pierwszej kąpieli już trzęsą mi się ręce :D
Ciekawe która z nas urodzi wcześniej ?
Ja słyszałam,że pierwsze ciąże często są przenoszone wiec kto wie może urodzisz pierwsza :)
User avatar
korbobor
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 42
Joined: 23 May 2007, 19:26
Location: Sheldon, Łódź
Reputation point: 62
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 13 Aug 2011, 15:01 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Kochana jak juz urodzisz to wlaczy Ci sie instynkt i bedziesz wiedziala co robic, to przychodzi tak naturalnie :) Z tym przenoszeniem to nie zawsze sie sprawdza, ja urodzilam 2 dni przed wyznaczonym przez lekarza terminem i znam kilka dziewczyn ktore tez urodzily pierwsze dzieci nieco przed terminem takze nigdy nic nie wiadomo :) Bedzie dobrze :) Zmykam na zakupy, bo pora obiadowa sie zbliza :P
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 13 Aug 2011, 15:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

korbobor, instynkt zdziala cuda...:) ja tez tak myslalam..jak to bedzie...a to wszystko sie samo dzieje...:)

co do porodu..nie bylo tragicznie, porod byl szybki,pojechalam o 7.30, maly urodzil sie po 4 godzinach..bez znieczulenia jakiegokolwiek, tylko gas&air , ale mowilam sobie ze niepredko nastepne...minal rok a ja chce nastepne :)

Dodano: -- 13 sie 2011, o 15:42 --

aha ja bylam 2 dni po terminie.;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by korbobor » 13 Aug 2011, 17:12 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Mam nadzieję, że będzie tak jak piszecie dziewczyny i instynkt sam podpowie co robić :) Co do porodu to też bardzo bym chciała urodzić chwilę przed terminem niż czekać ja na szpilkach jak już będzie po... Ale co ma być to będzie wpływu na to nie mam a najważniejsze jest to żeby mała była zdrowa :)
User avatar
korbobor
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 42
Joined: 23 May 2007, 19:26
Location: Sheldon, Łódź
Reputation point: 62
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 13 Aug 2011, 20:20 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja postanowilam sobie ze jak tylko skoncze 37 tydz ciazy bede wykorzystywala wszyskie znane mi domowe metody wywolywania porodu :D malaroksi kiedys tu opisywala co ona robila, no i sama poczytalam na ten temat wiec teorie znam, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :D Ja mam termin na 1 listopad ale bym chciala urodzic kolo 20 pazdziernika albo tego 1 listopada najpozniej zeby zdazyc z zalatwieniem wszystkich formalnosci i paszportu zeby na Swieta pojechac do Pl :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET