Historia kredytowa

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by solak » 3 Apr 2011, 20:52 Historia kredytowa

Witam!

Jestem w UK od dwóch tygodni. Obecnie mieszkam u znajomego. W czerwcu lub lipcu mam zamiar wynająć mieszkanie, gdyż przylatuje do mnie moja żona. Usłyszałem że nie wynajmę mieszkania na własną rękę ponieważ nie mam w UK historii kredytowej. Co o tym myślicie? Czy aby ją zacząć "tworzyć" dobrym pomysłem jest np. wzięcie małej pożyczki w banku, np. 500 funtów i już spłacanie w terminie tworzyłoby moją historię. Orientujecie się w oprocentowaniach przy takich kwotach? Posiadam konto w Barlclays. Dzięki za odpowiedź.

solak
Raczkujący
 
 
Posts: 52
Age: 39
Joined: 4 Jan 2011, 04:17
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 3 Apr 2011, 21:26 Re: Historia kredytowa

My wynajmujac mieszkanie tez nie mielismy historii kredytowej. To ich cale sprawdzanie polega na tym ze dzwonia do banku sprawdzic czy nie jestes zadluzony i do pracy potwierdzic ze faktycznie tam pracujesz, czyli ze bedziesz wyplacalny i tyle jesli chodzi o to, wiec to bardziej nie historia a zdolnosc kredytowa. My wynajelismy bez problemu mieszkanie mimo iz kilka miesiecy wczesniej bank odmowil nam kredytu. Zdolnosc kredytowa sprawdzaja tylko agencje posredniczace w wynajmie, jak znajdziesz mieszkanie prywatne to Cie to ominie
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by solak » 3 Apr 2011, 21:31 Re: Historia kredytowa

Zdolność jakąś tam mam, gdyż pensja nie jest najniższą krajową. Więc mnie pocieszyłaś. Też mi się to nieco dziwne wydawało, gdyby każdy musiał mieć historię kredytową to mało kto na starcie w UK wynajmowałby mieszkania. Tak mi się przynajmniej wydaje.

solak
Raczkujący
 
 
Posts: 52
Age: 39
Joined: 4 Jan 2011, 04:17
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 3 Apr 2011, 22:44 Re: Historia kredytowa

Kolego solak pierwsze slysze,ze trzeba udowadniac jakakolwiek zdolnosc kredytowa zeby wynajac mieszkanie.Jak ja wynajmowalem mieszkanie przez agencje 2 m-ce temu to musialem tylko pokazac 3 ostatnie payslipy i wyciagi z kata z ostatnich 3 m-cy i to dostarczylem tylko z dwoch ostatnich m-cy bo trzeciego nie znalazlem i nikt mi najmniejszego problemu nie robil,ale jesli nie uda Ci sie to mozesz tez wynajac bezposrednio u landlorda,ktory raczej zdolnosci kredytowej nie sprawdza.Pozdro
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 3 Apr 2011, 23:01 Re: Historia kredytowa

dokładnie, jak napisał przedpiśca.
A Historie kredytową warto sobie budować. Nie wiadomo, czy za rok/kilka lat nie będziecie chcieli kupić tutaj mieszkania/domu.
Najlepsze sposoby:
- wziąć telefon na abonament, cokolwiek z miesięcznym płaceniem i płacić direct debetem
- wziąć jakąś zwykłą (czyt. drogą :P) kartę kredytową np z CapitalOne i regularnie ją spłacać. Ja wziąłem na 100 funtów, po pół roku mi podnieśli do 200 funtów. Więcej mi nie potrzeba :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 4 Apr 2011, 06:29 Re: Historia kredytowa

Najwyrazniej wszystko zalezy od agencji i ich wewnetrznych procedur bo jak my wynajmowalismy mieszkanie to sprawdzali nas w banku, u pracodawcy i u poprzedniego landlorda przez co zalatwianie formalnosci przeciagnelo sie o kilka dni
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 4 Apr 2011, 06:43 Re: Historia kredytowa

a mzoe poszukaj u prywatnego landlorda, a nie przez agencje i wtedy wlasciwie oprocz kasy nic ci nei bedzie potrzebne. ogloszenia sa w gazecie. obowiozuje ich takie samo prawo, jak gdyby mieszkanei bylo wynajmowane np przez agencje.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by solak » 4 Apr 2011, 07:53 Re: Historia kredytowa

tez bylem zaskoczony ze na smieszne mieszkanie potrzebuje historie. Widac osoba ktora przekazala mi tego newsa malo zna sie na rzeczy. Dzieki za info!

solak
Raczkujący
 
 
Posts: 52
Age: 39
Joined: 4 Jan 2011, 04:17
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 4 Apr 2011, 11:43 Re: Historia kredytowa

tak jak AdamBoltryk pisze, wez karte kredytowa, uzywaj regularnie i regularnie splacaj.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 4 Apr 2011, 15:11 Re: Historia kredytowa

A wracając do wynajęcia mieszkania. Jeśli landlordowi (nie ważne czy przez agencję, czy bezpośrednio) zależy na wynajęciu, bo mieszkanie stoi od jakiegoś czasu puste, to nie będzie robił żadnych hocków-klocków tylko będzie chciał jak najszybciej wynająć :D
Ja tak miałem. Formalności załatwiłem w 1 dzień (po 3ch dniach targów :D), a agencja 4 razy dziennie dzwoniła, czy biorę :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by solak » 5 Apr 2011, 09:22 Re: Historia kredytowa

Na ta chwile nie mam jeszcze samochodu zeby jezdzic i ogladac te mieszkania, ale w czerwcu mam nadzieje juz cos bede mial zalatwione. Poki co penwtruje siec. Right move i gumtree. Macie jeszcze jakies inne adresy? Jaka byscie polecili gazete. Mieszkania bede szukal w okolicy Leicester.

solak
Raczkujący
 
 
Posts: 52
Age: 39
Joined: 4 Jan 2011, 04:17
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 8 Apr 2011, 08:36 Re: Historia kredytowa

Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by martunia1111 » 6 May 2011, 00:23 Re: Historia kredytowa

Historie kredytowa mozesz zaczac budowac poprzez zarejestrowanie sie do wyborow. Karta kredytowa jest dobra, ale pamietaj, zeby splacac wiecej niz minimum, bo jezeli bedziesz placic tylko minimum, to zrobisz sobie negatywna historie i wtedy pozegnaj sie z jakimkolwiek kredytem. Moze pomysl o karcie kredytowj pre-paid. Polega na tym, ze starasz sie o karte kredytowa, ale mozesz wykorzystac tylko tyle ile wczesniej na nia wplacisz. Taka karta buduje Ci historie a nie wpedza w klopoty finansowe. Jak masz jeszcze jakies pytania to napisz, w miare mozliwosci postaram sie odpowiedziec. Pozdrawiam

martunia1111
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 26 Nov 2010, 20:38
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE