wynajem samochodu w UK

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by malaroksi » 12 Apr 2011, 10:05 wynajem samochodu w UK

Przylatują do Nas przyjaciele z dziećmi i tak z racji tego że to będą dodatkowe 4 osoby potrzebowałabym dodatkowego samochodu by móc sie jakoś z nimi poruszać po kraju.
Skorzystałam z wyszukiwarki która była w temacie wynajmu samochodu za granicą , znalazłam firmę i auto i teraz mam pytanie , jak to wszystko wygląda w realu, bukować taki samochód wcześniej czy np tydzień przed wystarczy ,ceny znacznie wzrosną czy raczej bedzie bez zmian, jak z depozytem jest napisane że 70f za paliwo i 250 depozytu , czy rozumieć to tak że jeśli zwrócę auto zatankowane za 70 to mi wtedy zwrócą za paliwo lub mogę oddać puste i wtedy nie zwrócą?
No i depozyt oddadzą jeśli wszystko bedzie ok?
Jak z ubezpieczeniem? muszę sama ubezpieczyć się gdzieś czy oni już to jakoś ubezpieczają , co jest wymagane w ogóle do takiego wynajmu, oprócz prawa jazdy?
Może ktoś moze polecić jakąś firmę w okolicach Walsall? Ja się chyba zdecyduje na ALAMO ale jak to jest jak oni mi dadzą auto które mi się zaraz popsuje itd... chcę je tylko na 3 dni ale kurcze nie chcę się dać naciągnąć nikomu. No i czy są jeszcze jakieś ukryte koszty o których tak nigdzie nie pisze a potem przy zwrocie sie okazuje ze zamiast 250 f dopozytu odają 30 :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by WLOD » 12 Apr 2011, 10:25 Re: wynajem samochodu w UK

Witam przewaznie wypozyczalnie maja nowe samochody do trzech lat takze awaria jest malo prawdopodobna co do samego wypozyczenia to musisz miec angielskie prawo jazdy minimum 25 lat placisz kaucje zwrotna w wysokosci ustalonej przez wypozyczalnie tylko dokladnie obejzyj samochod nawet najmniejsza ryska musi byc zaznaczona na dokumencie wydania bo jak nie to ci z kaucji wezma auta sa ubezpieczone a co do paliwa to kwestia negocjacji jezeli biezesz z pelnym to powinienes oddac z pelnym w inny przypadku masz zabrane z kaucji poza tym zadnych kosztow nie ma pamietaj sprawdz dokladnie auto bo wlasnie ludzie biora nie sprawdzaja a potem zamiast zwrotu kaucji dostaja tylko czesc

WLOD
Początkujący
 
 
Posts: 46
Joined: 15 Jul 2007, 09:10
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 12 Apr 2011, 12:41 Re: wynajem samochodu w UK

ok dzięki , a czy kierowca ma ubezpieczenie na ten samochód czy musi dzwonić do swojej ubezpieczalni i się ubezpieczyć dodatkowo?
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malpa3000 » 12 Apr 2011, 21:53 Re: wynajem samochodu w UK

Prawo jazdy i karta kredytowa to podstawa. Tak jak kolega wyżej napisał dokladnie oglądnij samochód, sprawdź czy nie ma najmniejszych rysek, jeśli zobaczysz to od razu je zgłośc, aby zaznaczyli to na formularzu. Z kaucją nie powinno byc problemu, jeśli faktycznie zarysujesz samochod lub go uszkodzisz to wtedy niestety, ale musisz za to zapłacić. Ubezpieczenie zależy od różnych firm, niektóre maja to już wliczone, w innych natomiast musisz dodatkowo zapłacic. Warto się o to dopytać lub doczytać na ich stronie. Ja bym zamwiła samochod wcześniej, z doświadczenia wiem, że im później tym drożej,no chyba, że zrobią jakieś promocje.

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Pani » 26 Apr 2011, 11:55 Re: wynajem samochodu w UK

zadnych angielskich prawo jazdy nie trzeba miec wystarczy polskie !!!
2 dokumenty potwierdzjace twoj pobyt pod danym adresem jednym z nich musi byc wyciag z banku a drugi np rachunek za gaz ! i to wszystko. samochod ogladaja za ciebie co do malutkich rysek nikt na to nie zwraca uwagi bo jak kamyczek uderzy na drodze i zarysuje to nie twoja wina.placi sie 200 lub 250 f kaucji ktora w ciagu tygodnia zwracaja po oddaniu samochodu. nie trzeba go czyscic ani myc po uzytkowaniu to jest ich praca i w to jest wyliczone wypozyczenie. nie trzeba zadnego ubezpiecznie kupowac jak na wlasny samochod ! mozna jedynie tylko za mala oplata wziasc ubezpieczenie na wypadek jakies stluczki z wlasnej winy ale to kosztuje grosze.

a jesli chodzi o paliwo to zawsze mozna albo kupic i zanatkowac w takiej firmie a jesli ne to daja tyle aby dojechac dopierwszej stacj benzynowej i tyle tez oczekuja aby bylo po zwrocie samochodu.

aha i nie trzeba miec 25lat aby wypozyczyc samochod .

prawo jazdy polskie
wyciag z banku
i jeszcze jakis papier potwierdzajacy adres zamieszkania

Pani
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 11 Apr 2011, 12:06
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI

cron