DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by tiutes » 5 Apr 2011, 15:26 DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

W wakacje przyjeżdżam z dziećmi na stałe do Birmingham. Czy nie wiecie do kiedy można zapisywać dzieciaki do szkoły? Boje się, żeby nie było za późno… Chciałabym wybrać szkołę blisko miejsca zamieszkania.

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 5 Apr 2011, 15:45 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Aplikacje na przyszly rok szkolny nalezalo zlozyc do konca stycznia. Teraz w kwietniu sa ogloszenia wynikow. My dostalismy wczoraj. Pozostaje liczyc na to ze ktos zrezygnuje...
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 5 Apr 2011, 18:05 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

A jeśli nie zrezygnuje nikt to mogą nie przyjąć dziecka do szkoły?

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 5 Apr 2011, 18:08 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

No jesli nie beda mieli miejsc w szkole to nie przyjma, a z tym jest problem bo maja wiecej dzieci niz miejsc w szkolach. Starajac sie juz po rekrutacji to raczej trzeba liczyc na to zeby w ogole gdzies dziecko przyjeli a nie zeby bylo blisko
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 5 Apr 2011, 18:23 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

To niedobrze, bo dzieci nie znają języka ani swojej okolicy. Dopiero wyjeżdżamy z Polski w lipcu. Pewnie będą się bały. Nie znamy jeszcze realiów angielskich, nie wiemy jak się poruszać ?(pewnie jakieś busy szkolne będą mogły podwozić dzieci). No nic zobaczymy co nam los przyniesie. Nie mamy wyjścia. Mam brata w Anglii, ale on nie ma dzieci, więc w ogóle sie nie orientuje.

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 5 Apr 2011, 18:31 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Przede wszystkim jaka szkola, primary, secondary?
Szkole wybiera sie raczej pod katem poziomu nauczania, bo szybko sie moze okazac, ze nie bedziecie nia zachwyceni...

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 5 Apr 2011, 18:40 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Nie wiem jak w innych szkolach ale do naszej dowozone szkolnymi busami sa tylko dzieci niepelnosprawne, reszte dzieci rodzice musza "dostarczyc" na wlasna reke. Najpewniejsze informacje o szkolach w Waszym rejonie uzyskasz na stronie city council
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 5 Apr 2011, 18:48 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

hej Tiutes szkoda że nie napisałeś w jakich okolicach zamierzacie mieszkać,bo tak to ciężko poradzić. Nie ma co panikować jak się nie dostaną do tej szkoły co chcecie to powinni dać wam namiary na szkołę gdzie mają miejsce.Pierszeństwo mają i tak dzieci mieszkające w pobliżu szkoły.My mieliśmy taką sytuacje z naszym dzieckiem,tam gdzie chcieliśmy nie było miejsc,więc poszedł do innej ale wpiali go na liste oczekujących,po pewnym czasie dostaliśmy telefon od tamtej szkoły i go przenieśliśmy tam gdzie chcieliśmy by chodził.A w jakim wieku są twoje dzieci?pozdr.:)

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 42
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 5 Apr 2011, 18:53 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Dla jednego dziecka Primary, dla drugiego Secondary. Na pewno do najlepszej szkoły bym nie chciała ich zapisywać, bo z językiem na razie krucho, ale też nie chcę do najgorszej szkoły w jakiejś nieciekawej dzielnicy. W kwestii szkół dopiero zaczynam się dowiadywać co i jak.

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 5 Apr 2011, 19:08 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

wiesz wszystko zależy od szkoły my mieliśmy to szczęśćie że szkoła zorganizowała dla naszego dziecka dodatkowe lekcje angielskiego i tłumacza bo początki oczywiście były trudne a wręcz przerażające dla niego i dla nas....miał wtedy 5 lat. Jakbyś potrzebowała pomocy albo rady to nie ma sprawy pisz może być na pw.:))

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 42
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 5 Apr 2011, 20:34 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

To sprawdz najpierw notowania szkol np http://www.bbc.co.uk/news/education-11950098
do dobrej szkoly secondary typu grammar masz nikle szanse, ale warto porozmawiac, probowac.
Dlaczego nie do jednych z lepszych?
Jezyk nie powinien byc przeszkoda, wszystko zalezy od Waszego zaangazowania w aklimatyzacje dzieciakow.
co do busow, do primary rodzice odstawiaja sami dzieci (dlatego na ogol wybiera sie lokum w poblizu dobrej primary), secondary czasem maja transport, platny oddzielnie, albo komunikacja miejska/rodzice.
PS> wiekszosc info wraz z linkami http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=8174

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 5 Apr 2011, 22:04 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

Zamierzamy mieszkać w B15, bo tam mieszka już z żoną mój brat, któremu mam pomagać w prowadzeniu firmy. Dlatego wybrałam okolice blisko niego. Będę jeszcze mieszkać z koleżanką, żeby było taniej. Mój syn ma teraz Komunię (8 lat), a córka kończy szkołę podstawową (13 lat). Chętnie porozmawiałabym z kimś, kto ma dzieci w tym wieku, żeby coś mi doradził.

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 6 Apr 2011, 07:27 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

wiedz tez to, z e dzieci chodzace do primary, musza byc odprowadzane i odbierane przez doroslych.
do secondary bedzie ciezko , wiec odrazu wizyta w council i to najlepiej juz teraz niech ktos idzie i rezerwuje miejsca.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by monique » 6 Apr 2011, 08:31 re

tiutes wrote:Dla jednego dziecka Primary, dla drugiego Secondary. Na pewno do najlepszej szkoły bym nie chciała ich zapisywać, bo z językiem na razie krucho, ale też nie chcę do najgorszej szkoły w jakiejś nieciekawej dzielnicy. W kwestii szkół dopiero zaczynam się dowiadywać co i jak.

B15 to Edgbaston. Nie jest źle, ale też nie bardzo dobrze. Co do szkół to określenie najlepsza szkoła nie ma nic wspólnego z językiem tylko np z towarzystwem które tam chodzi. Co do zapisów do znajoma znajomej mieszka w Tipton. Spóźniła się zapisem dziecka do szkoły i rzucili je na Smethwick. Kawał drogi, a i okolica fatalna. A było to z miesiąc temu, takze możesz mieć spore kłopoty z bliską lokalizacją.

monique
Rozeznany
 
 
Posts: 141
Age: 43
Joined: 9 Mar 2010, 13:31
Reputation point: 34
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by tiutes » 6 Apr 2011, 10:05 Re: DO KIEDY MOZNA ZAPISYWAC DZIECI DO SZKOLY?

A może któraś ze szkół katolickich? Tak wszyscy zachwalają te szkoły na forach, że może i ja powinnam takiej poszukać.

tiutes
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 5 Apr 2011, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY