Autem do Polski na święta - pytanie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by lukaszek_1987 » 5 Dec 2010, 01:13 Autem do Polski na święta - pytanie

Otóż wybieram się na święta autem do Polski. Docelowo jadę do Białegostoku, ale po drodzę muszę zahaczyć o Gdańsk. W związku z tym mam pytanie: lepiej objechać berlin "górą", dalej na Szczecin, Wałcz, Stargard czy może "normalnie" na Poznań, Gniezno, Bydgoszcz i dalej A1? Bardzo proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam.

lukaszek_1987
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Age: 36
Joined: 12 Sep 2010, 15:39
Location: Birmingham/Białystok
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zielas » 5 Dec 2010, 10:15 Re: Autem do Polski na święta - pytanie

Logiczne ze na szczecin- jest o wiele lepsza droga jak pojedziesz potem na gdansk- nie jest oczywiscie doskonala ale na pewno lepsza niz ta na walcz... a poza tym na pewno krotsza!!
powodzenia

[ Dodano: |5 Gru 2010|, o 10:24 ]
227 mil ze szczecina do gdanska, a ze szczecina do gdanska przez bydgoszcz jest: 265.
w sumie roznica jest tylko ponad 30mil.... to teraz sam nie wiem:))) masz tam troche autostrady...pewnie wyjdzie na to samo- ale jechalem ostatnio i z gdanska do szczecina i z ostroleki przez torun bydgoszcz do szczecina i chyba gdansk szczecin jest lepsza droga:)

[ Dodano: |5 Gru 2010|, o 10:27 ]
sorry nie doczytalem do konca:)) jak dolem to masz ponad 300mil. ale jak zobaczysz w moim zapytaniu na temat trasy swiecko autostrada a2 to chyba nie warto:)))

zielas
Początkujący
 
 
Posts: 33
Age: 42
Joined: 29 Dec 2006, 19:16
Location: Szczecin
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukaszek_1987 » 5 Dec 2010, 15:12 Re: Autem do Polski na święta - pytanie

To mówisz lepiej na Szczecin. Też tak mi się wydaje. Tylko teraz którędy.... Szczecin, Koszalin, Słupsk, Lębork, Wejherowo i dalej na Gdańsk? A może Węgorzyno, Czaplinek, Szczecinek, Kościerzyna? Która trasa lepsza?

lukaszek_1987
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Age: 36
Joined: 12 Sep 2010, 15:39
Location: Birmingham/Białystok
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Fok@ » 5 Dec 2010, 20:21 Re: Autem do Polski na święta - pytanie

Ja jezeli mozna podepne sie do tematu i zapytam o troszke inna trase. Zawsze jezedzilem do Polski wlasnie przez Berlin na Warszawe przez Swiecko nastepnie do A2 i raczej trasa bardzo szybka. Tym razem wybieram sie do Mielca i bede jechal przez Zgorzelec i A4 az do Bochni. Nigdy wczesniej ta trasa nie jechalem i nie wiem jak sytuacja wyglada. Czy moge spodziewac sie jakis utrudnien w Polsce, duzy ruch ? Jakies rady itp. Dzieki.
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by zielas » 6 Dec 2010, 18:01 Re: Autem do Polski na święta - pytanie

Lukasz ja bym na twoim miejscu polecial z berlina na szczecin, potem masz jeszcze z 20km autostrady od granicy i walisz na koszlin...dalej juz na gdansk- tak jak mowie trasa lepsza niz jak ogolnie trasy w polsce, moim zdaniem. ale przy tej pogodzie to i tak zycze tobie( sobie zreszta tez bo ja mam do ostroleki) powodzenia. Jak to mowia na cb radio SZEROKOSCI!!!

[ Dodano: |6 Gru 2010|, o 18:06 ]
Fok- trase masz ok ale niestety tylko do Krakowa, bo potem jest nieciekawie...2 lata temu wracalismy z nart w bieszczadach i od rzeszowa do krakowa chyba z 5h jechalismy takie byly korki... ale moze sie cos zmienilo- mowie to bylo 2 lata temu:)

zielas
Początkujący
 
 
Posts: 33
Age: 42
Joined: 29 Dec 2006, 19:16
Location: Szczecin
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukaszek_1987 » 7 Dec 2010, 22:42 Re: Autem do Polski na święta - pytanie

Dzięki za podpowiedź. Posłucham Cię i pojadę tak jak mówisz na Koszalin, jakby co to będzie na Ciebie:P I jak to również mawiają na Cb "na trasie sucho i szeroko, a w domu wąsko i mokro" :P Szerokiej drogi!

lukaszek_1987
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Age: 36
Joined: 12 Sep 2010, 15:39
Location: Birmingham/Białystok
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 8 Dec 2010, 13:35 Re: Autem do Polski na święta - pytanie

Fok@ jedz tak jak dotychczas A2 potem kierunek Olszyna zresztą tak tom tom prowadzi . Za Olszyna parę kilometrów po płytach ale potem już do samego Krakowa autostrada, a na Bochnie obwodnica Krakowa pojedziesz i korki ci w Krakowie niestraszne.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Fok@ » 12 Dec 2010, 10:42 Re: Autem do Polski na święta - pytanie

Chyba nie bede kombinowal i pojade A4 od poczatku. W polsce bede dopiero ok 2 na ranem wiec nie powinno byc korkow chociaz nigdy nie wiadomo. Jak narazie to mam nadzieje ze drogi beda przejezdne i ze pogoda nie zaskoczy. Dzieki za rady. Pozdro
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI