child tax credit gdy dziecko w pl?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by fasol » 25 Nov 2010, 17:50 child tax credit gdy dziecko w pl?

Witam wszystkich. Mam takie pytanie.. Od 2,5 miesiaca jestem w uk i praktycznie od samego niemal poczatku pracuje. Chcialem zapytac jakie sa szanse i na jakie benefity moge liczyc jezeli moje dziecko (coreczka 1 roczek) sa w pl? Zona oczywisci nie pracuje i pobiera rodzinne czy cos takiego w kwocie 62 zl, zenada.. Jakie to mniejwiecej kwoty i czy jest roznica czy dziecko jest tutaj czy w pl. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie mozliwe odpowiedzi

fasol
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 9 Nov 2010, 17:50
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 25 Nov 2010, 18:01 Re: child tax credit gdy dziecko w pl?

Napewno mozesz sie starac o child benefit w kwocie 20f tygodniowo z tym ze zona musi zrezygnowac z rodzinnego w pl bo nie mozna pobierac tu i tam a oni to sprawdzaja u kazdego. Child tax nie jestem do konca pewna ale wydaje mi sie ze przysluguje tylko tym ktorzy maja dziecko tu w uk, ale jak mowie pewna nie jestem wiec jesli sie myle niech mnie ktos poprawi
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by adamirus » 25 Nov 2010, 20:44 Re: child tax credit gdy dziecko w pl?

zgadzam się z ewela119
żona musi zrezygnować z zasiłku w Polsce - sprawdzą to .wtedy Child benefit się należy.

co do child tax to wolałabym nie ryzykować pobierać tu gdy dziecko jest na stałe w Polsce ;)
to wbrew ich przepisom .... :-)
ImageImageImage

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posts: 591
Age: 42
Joined: 8 Aug 2006, 20:54
Location: B-ham/Acocks Green
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by fasol » 26 Nov 2010, 07:07 Re: child tax credit gdy dziecko w pl?

Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi. Dziecko i zona tylko tymczasowo sa w pl, zona konczy studia i przyjezdza z dzieciaczkiem do mnie wiec za jakies 1,5 roku beda tutaj.. Moze ktos mial podobna sytuacje i wie jak to wyglada a jesli nie to bede probowal. Nie chce ich klamac ze zona i dzicko jest tutaj bo wiem ze takie sprawy wczesniej czy pozniej wychodza na jaw i zle sie to konczy.. Jesli mi sie uda cos zalatwic to dam znac na forum jako wskazowka dla innych... Pozdrawiam

fasol
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 9 Nov 2010, 17:50
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE