praca part-time, czy trzeba wyrabic HomeOffice??

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

FemalePostNapisane by kiya21 » 20 Oct 2010, 22:37 praca part-time, czy trzeba wyrabic HomeOffice??

Chcialabym sie dowiedziec, czy jesli ktos pracuje part-time i sie uczy jednoczesnie, to czy ma obowiazek wyrobienia HomeOffice.
Pozdro Magda:)

kiya21
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 32
Joined: 21 Sep 2010, 10:15
Location: Wolver/Bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

widzę, że dużo pytań zadajesz dzisiaj :) kto pyta nie błądzi.
Wracając do pytania, przesyłam link do informatora po polsku http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... polish.pdf

zapis który Cię interesuje brzmi następująco :
Kto nie podlega obowiązkowi rejestracji?
...Osoby będące członkami rodziny (małżonek/-ka, partner lub dziecko poniżej 21 lat) obywateli Szwajcarii lub kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przebywających w Zjednoczonym Królestwie jako:
-pracownik (nie będący obywatelem wyżej wymienionych krajów członkowskich, Rumunii lub Bułgarii)
-osoba samowystarczalna
-osoba na emeryturze
-student
• Studenci uznanych uczelni na terenie Zjednoczonego Królestwa, których głównym celem jest odbycie szkolenia zawodowego.

moim zdaniem nie musisz się rejestrować, ja bynajmniej się nie rejestrowałem
pozdrawiam

michu86
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2009, 20:32
Location: Wolverhampton
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 21 Oct 2010, 08:44 Re: praca part-time, czy trzeba wyrabic HomeOffice??

VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

[quote="michu86"]widzę, że dużo pytań zadajesz dzisiaj :) kto pyta nie błądzi.


a tak jakos wyszlo :P

kiya21
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 32
Joined: 21 Sep 2010, 10:15
Location: Wolver/Bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

kiya21, niewiem jak teraz ale chyba sie nie zmienilo wiele , ja tu studiowalam i do pracy na pol etatu wymagany byl H.O
ale to bylo paare lat temu ;)
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
User avatar
olivka
Zadomowiony
 
 
Posts: 804
Age: 114
Joined: 25 Jul 2007, 09:08
Location: z Ksiezyca...
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Ja sie ucze i pracuje jednoczesniei nie potrzeba HomeOffice :)
Pzdr.

ziomeq18
Początkujący
 
 
Posts: 37
Age: 31
Joined: 3 Oct 2010, 14:11
Location: B36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 28 Oct 2010, 07:15 Re: praca part-time, czy trzeba wyrabic HomeOffice??

ziomeq18, sprawdź linka który podałem powyżej, a się okaże czy faktycznie nie musisz.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

olivka wrote:kiya21, niewiem jak teraz ale chyba sie nie zmienilo wiele , ja tu studiowalam i do pracy na pol etatu wymagany byl H.O
ale to bylo paare lat temu ;)

I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nadal trzeba mieć WRS nie zależnie od tego czy sie pracuje na cześć etatu czy na cały i czy jednocześnie się studiuje.
Niektórzy pracodawcy nie krzyczą o WRS bo nie mają pojęcia co to jest. Bardzo duże firmy na ogół wiedzą (choć też nie zawsze).
Moich dwóch byłych pracodawców nie miało pojęcia co to (bardzo małe firmy). Pracodawca mojego faceta powiedział, ze nic takiego nie wymaga bo też nie wie co to (firma duża międzynarodowa).

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 18:08 ]
ziomeq18 wrote:Ja sie ucze i pracuje jednoczesniei nie potrzeba HomeOffice :)
Pzdr.

A kto Ci powiedział że nie potrzeba? Pracodawca?
Ja przez takie dobre rady pracodawców (i własną nieświadomość) mieszkam tu ponad 5 lat i nie mam statusu rezydenta, a paszport dostanę może za 5 lat jeśli znów nie stracę ciągłości w zatrudnieniu.

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 18:14 ]
A tak jeszcze w temacie to dobra nowina jest taka, że obowiązek rejestracji WRS obowiązuje tylko do końca kwietnia 2011 roku.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by GM EDYTA » 1 Nov 2010, 11:26 PRACA

Witajcie.
Mam mala firme i jestem samo zatrudniona tu w UK. Nie posiadam HomeOffice poniewaz mam Residence czyli tzw. rezydenture, jesli ktos ja ma nie musi wyrabiac HomeOffice.
Jesli chodzi o prace part-time to nie wiem, wiem natomiast ze w mojej grupie jest wiele konsultantow i konsultantek , ktore nie posiadaja HomeOffice ani rezydentury i nikt sie ich nie czepia.
Znam rowniez chlopaka , ktory wyrobil sobie HomeOffice, do pracy Part-Time tylko po to aby pobierac Tax dla malo zarabiajacych.
Attachments
oriflame.gif

GM EDYTA
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Age: 42
Joined: 28 Oct 2010, 14:34
Location: UK
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 1 Nov 2010, 17:42 Re: PRACA

GM EDYTA wrote:jestem samo zatrudniona tu w UK. Nie posiadam HomeOffice poniewaz mam Residence czyli tzw. rezydenture, jesli ktos ja ma nie musi wyrabiac HomeOffice


Nie wiem, czy post na ktory odpowiadam zaraz nie poleci w niebyt za zbyt nachalna reklame, ale dla porzadku - samozatrudnieni sa wyjatkiem od obowiazu rejestracji WRS (zwanej nie wiedziec czemu Home Office) i posiadanie rezydentury nie ma tu nic do rzeczy.

Va wyzej podal linka do strony HO, pod ktorym jasno napisano:
"Who is exempt from registration?
You do not need to register to work if:
# you are self-employed;
# you have already been working legally in the UK for 12 months without a break in employment;
# you are a 'posted worker' (which means that you are providing services in the UK on behalf of an employer who is not established in this country);
# you are also a citizen of the UK, another EEA country that is not listed above, or Switzerland - this is called 'dual citizenship';
# you are the husband, wife, civil partner or child under 18 of a person who has permission to stay which allows them to work here; or
# you are the family member (see below) of a Swiss or EEA citizen (except a citizen of Bulgaria, Romania or one of the countries listed above), and that person is in the UK as a worker; or
# you are the family member (see below) of a Swiss or EEA citizen who is living in the UK as a student, or as a retired or self-sufficient person; or
# you are a family member (see below) of a person who is subject to the Worker Registeration Scheme.".

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

GM EDYTA wrote:Witajcie.
Mam mala firme i jestem samo zatrudniona tu w UK. Nie posiadam HomeOffice poniewaz mam Residence czyli tzw. rezydenture, jesli ktos ja ma nie musi wyrabiac HomeOffice.
Jesli chodzi o prace part-time to nie wiem, wiem natomiast ze w mojej grupie jest wiele konsultantow i konsultantek , ktore nie posiadaja HomeOffice ani rezydentury i nikt sie ich nie czepia.
Znam rowniez chlopaka , ktory wyrobil sobie HomeOffice, do pracy Part-Time tylko po to aby pobierac Tax dla malo zarabiajacych.

WRS nie dotyczy osób samo zatrudnionych nie dotyczy. Tym bardziej osób posiadających już status rezydenta.
Ja tę pracowałam długo bez WRS i nikt się nie czepiał, ale chyba nie o to chodzi.
Gdyby do firmy wpadła kontrola z UK Border Agency, to natychmiast straciłabym pracę i dostała karę pieniężną na ok 2000 GBP, a pracodawca na 5000 GBP.
Poza tym bez rejestracji WRS nie można starać się o status rezydenta a w razie utraty pracy nie przysługują pewne świadczenia. Także chyba nie ma sensu czekać czy ktoś się będzie czepiał czy nie.

Wielu pracodawców niewiele wie na temat zatrudniania obywateli UE, a tym bardziej A8. W mojej obecnej firmie poproszono mnie o wizę i pozwolenie na pracę. Musiałam panią kadrową uświadomić, ze obywateli UE takie wymogi nie obowiązują.
Jestem jedynym obcokrajowcem w firmie, wiec temat jest im obcy.
Reszta jak wyżej w poście Galadrieli,
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA