TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by wojtaszek » 6 Oct 2010, 17:18 re

Bo Sony Bravia Bravii nie równa. Im niższa litera alfabetu tym lepsza (z tego co pamiętam).
Na stronie blu-ray.com są recenzje i testy tv.
Ten sklep to www.totaldigital.biz (oni raczej tu się reklamować nie będą wiec nie ma sensu usuwać adresu.

Ja pamietam że szukałem sklepu internetowego i w porównywarce cen ten wypadł najtaniej, a że okazało się, że jest w Bham to pojechałem i kupiłem co chciałem.

Ps. Ta dzielnica to ci..a za West Bromwich w stronę centrum Bham.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 17 Feb 2007, 12:28
Location: B'ham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 6 Oct 2010, 18:40 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

SAMSUNG i tylko SAMSUNG.
Przodują w jeśli chodzi o nowoczensność i jakośc matryc.
Rarem z Tv HD jakość bezkonkurencyjna.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 6 Oct 2010, 23:40 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Draco wrote:...projektorow nie uznaje bo raz, trzeba miec kawal wolnej sciany, dwa zrobic tak aby ta sciana byla wiecznie zaciemniona...

To fakt, że projektor jest raczej do oglądania filmów, niż jakichś bzdetów w TV, ale jak AdamBoltryk napisał da się oglądać również za dnia. Wszystko zależy od jasności lampy i od wymagań użytkownika. Jeżeli ktoś kupuje TV żeby sobie coś tam przez cały dzień grało, to projektor się całkowicie mija z celem.
U mnie jest tak, żona ogląda TV na 32", a ja DVD na 92" :mrgreen:
Nie do końca jest również prawdą, że na większym ekranie widać piksle z DVD. Przy projektorach pikseli nie widać tylko przy HD jest nieco lepsza ostrość. Oglądając filmy z dvix'ów o mniejszej rozdziałce też zbytnio różnicy nie odczuwam. Na telewizorach powiększenie pikseli się znacznie bardziej rzuca w oczy.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by manieklm » 7 Oct 2010, 00:29 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Nie czytalem wszystkich postow przyznam sie bez bicia ale z tego co wiem Samsung i Sony LED ale LCD tez to to samo bo Samsung robi matryce dla Sony wiec raczej w gre wchodzi ttylko cena a osobiscie wole Samsunga Pozdrawiam
User avatar
manieklm
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 10 Dec 2008, 17:50
Location: West Brom
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 7 Oct 2010, 05:47 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

VA, wlasnie ja tv bede uzywal do ogladania tv, filmow jak i czasem grania na xboxie wiec na wstepie mi odpada projektor.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 7 Oct 2010, 06:10 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Samsung<>Sony
ta sama matryca.
GDYBY to matryca "robiła" obraz, to telewizory były by takie same co do jakości.
Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Chociażby softu do dekodowania obrazu zaszytego w scalakach, użytych algorytmów itd. Dlatego, pomimo tej same matrycy tak różne ceny i jakości/rodzaje obrazu na ekranach.

A co do rzutnika - to oczywiście TYLKO I WYŁĄCZNIE kino. A ko w kinie ogląda wiadomości? albo taniec z gwiazdami? Do kina się chodzi na filmy. Albo się po prostu chodzi do kina, niekoniecznie na film :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by nautic » 7 Oct 2010, 07:15 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

toshiba xv 635 42". Według jednego z rankingów najlepszy stosunek: cena/jakość.
Tu więcej o tym modelu:
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15493

nautic
Początkujący
 
 
Posts: 33
Joined: 19 Mar 2009, 23:27
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 9 Oct 2010, 12:14 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

no i wybor dokonany samsung le40c530 stoi w saloniku, super obraz, dzwiek , wyglad naprawde polecam.
Aha i polecam rowniez sklep: www.electrical123.com
-niskie ceny
-mila obsluga
-ekspresowa dostawa naprawde super sklepik :)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 9 Oct 2010, 18:39 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Gratulacje zakupu!
I zadowolenia w jak najdłuższym używaniu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 10 Oct 2010, 00:00 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

no i wybor dokonany samsung le40c530 stoi w saloniku, super obraz, dzwiek , wyglad naprawde polecam.
Aha i polecam rowniez sklep: www.electrical123.com
-niskie ceny
-mila obsluga
-ekspresowa dostawa naprawde super sklepik
_________________
,,Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie. .,,....
— Paulo Coelho


Dobry wybór.
Teraz jakies dobre kino.
Polecam onkyo + głośniki mission m35i (sub przy nich zbyteczny)
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 10 Oct 2010, 13:26 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Thomas, AdamBoltryk, dzieki panowie :))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA