przyszly bus driver w Wolverhampton, potrzebuje rady w spraw

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...
Witam, mieszkam i pracuje w glasgow (zapomniane przez Boga miasto), jestem kierowca autobusu juz poltorej roku tutaj w first cie, zarabiam 8,5L/h(tyle tu teraz dostaje sie na start, w kwietniu ma byc 9L), chcial bym sie przeniesc do Wolverhampton, ale Biermingham i inne okolice rowniez biore pod uwage.
1.Jak ktos wie jakie tam firmy obsluguja komunikacje miejska to bym byl wdzieczny, z tego co wiem to national express west midlands tam rzadzi ale jak pytam kolegow z pracy tutaj to ponoc maja zbankrutowac , a przynajmniej taka plotka tu krazy. Sa tam jeszcze jacys inni "silni przewoznicy" jak tak to jacy, Arriva moze????
2.Jak ktos ( w sensie kierowca lub małżonka kierowcy, inne osoby poprosze o nie wypowiadanie sie) wie ile tam placa na starcie to bym byl wdzieczny za info
3.Jedyne co znalazłem to to
http://www.travelwm.co.uk/our-company/jobs.jsp?jobID=1
ale tam jest na dole info ze ostania aktualizacja odbyla sie dosc dawno bo 19/07/2007 wiec jezeli mi ktos moze podac jakiekolwiek aktualne info to bede wdzieczny

hekke
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 16 Feb 2010, 19:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

stary, ta stawka o ktorej piszesz to tutaj raczej kosmos................ do tego jesli masz spokojna prace w glasgow to zamienisz ja na syf tutaj, rzucanie kamieniami w autobus, plucie, kradzieze a nawek w rylo mozesz dostac. nie jezdze autobuse, jezdze ciezarowka, ale mam kilku znajomych w tutejszych lokalnych firmach i wolalbym pracowac w fabryce niz miec ich prace.

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

jest jeszcze firma Diamond i chyba tam robi najwięcej polskich kierowców, pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

pany, ja o konkrety pytam, myslisz ze co, ze tu jest fajnie, wszedzie dobrze gdzie nas nie ma jak mowia, tu jest dokladnie tak samo, laza z nozami po ulicach, ludzie mordy maja cale w bliznach od tego ze sie lubia znaczyc nozami, zadnych nocek tu bron boze robic, a ze pluja, rzucaja kamorami i gasza silnik z tylu po czym nawalaja jajami w kabine i woreczkami z keczupem, stryptis robia w autobusie, spiewaja tancza pija pala i cpaja pelen serwis ja to wszystko mam tutaj i nie nazekam (za bardzo) skoro u was tak to wyglada to bede sie czul jak w domu ze tak powiem tylko konkrety pany jakie tam stawki na start ile dni urlopu daja na start, jak teraz wyglada rekrutacja, wiem ze ludzi to maja na peczki, tutaj zreszta tez ale jest przesiew jak diabli i zawsze jedni przychodza a inni odchodza

hekke
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 16 Feb 2010, 19:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Cześć stary,jeździłem w TWM prawie 4 lata ale się zwolniłem bo już niewyrabiałem psychicznie,ale to nieważne,skoro jeździsz w Glasgow to wiesz jak jest-wszędzie ten sam syf.Co do konkretów w trawelu na początek dają 8f na godzinę,28 dni urlopu ale wliczają się w to bank holideje.Plus jest taki,że nie odpowiadasz za kasę,pieniądze "pasażerowie :twisted: " wrzucają do takiego cash shutu,potem one wpadają do takiej skrzynki i na garażu ją wyciągają,więc nie ma do niej dostępu a jak ktoś wrzuci 5p a ty mu drukniesz bilet za 1,70F to nie ma problemu.Nie wiem jak jest dokładnie z przyjęciami,najlepiej zadzwonić i poprosić o przesłanie aplikacji a potem czekać.Z tego co słyszę od chłopaków to nie jest dobrze,ciągle coś kombinują tzn.likwidują niektóre linie,inne łączą lub zmieniają trasy,normalny cyrk ale dużo zależy od garażu.W Bham jest 7,oprócz tego west brom,wolverhampton,Coventry i wallsal,niektóży płaczą,że mało roboty inni nie narzekają.W plotki o bankructwie nie wierz bo to za duża firma wręcz monopolista.Poza TWM jest jeszcze Diamond Buses i Central Connect ale z tego co wiem to płacą tam 6,75-7 na godzinę plus podobno można trochę "dorobić"na biletach ale to wiadomo,że ryzyko i widziałem ostatnio,że się ogłaszali.W Wolverhampton jest jeszcze firma Choice ale bym jej nie polecał bo słyszałem od chłopaków,że nie ciekawa.Powodzonka i zapraszam do Bham,może nie będzie lepiej niż w Glasgow ale na pewno weselej :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

witam
aplikowałem na kierowce przeszedłem egzaminy ale na tym sie skonczło...
brak miesc pracy i wiele problemow z kadra zarzadzania to podstawowy problem
Nio o to co najgorsze to flex work
zczynasz o 5 rano i konczysz o 23 w tym masz dwie przerwy po 3 godziny i tyle
urlop stadart 31 dni na poczatek obiecuja okolo 7.2 ale nie znam nikogo kto by to dostal
potem ma byc 8,6 ale to dluga droga
nie polecam i nie namawiam wiesz juz jak tu jest i miodem rzeka płynoca nie jest
sa trast mile i spokojne ale i tez dziwne i nie lubiane i te uliczki
od 5 lat pracuje w fabryce mało i nudno ale kropla wody drozy skałe
Wiec decyzja zalezy od ciebie
jak wyzej wszedzi dobrze gdzie nas nie ma.....
Po 6 latach mam dom nowe auto i stac mnie jakiesc zycie mimo to ze na kredyt
ale od łust sobie nie odejmuje wiec chyba warto....Pozdrawiam Dan

domel220
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 10 Jan 2008, 19:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Mam kumpla w Diamondzie. Płacą znacznie mniej niż w TWM i są ogólnie dużo gosze warunki. Urlop dostać to cud, a w tygodniu każą Ci zapieprzać po 70 godzin.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

KA i PE wrote:jesli masz spokojna prace w glasgow to zamienisz ja na syf tutaj, rzucanie kamieniami w autobus, plucie, kradzieze a nawek w rylo mozesz dostac.

Glasgow, akurat pod tym względem, ma zasłużoną, zdecydowanie negatywną opinię w skali europejskiej. Odnoszę się tu do wniosków z badań nt przestępczości, kolega może paradoksalnie przenosić się do raju. :)
hekke wrote:Jedyne co znalazłem to to
http://www.travelwm.co.uk...obs.jsp?jobID=1

Data aktualizacji może świadczyć też o tym, że nic się nie zmieniło.
travelwm.co.uk wrote:telephone our Training Centre on 0121 254 6977 or 01922 856162 or 02476 817037 - or email us at the link below. http://www.travelwm.co.uk/contact-us/

jed
Stały Bywalec
 
 
Posts: 366
Joined: 20 Mar 2009, 14:58
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

ekstensywnie eksploatuje zaangazowany organ



HA! Jed(i) wrócil!!!!

normalnie 'powrót Jed(i)'

pe

KA i PE
 
 
Top
0

eric27 dzieki za odpowiedz
, jak bys jeszcze napisal czy przerwy sa platne ( u mnie nie)

hekke
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 16 Feb 2010, 19:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ja pracuje w Central Connect (Diamond to jedna firma) i przyjmujemy do pracy kierowcow - z doswiadczeniem od razu i z miejsca ....... pieniazki ??? no coz. Godziny pracy??? hmm - dlugie. W West MIdlands ciezko z robota u nas ruszyl nowy serwis i dlatego przyjmuja ze tak nie ladnie ujme "na gwalt".
Zapraszam

bugnieszka81
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 24 Mar 2009, 11:52
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

eric27 wrote:podobno można trochę "dorobić"

bugnieszka81 wrote:przyjmujemy do pracy kierowcow - z doswiadczeniem od razu i z miejsca

Co jak co, ale trzeba przyznać, że pomogliśmy.

Pe, wróciłem z Ciemnej Strony Mocy, dlatego nie uświadczysz już moich wierszy.
KA i PE wrote:Cytat:
ekstensywnie eksploatuje zaangazowany organ

Dzięki za przypomnienie, sprzedam Audi. :P

jed
Stały Bywalec
 
 
Posts: 366
Joined: 20 Mar 2009, 14:58
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

hekke wrote:jak bys jeszcze napisal czy przerwy sa platne ( u mnie nie)




Niestety nie są płatne,za każdą dniówkę liczą 7,36 godz. czasem jeździsz 6 czasem 8 ale to czas jazdy a czas pracy różnie, większość djut jest z przerwami ale to chyba tak samo jak wszędzie,godzinkę jeszcze można przeżyć ale często zdarzają się 3 lub prawie czterogodzinne przerwy i to jest lipa,wychodzisz z domu po 5 rano,wracasz przed 7 wieczorem a wszystko to 7,36.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

Witam,
Ja pracuję jako kierowca TWM w Wolverhampton. W tej chwili nie ma żadnych szans na dostanie pracy w tutejszym garażu, mamy około 40 dodatkowych kierowców a firma wstrzymała szkolenia.
Płace zaczynają się od 8 f/h, potem przechodzisz na 9.40f/h i po 5 latach (na dzień dzisiejszy) jest 10.60 f/h.
Pracuję tu od 4,5 roku i cokolwiek strasznego słyszysz o tej pracy, to są to zazwyczaj bzdury wyssane z palca (przynajmniej jeśli chodzi o Wolverhampton, Birmingham to inna para kaloszy :) ), praca jest łatwa a jedyne czego wymagają to żebyś na czas stawiał się do pracy i używał służbowych ciuchów. Gwarantowane 38h w tygodniu, jest sporo możliwości dorobienia na nadgodzinach.

Pozdrawiam
Konrad
User avatar
KoNiK
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 27 Mar 2010, 18:45
Location: Toruń/Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA