własna firma w Wielkiej Brytanii-jak się wypromować ??

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;
Czy na wyspach rzeczywiscie łatwiej jest prowadzic wlasny biznes ? Najwieksza
barierę finansową stanowi chyba promocja samego siebie- a wiadomo, ze bez tego
nijak nie ruszymy z miejsca Brytyjczycy chyba też w pewnym sensie utrudniają
Polakom prowadzenie biznesów w UK, dlatego wiecej jest firm małych i średnich
niż tych o większym zasięgu działania, tak jak jest to np. w Niemczech. A może
po prostu polscy biznesmeni kiepsko sobie radzą ?? Co sądzicie? Zapraszam do
dyskusji
pozdrawiam
Last edited by klaudia23 on 1 Jan 1970, 00:00, edited 1 time in total.

klaudia23
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 2 Jul 2008, 08:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

W Niemczech jest tak:
zalozylem sobie mala firme, znalazlem zleceniodawce pracowalem sobie grzecznie pol roku, nagle miedzy mnie a zleceniodawce cichaczem wpakowala sie wielka miedzynarodowa niemiecka korporacja i zabrala sobie zlecenia za ulamek kwoty, bo oni to robili niejako przy okazji i oplacalo im sie tak czy siak. I tyle z biznesowania.
Generalnie w wyzej rozwinietych krajach rynki sa bardziej nasycone i nielatwo sie wslizgnac bez grubej mamony. Duzi polykaja malych na sniadanie.
Powodzenia ;)
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

Takie jest chyba prawo rynku, więksi zawsze mają większe szanse, bo są po prostu bogatsi i na wiecej mogą sobie pozwolić. Ale to nie znaczy że małe biznesiki nie mają prawa życia i że umrą śmiercią naturalną. Jesli wejsc na strone podana w temacie tego postu to ewidentnie widac, że jeżeli polski biznesmen ma głowę do interesu to istnieją możliwosci zeby sie pokazac na rynku i ogłosic wszem i wobec ze sie oferuje takie a takie usługi, noi ze sie jest najlepszym w tym co sie robi. Warto probowac roznych sposobow, bo ci duzi tez przecież od czegoś zaczynali..
pozdrawiam

mammamia
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 8 Sep 2008, 17:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

klaudia23 wrote:Najwieksza
barierę finansową stanowi chyba promocja samego siebie- a wiadomo, ze bez tego
nijak nie ruszymy z miejsca


Polecam ksiazki z serii o markering partyzanckim. Wiele metod jest calkowicie za darmo do zastosowania lub z minimalnym nakladem finansowym.

http://www.amazon.co.uk/Guerilla-Advert ... 0395687187

http://www.amazon.co.uk/Guerrilla-Marke ... 749928115/

Napisz jak idzie twoj biznes i czy masz jakies problemy natury marketingu produktow lub uslug.

Witek
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 19 Oct 2008, 23:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Moge ci doradzic tylko jedno a mialem biznes wAngli byłem restauaratorem i powiem ci ze w dobrym momencie sprzedałem swoją restauracje.Reklama,Reklama,Reklama i jeszcze raz reklama wszedzie musisz byc widoczna jezeli chcesz dotrzec do klijenta to musisz go szukac wszedzie niezaleznie czy (niejestem rasista)biały,czarny,zółty ci..a,czy inny anglicy naprzykład to by tylko siedzieli w domu albo w Pabie a wszystko by kupowali przez internet i z dostawą do domu.Charowałem z zona i dziecmi od switu do nocy wypromowalismy sie i trafił sie kupiec na nasza restauracje sprzedałem bez zastanowienia i niezałuje.jezeli chcesz robic biznes na Polakach odradzam ,zapomnij o tych konsumentach przyjechali tu zarabjac a nie wydawac.Moja rada jes dla ciebie taka jezeli masz zainwestowac 20.tys f włuz na konto i spij spokojnie znajdz sobie prace i nie masz kłopotu.Jezeli masz 100 tys. to tylko budowlanka typu remonty domow od dachu po piewnice konkurencja jest bardzo duza ale da sie zarobic bo my polacy umiemy pracowac.Na koniec powiem ci ze ja w swojej firmie zatrudniałem Polakow ale o nich dbałem i mam satysfakcje ze do dnia dzisjejszego mnie szanuja(mam kontakt ze wszystkimi)tymi co pracowali i tymi co pracuja ,jezeli masz zamiar zatrudniac polakow to nieufaj nikomu ale jezeli poznasz szie na ludziach to szanuj pracowniokow to i ciebie beda szanowac .Niewiem jaki masz pomysł na biznes ale na dzien dzisiejszy radze przeczekac mimo to jezeli uwazasz ze moje rady ci pomoga to sie ciesze jezeli uwazasz ze gadam głupoty to to uszanuje mysle ze zycie uczy nas\wszystkich a mnie nauczył iuz bardzo duzo.Zycze powodzenia w biznesie i pozdrawiam ;) ;) ;)

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by wiolaa » 16 Dec 2008, 11:22 reklama, portale biznesowe

Reklama i jeszcze raz reklama ?? nio niestety sie z toba zgadzam bo nie da sie zarobic nie majac klientów a zbudowac marki jak nikt cie nie zna :(( mozna palcic za reklame albo spróbowac samemu jak napisano wczesniej marketing partyzancki albo portale ktore moga pomoc zlapac klientow i rozbudowac marke jak sukces.co.uk, tak czy siak latwo nie jest

wiolaa
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 1 Oct 2008, 14:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

klaudia23 wrote:Czy na wyspach rzeczywiscie łatwiej jest prowadzic wlasny biznes ? Najwieksza
barierę finansową stanowi chyba promocja samego siebie- a wiadomo, ze bez tego
nijak nie ruszymy z miejsca Brytyjczycy chyba też w pewnym sensie utrudniają
Polakom prowadzenie biznesów w UK, dlatego wiecej jest firm małych i średnich
niż tych o większym zasięgu działania, tak jak jest to np. w Niemczech. A może
po prostu polscy biznesmeni kiepsko sobie radzą ?? Co sądzicie? Zapraszam do
dyskusji
pozdrawiam


Tak, latwiej bo:
- przepisy sa prostrze
- jest pelno dotacji z ktorych mozesz korzystac
- darmo wsparcie i consulting od miasta

Bariere? Jezeli nie masz pieniedzy a chcesz wystartowac firme to pieniadze dostaniesz z dotacji lub od miasta.

Brytyjczycy utrudniaja? Pierwsze slysze - jakies plotki. Zbytnio sie boja, urzednik nie moze Tobie utrudnic dostania dotacji bo moglby pojsc do wiezienia, jezeli by wyszlo na jaw.

Marketing Partyzancki? Jak ja kocham polskie tłumaczenia ... jeżeli nie masz pojęcia o marketingu, zatrudnij konsultanta, który Tobie wypracuje strategie (zapłacisz za niego z dotacji). Podstawowych informacji uzyskasz od bizneslink - najlepsze metody marketingu, najtańsze itp - na pewno pomogą Tobie za darmo.

matthewncl
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 4 Jul 2007, 21:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

A gdzie najlepiej udac sie po ta dotacje??
User avatar
maroko2007
Początkujący
 
 
Posts: 29
Age: 39
Joined: 17 May 2009, 10:40
Location: Doncaster
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

maroko2007 wrote:A gdzie najlepiej udac sie po ta dotacje??

http://www.bgateway.com - tu znajdziesz potrzebne info
http://bham.pl/forum/viewtopic.php?&Ite ... pic&t=6369 - a tu juz byl poruszany podobny temat

damian_str8
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Age: 39
Joined: 8 Mar 2008, 12:14
Location: birmingham
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE