mandat za parkowanie na podwójnej ciągłej

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
witam dostałem dosłownie wczoraj mandat za parkowanie na podwójnej ciągłej z tym że mam wątpliwości czy go płacić bo tak nie stałem tam dłużej niż 2 minuty gościu był tak bezczelny że przykleił mi go w momencie gdy odjeżdżałem i tak jeśli zapłacę w ciągu 7 dni to 60 funtów a później to 85

wątpliwości mam bo na tym mandacie jest podane by wysłać czek lub post order na adres jakiejś tam skrzynki pocztowej nie ma podanego żadnego numeru konta nic ani adresu firmy ani telefonu do siedziby ? czy to normalne ? firma to Inter-Park UK gościu nie miał na sobie nawet kamizelki odblaskowej nic i teraz nie wiem czy to jest próba wyłudzenia pieniędzy czy jak ? może ktoś miał podobny problem czy może jest to normalne i mam wysłać czek na adres skrzynki pocztowej firmy która nie ma nawet strony w internecie :/ ??

photographereq
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 5 Dec 2006, 21:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

hmm, wyglada podejrzanie. z reguly mandaty za parkowanie placi sie w siedzibie county council lub city council. mozesz sie tam przejsc, sprawdzic wiarygodnosc firmy ktora to wystawila. jezeli pani w okienku to potwierdzi to trzeba zaplacic. czasami robia tez zdjecie, zeby mieli dowod, ze tam stales. jezeli gosc nie zrobil Ci zdjecia to rownie dobrze mozesz to olac. ale ja tak czy inaczej przeszedlbym sie tego biura i to potwierdzil. zawsze mozesz zglosic probe oszustwa.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 19 Nov 2009, 16:29 Re: mandat za parkowanie na podwójnej ciągłej

ja bym zrobił tak jak kolega zwierzakfm, idź do councilu, mandaty płaci się tam w okienku, podaj numer mandatu i tobie sprawdzą czy go rzeczywiście dostałeś czy nie.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 19 Nov 2009, 16:32 Re: mandat za parkowanie na podwójnej ciągłej

Moze nastepnym razem bedziesz wiedzial gdzie stawac. :twisted:
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by on16 » 19 Nov 2009, 18:43 Re: mandat za parkowanie na podwójnej ciągłej

http://forums.pepipoo.com/index.php?sho ... 23849&st=0


"i have a penalty charge notice from a private firm inter-park uk"

ta sama firma ;)

on16
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 24 Sep 2009, 17:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

to już w 2007 działali :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

jutro przejadę się na posterunek policji i do council i dam znać ;) jaki jest finał sprawy tym czasem dzięki szkoda że nikt wcześniej nie spotkał się z tą firmą choć na tym forym co podał ''on16'' stanowczo odradzają płacenia zobaczymy

photographereq
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 5 Dec 2006, 21:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Przy oznakowaniu (zakaz postoju "any time") nie mozesz parkowac nawet przez minute, a przy oznakowaniu np. "no loading - mon - fri 7-10am 4-6pm" poza tymi godz. czas parkowania jest do pieciu min. , wiec sprawdz oznakowanie w miejscu dostania mandatu a potem czas obserwacji na mandacie.

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 16:56 ]
Ach, podejrzanie wyglada cena i w jakich dniach musisz zaplacic - zazwyczaj jest 35 do 14 dni potem 70 i firma Inter-Park UK pierwsze slysze

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 42
Joined: 26 Feb 2007, 09:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

mi tez wydaje się to podejrzane już jeden mandacik płacilam :sad: i opłata w przeciągu 2 tyg 35 funtów a póżniej 70 a i płaciłam w concil-u daj znać co jak jak sprawdzisz

etole_2007
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 7 Sep 2009, 09:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ta, ja bym sie tez nie fatygowal, tak jak pisza na tym ang forum to oszustwo, wiec...

turbobastard
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2009, 13:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI