Kategoria C - PILNE

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by vanilia » 21 Oct 2009, 14:32 Kategoria C - PILNE

Witam! Mam pytanie odnośnie prawa jazdy kategorii C. Chciałabym się dowiedzieć czy trzeba mieć udokumentowany wyjeżdżone godziny jazdy jeśli tak to ile. Czy ktoś się orientuje ile kosztuje egzamin teoretyczny i praktyczny? Dzięki z góry za odpowiedź. Proszę aby wypowiadały się tylko osoby, które mają wiedzę na temat mojego pytania, a nie osoby, które będą teoretyzować. Dzięki. Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 21 Oct 2009, 16:53 Re: Kategoria C - PILNE

czy kiedys na tym forum zdazylo sie zeby wypowiadaly sie osoby ktore nie maja pojecia co mowia..............................

egzamin teoretyczny kosztuje okolo 30 -40 F (nie pamietam dokladnie ale w tych granicach). najpierw nalezy zrobic badania na druku przyslanym przez dvla (okolo 50F), potem zamowic sobie termin teorii i zaplacic (na stronie) potem wyslac druk D2 (nie ten z poczty) oplate, badania i swoje aktualne prawko do dvla. po kilku dniach odesla i na zielonej kartce na punkty bedzie dodatkowa kategoria C. to jest tylko C - provisional, czyli do nauki. Potem kurs praktyczny - okolo 600 - 800 i egzamin praktyczny 130 o ile pamietam. nie slyszalem aby ktos zdawal bez kursu jako ze trzeba miec udokumentowane wyjezdzone godziny z instruktorem no i przede wszystkim samochod powyzej 7,5 tony ktorym pojedzie sie na egzamin. poza tym nie sadze aby bez przygotowania przez instruktora dalo sie tak na prawde zdac jako ze ucza oni przede wszystkim zdawania egzaminu. reasumujac: koszt calkowity C to od 650 (bardzo nieprawdopodobne) do obecnie okolo tysiaca. kazda poprawka to koszt okolo 300F. calosc przy bardzo pomyslnych wiatrach trwa okolo miesiaca.

pozdr

pe

[ Dodano: Sro Paź 21, 2009 17:54 ]
aaaaa, no i jeszcze zapomnialem o nowym obowiazku CPC training od 1 wrzesnia. nie wiem jaki to moszt ale o ile pamietam 25godzin teorii i egzamin

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Bartsun » 21 Oct 2009, 23:24 Re: Kategoria C - PILNE

jak wyzej...

dodam tylko ze jesli masz polskie prawko, mozesz je odrazu wyslac z drukiem przyslanym z dvla oraz badaniami, przysla Ci angielskie prawko B z zaznaczonym provisional C i sie wtedy zaczyna cala zabawa...
Pe, te ceny 600-800 to chyba jak Ty zdawales :) teraz jest troche drozej... mysle ze norma jest wydanie tysiaka, i to bez poprawki za 6-7 dniowy kurs... poprawka qmpla kosztowala jakos 400


pozdro
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 22 Oct 2009, 23:13 Re: Kategoria C - PILNE

jak ja zdawałem to nie miałem żadnego potwierdzenia wyjeżdżonych godzin ale egzamin bukował instruktor :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI

cron