Kupno samochodu.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by Benio » 14 May 2009, 18:30 Kupno samochodu.

Witam!
Noszę się z zamiarem kupna pierwszego samochodu w UK i mianowicie mam kilka pytań odnośnie spraw papierkowych. Sprawa wygląda tak ze znalazłem auto w ogłoszeniu od prywatnej osoby i chce się wybrać obejrzeć je jeżeli mi się spodoba to chciałbym je kupić. Mam pytanie jak wygląda sprawa ubezpieczenia bo musiałbym tym autem dojechać do domu kilkadziesiąt mil a wiem ze tu ubezpieczenie jest wystawiane na konkretna osobę. A jeżeli to będzie weekend to nie będę miał możliwości wykupić ubezpieczenie. Czy można w jakiś sposób legalnie dojechać do domu. I jeszcze jedna sprawa jak wygląda sprawa z Logbook wiem ze sprzedający wypełnia odpowiednia cześć i wysyła do DVLA ale dużo osób pisze ze są z tym problemy bo sprzedający np. nie wyśle. Jak się tego ustrzec i nie narobić sobie problemów.

Benio
Raczkujący
 
 
Posts: 53
Age: 40
Joined: 25 Nov 2007, 14:11
Location: Stafford/PL-DLE
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 14 May 2009, 22:46 Re: Kupno samochodu.

mozesz wykupic ubezpiecznie przez internet 24/7. proponuje wejdz na confused.com i tam wyszukaj najtansze ubezpieczenie podajac numer rej auta ktore chcesz kupic. potem zapisz profil, i kiedy juz kupisz tylko zaplac w necie i juz. sa tez ubezpieczenia 1 lub kilkudniowe
http://www.dayinsure.com/

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 15 May 2009, 09:47 Re: Kupno samochodu.

... albo stary wlasciciel niech odwiezie Ci samochod pod dom :-D
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcin.p » 15 May 2009, 23:11 Re: Kupno samochodu.

Tak jak powyzej ... pozatym jezeli kupujesz ubezpieczenie przez net to masz 14 dni na zerwanie umowy bez podawania przyczyny ( placisz wtedy kare umowna zazwyczaj 20 GBP plus okres od zawarcia do zerwania


Log book V5 wlasciciel wypelnia jedna strone , wzuca tam twoje detale i adres, obaj to podpisujecie i on ma w obowiazku wyslac to do DVLA. Ty dostajesz od niego ostatnia strone V5 potwierdzajaca ze auto jest twoje .

DVLA przysyla ci log book w ciagu 10 dni roboczych. Zwróc uwage czy auto mialo ksiazke serwisowa, czy ma wazny tax ( male kulko na szybie i MOT przeglad) ....

Ps uwazaj na handlazy szczególnie tych bardziej opalonych. Zwróc uwage ilu wlascicieli mialo auto ( widaczne w logbook i do sprawdzenia na stronie DVLA trzeba znac marke i rejestracej auta) . Uwazaj na tzw okazje i na auta po taksówkowe.


powodzenia i nie daj sie zrobic w balona


ebay jest dobrym miejscem do wychaczenia auta od prywatnego sprzedawcy czy dobrego dilera. Kazdy ma opinie i jak ma kijowa albo nie ma wcale to odpusc.
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posts: 866
Age: 43
Joined: 15 May 2006, 23:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 2 Jun 2009, 17:55 Re: Kupno samochodu.

Nie kupowac samochodu od pakoli przypomne tylko! Najlepiej jest trafic emerytowanego, niepalacego lekarza -kobiete co tylko smigala w niedziele jak nie padalo, i nie jezdzila autem do duzych marketow na zakupy.................. :-D :-D :-D
reszta juz napisana powyzej!
powodzenia
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by stefan1965 » 6 Jun 2009, 19:34 Re: Kupno samochodu.

Ja kupowałem samochód z zamiarem kilkumiesięcznej eksploatacji więc było mi wszystko jedno miał być trochę większy w dieslu nie za duży przebieg i niedrogi .Spełnił te warunki a poza tym wszystko to co odradzaliście. Biały Peugeot 406 2.0 HDI rocznik 2001 98000 mil przebiegu z wyciekiem oleju ex police car następnie taxi kupowany od pakola cena 599. Już niedługo będą dwa lata jak nim śmigam a robiłem w nim tylko sworznie wachaczy i uszczelnienie silnika co kosztowało 240. Aktualne spalanie ok.10l na 100 mil. Więc oprócz wiedzy i tych wszystkich rad trzeba mieć trochę szczęścia. życzę go wszystkim.
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Joined: 10 Jan 2009, 17:10
Reputation point: -3
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 6 Jun 2009, 20:00 Re: Kupno samochodu.

od sierpnia ubieglego roku kupowalem vitare P-reg, bmw 316 N-reg, avensis combi T-reg, Mazda 626 S - reg i fiata coupe N - reg. w powyzej wymienionych wymienilem w jednym tylne klocki a w innym dolalem oleju. wszystkie byly otaxowane i omotowane i sprzedawalem je zanim ktores z tych 'wyszlo'. w sumie po odliczeniu kosztow ubezpieczenia globalny zysk z wszystkich prawie pokryl ogolny koszt paliwa zuzytego w tym czasie :-). kupowanie tanich samochodow to sztuka ktorej opanowanie trwa wiele lat i jest porownywalne z wirtuozeria gry na fortepianie - cala klawiatura a nacisnac trzeba wlasnie ten w odpowiednim momencie, podobnie tutaj kilka tysiecy ogloszen a kupic trzeba ten ktory pojezdzi kilka miesiecy bez dokladki i jeszcze sprzeda sie z zyskiem :-) ..............

pozdrawiam i zycze udanych zakupow motoryzacyjnych

pe

KA i PE
 
 
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA