wypadek przy pracy- odszkodowanie

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MalePostNapisane by ghurk » 26 Aug 2008, 21:59 wypadek przy pracy- odszkodowanie

Jakiś czas temu miałem wypadek przy pracy - nie z mojej winy. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o prace, całkowicie legalnie. Jednak po wypadku kiedy nie mogłem pracowac pracodawca zredukował mi liczbę godzin i powiedział że są jakieś kłopoty z odszkodowaniem.
Czy ktos może mi polecić jakiś prawników z B'ham najlepiej mówiących po polsku. Z tego co sie orientuje jest tu inaczej jak u nas i nie trzeba odrazu prawnikowi płacić a nie chcę sam się z tym wszystkim męczyć.

ghurk
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 26 Aug 2008, 20:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 27 Aug 2008, 16:44 Re: wypadek przy pracy- odszkodowanie

Musisz isc do Citizens Advice. Nie jestem pewna czy maja tlumaczy, wiec dobrze by bylo wziac ze soba kogos kto moglby tlumaczyc.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by asia77 » 27 Aug 2008, 18:22 Re: wypadek przy pracy- odszkodowanie

Luiza ma racje, idc tam. pracodawca moze tobie nie pomoc, bo dla niego to tylko problemy, glownie chodzi o BHP czyli Health & Safety w pracy, ktore on powinien zagwarantowac, a dal dupy i wie ze zaplaci. Wymowka ze sa problemy z ubezpieczeniem jest czasem uzywana przez pracodawcow tak na wszelki wypadek, bo zawsze mozesz sie rozmyslic i machnac reka.Powodzenia.daj znac jak poszlo.
"Mastering others is strength; mastering yourself is true power."
User avatar
asia77
Rozeznany
 
 
Posts: 173
Age: 43
Joined: 4 Mar 2008, 19:51
Location: wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ghurk » 1 Sep 2008, 17:39 Re: wypadek przy pracy- odszkodowanie

Hejka, :wink:
Jak obecalem tak pisze jak mi poszło załatwianie sprawy z odszkodowaniem.
Udałem sie zgodnie z radą forowiczów do Citizen Advice ale mi tam niewiele pomogli. Zostałem poinformowany tylko o ogólnikach a nie oto mi chodziło. Powiedzieli mi ze najlepsza metodą jest poradzić sie prawnika i tak zrobiłem.
Popytalem tu i tam i wkoncu dodzwoniłem sie do Balfor Legal Solicitors. Nazwa niby angielska ale maja prawnika - polaka który prowadzi sprawy dla polskich klientow. Na poczatk ubylem sceptycznie do tego wszystkiego nastawiony, ale jak zadalem konkretne pytania otrzymalem konkretne odpowiedzi a nie jakis prawniczy bełkot z niejasnymi ogólnikami.
Co najwazniejsze nie musze sie z nimi umawiac na wizyty osobiste - wszystko zalatwiane jest listownie i telefonicznie!!!. Dokumenty dostalem juz dwa dni po naszej rozmowie a jak czegos nie rozumialem to po prostu zadzwonilem i wszystko mi wyjaśnili. I poza tym nie pobierają żadnej prowizji z odszkodowania- mam to na pismie!!!!
Mam nadzieje że pójdzie dobrze :
Last edited by ghurk on 2 Sep 2008, 04:09, edited 1 time in total.

ghurk
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 26 Aug 2008, 20:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by fionka » 2 Sep 2008, 16:15 Re: wypadek przy pracy- odszkodowanie

witam;)
ja tez mialam wypadek w pracy, pogrzebalam w necie, znalazlam pierwsza-lepsza firme typu "no win no fee" i zadzwonilam. Mam juz papiery do odeslania i rowniez mam nadzieje, ze bedzie dobrze ;)
User avatar
fionka
Początkujący
 
 
Posts: 45
Joined: 6 Jun 2007, 16:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by miri » 20 Oct 2008, 17:10 Re: wypadek przy pracy- odszkodowanie

No ja mam pytanie nie wiecie może ile trwa taka typowa sprawa o odszkodowanie? Ja już czekam ponad 9 miesięcy ... sporo o innych sprawach z tym związanych wyczytałem na tym forum http://www.odzyskaj.info/viewforum.php?id=12 ale tego ile taka średnio sprawa trwa jakoś nie umie znaleźć może ktoś z was miał już taką sprawę i podzieli się informacją ile czekał ?

miri
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 20 Oct 2008, 17:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 20 Oct 2008, 18:50 Re: wypadek przy pracy- odszkodowanie

Kumpel mial wypadek samochodowy i czekal ok 6 miesiecy. Moze przypomnij sie swojemu Solicitorowi.
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA