praca przez agencje a maternity pay

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

FemalePostNapisane by wanna be a mum » 31 Jul 2008, 21:14 praca przez agencje a maternity pay

witam

jak w temacie - czy ktos (ktoras :mrgreen: ) przerabial (a) temat na wlasnej skorze :?:

z tego co wyczytalam na stronkach ..gov... wynika, ze zatrudnionej przez agencje ciezarnej przysluguje maternity pay na takich samych zasadach jak zatrudnionej na stale, z ta tylko roznica, ze przez agencje nie przysluguje maternity leave (nie pay)

nie chce sie dowiadywac w samej agencji, bo jeszcze za wczesnie a nie chce stracic pracy ani szansy. obecnie jestem zatrudniona na okres 9-miesiecy. umowy w sumie zadnej nie dostalam :roll: , T&C tez nie :oops:

kochani, wesprzyjcie dobrym slowem kobietke, ktorej uczucia macierzynskie buzuja juz na maxa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , i opowiedzcie jesli macie jakies doswiadczenia w tym temacie

Pozdrawiam serdecznie

g:D

wanna be a mum
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 30 Jul 2008, 20:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 1 Aug 2008, 09:27 Re: praca przez agencje a maternity pay

wanna be a mum wrote:kochani, wesprzyjcie dobrym slowem kobietke, ktorej uczucia macierzynskie buzuja juz na maxa , i opowiedzcie jesli macie jakies doswiadczenia w tym temacie

GRATULUJE :!: :!: :!:
oj wiem co przechodzisz jakie to szczęscie cie wypełnia, jeszcze niedawno tez byłam w ciązy. :-D
nie moge Ci pomuc za bardzo poniewaz ja byłam pierwszy dzien na kontrakcie jak dowiedziałam sie ze jestem w ciązy :grin:
nie miałam macierzynskiego płaconego od pracodawcy poniewaz za krotko dla niego pracowałam, ale job center plus wypłacal mi przez 39tyg stała kwote wtedy to bylo 112,75 teraz chyba 117,32 .
zycze miłych wrazen i jedz duzo jogurtow zachowasz ząbki :smile:
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by wanna be a mum » 2 Aug 2008, 19:23 Re: praca przez agencje a maternity pay

hej
dziekuje bardzo ale na gratulacje jeszcze za wczesnie :cry:
jeszcze w ciazy nie jestem, a zanim zajde to musze sie dokladnie wszystkiego dowiedziec...

ale obiecuje, jak tylko moje informacje sie potwierdza to sie biore ostro do roboty ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tak czy owak dzieki za info i pozdrowienia

P.S. malenstwo na zdjeciu wyglada rozkosznie ale i pewnie maly lobuziak z Niej jest :wink:

wanna be a mum
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 30 Jul 2008, 20:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 3 Aug 2008, 08:20 Re: praca przez agencje a maternity pay

P.S. malenstwo na zdjeciu wyglada rozkosznie ale i pewnie maly lobuziak z Niej jest
_________________


dziękuję bardzo, no jest poprostu przekochana, no i muszę się przyznac ze jest OAZĄ SPOKOJU sama się tego nie spodziewałam, ale to jest dziecko ktore bawi się samo, zasypia samo, kąpie się z największą przyjemnoscią wszystko ją cieszy jest bystra , nonstop uśmiechnięta, cały czas sobie cos spiewa i nuci a ma dopiero 11 miesiecy no i nie jest nadpobudliwa ani narwana. poprostu dziecko CUD!!!
A ja troszkę nad wyrost zrozumiałam twoje pytanie myslałam ze juz jestes w ciązy dlatego się pytasz :-D zycze powodzenia.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by wanna be a mum » 3 Aug 2008, 08:36 Re: praca przez agencje a maternity pay

:mrgreen:

a jak sie takie grzeczne dzieci robi????
:509:

wanna be a mum
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 30 Jul 2008, 20:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 3 Aug 2008, 11:46 Re: praca przez agencje a maternity pay

Niegrzeczne dzieci to wina rodzicow. Dzieci nie rodza sie niegrzeczne. Jak sa na samym poczatku nadmiernie rozpieszczane albo narazone na stres to potem sa niegrzeczne i same nie wiedza dlaczego, potem sa wrzaski, bicie i sytuacja sie jedynie pogarsza.
Malaroksi gratuluje ze jestes madra mamusia i masz madra coreczke.

Zapewne wiele mamus oburzy sie tym co powiedzialam ale nalezy spojrzec prawdzie w oczy.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by wanna be a mum » 10 Aug 2008, 12:33 Re: praca przez agencje a maternity pay

Luiza, swieta racja....moje pytanie bylo oczywiscie ironiczne :)


podciagam temat.....

Kochani, czy naprawde zadna z Was zachodzac w ciaze nie byla zatrudniona przez agencje?? troszke mi sie nie wierzyc....

optymistycznie czekam na podpowiedz

wanna be a mum
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 30 Jul 2008, 20:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anula82 » 18 Sep 2008, 12:45 Re: praca przez agencje a maternity pay

Witam
Masz racje pracownikom agencji przysluguja takie same prawa jak nieagencyjnym jezeli chodzi o ciaze. Musisz przedstawic jednak agencji formularz MATB1 od lekarza i poinformowac pracodawce na 15 tygodni przed ustalona data porodu ze jestes w ciazy. Pracuje w agencji pracy i mielismy juz tu kilka swiezych mam.
Co do Twojej umowy to wlasciwie nie musisz jej dostac na papierze. Jednakze agencja ma Ci obowiazek wystaic pisemny statement o zatrudnieniu w ciagu 2 miesiecy od rozpoczecia pracy z podstawowymi danymi - dane pracodawcy, Twoje stanowisko, zarobki itd.
A i jeszcze co do maternity pay to musisz byc zatrudniona przez 26 tygodni przed tygodniem kwalifikujacym, czyli 15 tygodniu przed data porodu. Jezeli nie bedziesz sie kwalifikowac do dostania pieniedzy od pracodawcy, masz prawo do platnosci z job centre - ale to pewnie juz wiesz ;)
Pozdrawiam i powodzenia :-)

Anula82
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2008, 11:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to PRACA

cron