Rover 75 - ktos tym jezdzi? co sądzicie o tym aucie?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Zastanawiam sie nad kupnem samochodu... Chcialbym wydac nie wiecej niz 3000f. Rover 75 wyglada dosc dobrze, na forach dyskusyjnych raczej go chwala (w Polsce). Natomiast tutaj od paru osob uslyszalem ze to taki brytyjski "Polonez", podrobka Jaguara itp... Co ciekawe takie opinie serwuja osoby ktore tym autem nie jezdzily.
Moze ktos ma i moze sie pochwalic?
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

w Polsce kazdy rover to jest fura, pamietam jak mialem poloneza kiedys, to bylo czeste pytanie: "O polonez wow ten to jest z silnikiem rovera, dieselek.." itp
Nie polecam ja go kiedys chcialem kupic, ale cale szczescie, ze nie kupilemjuz wolalbym passata
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Cześć Amigo mam rovera od ponad roku jestem z niego zadowolony chodzi dobrze nie psuje sie nie wiem jak ludzie mogą sie wypowiadac na temat auta jeżeli go nie posiadali ja sobie chwale mam rocznik 2002 zamierzam go sprzedac ale mam zamiar kupic cos podobnego wrazie pytań pisz na diw2_83@o2.pl

diw2
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 19 Oct 2007, 09:49
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

diw2 wrote:Cześć Amigo mam rovera od ponad roku jestem z niego zadowolony chodzi dobrze nie psuje sie nie wiem jak ludzie mogą sie wypowiadac na temat auta jeżeli go nie posiadali ja sobie chwale mam rocznik 2002 zamierzam go sprzedac ale mam zamiar kupic cos podobnego wrazie pytań pisz na diw2_83@o2.pl


To napisz powody od razu czemu chcesz go sprzedac skoro wszystkojest cacy i zarowno chcesz kupic cos podobnego. To jest nielogiczne, skoro jest ok to ciesz sie nim...
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

wsiaz wrote:To napisz powody od razu czemu chcesz go sprzedac skoro wszystkojest cacy i zarowno chcesz kupic cos podobnego. To jest nielogiczne, skoro jest ok to ciesz sie nim...


moze uzbieral sianko i chce kupic nowszego Rovera? mnie sie nie podoba ale znam takich co maja i im gro. z tego co slyszalem od nich - za to jest tani w naprawach na ten przyklad.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

ja tam nie kupilbym czegos czego juz nie produkuja bo zbankrutowalo przez niska jakosc, ale kazdy robi jak lubi

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

Polecam ford-y Focus/Mondeo oba sa dostepne w wersji kombi i za te pieniadze powinno sie dac kupic foczke 2001-2 (nawet w kombi) - z mondkiem moze byc ciezej bo nowa karoseria szla od 2001 dopiero ale jak by poszukac to kto wie..........
co do foczki (sam mam 1.8 zetec kombi) to nie mam zadnych zastrzezen ubezpieczenie tanie (6 grupa) nie psuje sie poki co a nawet jak by to czesci niedrogiei auto nie skomplikowane. Glowna zaleta -zawieszenie wielowahaczowe bije na glowe konkurentow z tej klasy i wtedy poczatek lat 2000 i dzis...............
prponuje nie pchac sie w rovery..........i nei sugerowac ich niskimi proporcjonalnei do rocznika cenami bo to wlasnie z braku jakosci maja taki korzystny wspolczynnik
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

lysy wrote:Polecam ford-y Focus/Mondeo (...)
Oba mi sie podobaja ale uslyszalem ze "Ford g... wort" :)

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 16:41 ]
Dodajmy ze jestem kompletnym laikiem:) Po prostu chcialbym zeby nie bylo problemow (tzn oby jak naj mniej) Kazdy jedzie po samochodzie sąsiada i chwali swój :P
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Amigo_uk wrote:Oba mi sie podobaja ale uslyszalem ze "Ford g... wort"


To tylko takie powiedzonka, nie ma aut idealnych (passat tez nie jest idealny ;) ).. wszystkie nadaja sie do jazdy.
Sam mimo tekstów "nie kupuje sie aut na F .. itd. ... francuskich"
miałem np 12 letnie renault (za grosze) którym zrobiłem 20000 mil bez awarii
(pomijajac pierdoły które nie wymagaja nawet wizyty w warsztacie, a wskazówki co i jak mozna szukac na róznych forach.

oczywiscie nie namawiam cie na renault tylko jesli podoba ci sie ford to bedzie chyba nawet lepszy jak wspomniany rover

Sam myslałem nawet ostatnio nad focusem ale padło na BMW

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Amigo_uk wrote:
lysy wrote:Polecam ford-y Focus/Mondeo (...)
Oba mi sie podobaja ale uslyszalem ze "Ford g... wort" :)

[ Dodano: Sro Lip 02, 2008 16:41 ]
Dodajmy ze jestem kompletnym laikiem:) Po prostu chcialbym zeby nie bylo problemow (tzn oby jak naj mniej) Kazdy jedzie po samochodzie sąsiada i chwali swój :P


to moj drugi ford -ten jest fwd- ja natomiast jestem milosnikem aut rwd (dlatego jedze juz 4 lata sierra i jeszcze bede dlugo nia jezdzil)
a co do powiedzenia o jakosci forda....coz zawsze pytam delikwenta ile do tej pory mial fordow (najczestsza odpowiedz -zadnego), jak sie trafi ze ktos mial pada pytanie pomocnicze - jak czesto auto mialo zmieniane oleje i plyny i robiony serwis - tu dyskusja sie konczy bo czlowiek nie ma pojecia co wchodzi w sklad cyklicznych wymian!Niech ten przyklad zobrazuje czy taki posiadacz samochodu (dowolnej marki) bedzie z niego zadowolony?
podsumowujac:
rover to rover a samochod to samochod :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

No i jaK kazdy rover, ma "ludzki" wyglad nadwozia, ale cala reszta to tani chlam, niestety.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

Witaj Amigo_UK, ja mam roverka 75 1.8l z 2001 i jezdze nim juz ponad rok, bez awarii, oprocz paliwa i oleju, nic do niego nie dolozylem, poprostu wsiadasz i jezdzisz, czesci sa tansze w porownaniu do innych aut, a i komfort jazdy jest w jak najlepszym porzadku, autko nie stuka, nie puka nic nie piszczy, zadne plastiki, jest w miare dobrze wygluszone, to chyba juz tyle z zalet chociaz sprzymierzency dodali by pewnie jeszcze cos, co do wad, to to, ze auto jest duze i ciezko nim sie poruszac na pietrowych parkingach i zawracac w ciasnych uliczkach no i moze to nie jest auto do scigania, i przy 4000 obotow juz zaczyna byc glosniejszy silnik.
Ja uwazam ze moze faktycznie Rover jest podroba Jaguara, tak samo jak rosyjska wołga podroba mercedesa, kazdy na kims sie wzoruje, pooprostu, tak jest, ale i co z tego, moze nie kazdego stac wydac o kilka tysiakow wiecej, aby z tego samego rocznika miec na masce znaczek jaguara, po za tym w eksploatacji tez jest drozszy, bo poj. silnika zaczyna sie od 2.5 wiec to o czyms swiadczy, wracajac do roverka to nie rakieta, ale za to jaki masz komfort jak wyskoczysz na autostrade, stabilne auto.
wybor nalezy do ciebie czy chcesz pisk z pod swiatel na twardym zawieszeiu czy miekkiego roverka, pochwal sie pozniej, co kupiles i daleczego ?
pozdrawiam
daro31
User avatar
daro31
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 9 Oct 2007, 19:41
Location: Olsztyn - Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

jaguara stype lub xtype mozna kupic za 3-4tys w dobrym stanie spokojnie, a te wasze rovery tez przeciez darmowe nie byly, owszem jag bedzie drozszy w utrzymaniu, ale moze np pasek wytrzymuje 2 razy dluzej? to tylko przyklad.
Jeden nosi buty z bazaru drugi np nike i tak samo jest z samochodami, zalezy od czlowieka.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Rover 75 Hmm jesli chodzi o diesla to jest to jednostka adaptowana z bmw czyli popularny silnik 2.0d wiec niema co narzekac bo niema z nim wielkich klopotow czego nie mozna powiedziec o francuskich dieslach szczegolnie dci choc hdi tez nie sa rewelacyjne. Zawieszenie rowniez bmw serii 3 E46 wiec prowadzi sie dobrze. Jesli chodzi o silniki benzynowe to popularna usterka jest uszczelka pod glowica.W dieslu lubi pasc czujnik polozenia walu. Ale ogolnie nie jest to zle auto porostu jest tutaj tanie ale co sie dziwic w koncu to ich krajowej produkcji.
A najlepsze jest to ze Silnik bmw ma rozrzad na lancuch wiec wymiana z glowy. :-D

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Toyota tylko
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Image
User avatar
Shon
Zadomowiony
 
 
Posts: 957
Age: 52
Joined: 3 Aug 2006, 07:10
Location: B&ham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA