Wymiana polskiego prawa jazdy c+e na angielskie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by jagoda69 » 31 May 2008, 10:53 Wymiana polskiego prawa jazdy c+e na angielskie

Witam!!

W zeszłym miesiącu zdałem egzamin na prawo jazdy kat. c+e. Mam zamiar wyjechać do Anglii i poszukać pracy jako kierowca TIRa. Chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić i gdzie się udać aby wymienić polskie prawo jazdy na angielskie. Czy w Anglii tak jak w Polsce dopiero po 3 latach posiadania prawa jazdy można jeździć zespołami pojazdów o masie całkowitej powyżej 24 tony???

Z góry dziękuje za informacje!!

jagoda69
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 31 May 2008, 10:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ja zdawalem tutaj na C i dwa tygodnie temu zdalem na C+E (rowniez tutaj w angli) i jeszcze prawka nie dostalem z dvla a juz jezdzilem dla agencji w sobote zestawem i dzisiaj tez jade. wiadomo ze potrzebuja jakies doswiadczenie ale ja sie dopiero ucze ;)

co do wymiany prawka to oplata jest cos kolo 40 funtow, wysylasz polskie prawko z odpowiednim formularzem do DVLA i czekasz az przysla ci angielskie.

pozdro
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Dzięki za szybką odpowiedz:))

A tak z ciekawości zapytam: ile kosztuje prawo jazdy kat c i potem kat c+e w Anglii?? Ciężkie są egzaminy?? Bo słyszałem różne opinie.

Tez jestem kierowcą bez doświadczenia, myślisz że mogą być problemy ze znalezieniem pracy????

jagoda69
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 31 May 2008, 10:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

hmm cennik, zalezy od tzw zmian (jedna zmiana to 3h jazdy)

na C : wymiana prawka + egzamin teoretyczny + 10 x3h jazdy + egzamin praktyczny wyszlo 1300 funtow (u mnie firma stawiala za co musze siedziec rok taka umowa slowna)

na C+E : 7x3h jazdy + egzamin praktyczny wyszlo 1000 funtow

egzamin teoretyczny moim zdaniem to w sumie banal, moze ze 10% to sa jakies pytania do nauczenia a reszta to logiczny tok rozumowania

egzamin praktyczny no juz troche ciezszy, mozesz popelnic 15 malych bledow typu niewlasciwy wybor biegu, najazd na kraweznik podczas godzinnej jazdy po miescie do tego awaryjne hamowanie, postoje podczas jazdy oraz rozpinka naczepy no i pytania typu jak sprawdzic swiatla, wycieki powietrza i cos o tachografie...

ja dorwalem prace na C przez agencje i zrobilem jeden kurs na gazach jako iz mam adr, zapamietali mnie po tym jednym no i puscili swiezo po zdanym prawku na C+E, nie dalem plamy wiec juz sie nie boja albo i zapomnieli ze ja swiezak jestem :)

ps ceny moze i sa wysokie na prawko ale po przeliczeniu jak szybko sie zwroci - ostatnia sobota za 100f do lapki - mysle ze sie oplaca

pozdro
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

wypelniasz druk d2 (dostepny w internecie albo na zadanie z dvla, nie mylic z d1 ogolnie dostepnymi na poczcie) i wysylasz wraz ze zdjeciem, prawem jazdy i paszportem (no i oczywiscie czekiem). poltora do 2 tygodni i odsylaja ci angielskie. jeslin masz wiecej niz 45 lat dodatkowo musisz zrobic badania lekarskie (50 - 75 F). nie ma wymogu doswiadczenia, jesli masz ce mozesz jezdzic wszytkim (w anglii wiekszosc zestawow jest rejestrowana na 44 tony). poprzegladaj stare tematy w dziale praca, tam jest sporo informacji, a po co powtarzac to samo znowu.

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI