Taxi driver

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by wsiaz » 14 May 2008, 22:00 Re: Taxi driver

Odswieze troche temat, czy ktos podlapal juz prace taksowkarza?
Czy do smigania np na lotniska jest potrzenba taka sama licencja jak dl ataxi drivera?

Takie inne pytanie, bardziej chyba z dzialu finansowego, czy zakup auta dla taksowkarza, mozna sobie wliczyc w koszty dzialalnosci , vat itp?
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 15 May 2008, 08:24 Re: Taxi driver

wsiaz wrote: prawdopodobnie moj pracodawca nie pozwala na dodatkowa prace jako kierowca w innych firmach


sredni czas pracy kierowcy nie moze przekroczyc 48h/tyg liczony w okresie 18 tygodni. nawet jesli podejmiesz dodatkowa prace jako barman w pobliskim pubie musisz o tym poinformowac twm. oni nie moga ci zabronic dodatkowej pracy (wolny kraj), ale musza wtedy zmniejszyc twoje godziny u siebie o te przepracowane gdzie indziej. po prostu nie beda zachwyceni :-)

czytajac ten artykul zastanawiam sie jaki jest sens zostawania taksowkarzem. spora inwestycja, wysokie koszty biezace, a zarobki przynajmniej przecietne. widze ze ten temat jest w bham opanowany przez ci***ak, i nie wiem czy polska siec by sie miala szanse przyjac. oni sa znani z niecheci do konkurencji, i mysle ze utrudniali by zycie takiej sieci.

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 15 May 2008, 13:55 Re: Taxi driver

ale ja mysle, zeby wozic tylko rodakow po lotniskach, nie mam zamiaru uganiac sie z ci***ak, tylko nie wiem czy do takich kursow potrzebna jest licencja taka sama jak na taxi , czy cos innego.

[ Dodano: Czw Maj 15, 2008 14:56 ]
a jezeli juz sie podjac tego to wole legalnie, bo wiadomo, na jakiego rodaka se trafi?
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 15 May 2008, 18:23 Re: Taxi driver

tak, takie cos mogloby dzialac. choc widzialem gdzies oferte 'airport transfers' z wolverhampton do east midlands (door to door)za 15F za osobe. mysle ze takie cos mialoby sens busikiem (transit, caravelle itp), i troche byloby sezonowe, ale generalnie to spokojna robota by byla chyba.

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 15 May 2008, 19:38 Re: Taxi driver

mysle ze na takim kursie z birmingham do east midlands 50 to byloby juz spoko. dla kierowcy oczywiscie, bo dla pasazera raczej nie bardzo, chyba, ze wiecej osob.
Taxi kosztuje tam 50
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI