Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by shasta » 3 Jan 2008, 03:12 Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Witam wszystkich.Mam takie pytanie bo moze ktos byl w podobnej sytuacji i przechodzil to co ja.Ukradziono mi dokumenty w polowie stycznia mialam leciec do Polski.Moze ktos z was przekraczal granice bez dokumentow ale np z jakas adnoptacja z policji o skradzionych dokumentach i ze starym jakims dokumentem.Moze sa inne sposoby na powrot do kraju.Oczywiscie nie biore w tym momencie pod uwage wyrobienie nowych dokumentow bo nie mam czasu a musze byc w Polsce w tym czasie co mialam leciec.Z gory dziekuje za odpowiedzi bo mam nadzieje ze jest jakies rozwiazanie...Pozdrawiam.

shasta
Początkujący
 
 
Posts: 37
Age: 53
Joined: 19 Dec 2006, 15:03
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Katik » 3 Jan 2008, 17:24 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Z tego co się orientuje, raczej nie ma opcji na przelot bez ważnego dokumentu jakim jest dowód osobisty bądź paszport. I chyba żadna adnotacja od policji nie pomoże. Ale spróbuj dodzwonić się do ambasady, może oni podpowiedzą co zrobić, może jakiś tymczasowy dowód czy coś.
W każdym bądź razie powodzenia.
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
User avatar
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 316
Joined: 27 Jun 2007, 11:43
Location: tu... i tam...
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Pawel M » 3 Jan 2008, 18:59 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

my zgubilismy wszystkie dokumenty na miesiac przed wyjazdem do polski, a jechalismy z naszym dzieckiem bez paszportu (!), bez dowodu rejestracyjnego i w dodatku musielismy byc pilnie w polsce. konsulat ci nie pomoze, gwarantowane - dzwoniac do nich tracisz czas i nerwy. mysmy zrobili to tak, na poczatek nr referencyjny z policji z dnia zlozenia, najlepiej z nazwiskiem i stopniem osoby przyjmujacej, dla dziecka odpis aktu urodzenia, a ja sam (bez zadnych dolumentow) powolalem sie na granicy polskiej (tylko tam sprawdzali i robili problemy) na konstytucje, ktora pozwala kazdemu obywatelowi na wjazd do kraju. wiem ze ktos wracal samolotem w ten sam sposob. powodzenia

Pawel M
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 3 Feb 2007, 10:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by shasta » 4 Jan 2008, 02:15 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

dzieki za odpowiedzi.Pawel prosze napisz jak bylo na angielskiej granicy bo na polskiej jakos powinnam sobie poradzic.Chce leciec z moimi corkami ale one maja dokumenty tylko ja ich nie mam .Mam zaswiadczenie z policji takie wlasnie jak wspomniales ale czy to wystarczy na lotnisku aby przejsc odprawe?Acha a napisz jeszcze kiedy w taki wlasnie sposob przekraczales granice.Dzieki z gory za odpowiedz.To dla mnie bardzo wazne moze ktos jeszcze z was to przechodzil czekam na wszystkie propozycje , najlepiej juz takie sprawdzone.Pozdrawiam.

shasta
Początkujący
 
 
Posts: 37
Age: 53
Joined: 19 Dec 2006, 15:03
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by owen » 4 Jan 2008, 12:14 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Najlepiej sie wybierz na lotnisko i pogadaj na miejscu. W polsce juz Cie do anglii nie deportuja :D

Nie rozumiem tylko jakie problemy robil konsulat? Przeciez zgubione / skradzione dokumenty w wielu krajach to ich glowne zajecie z obywatelami. tutaj jeszcze przedawnione paszporty zalatwiaja ludzie i tyle.

owen
Stały Bywalec
 
 
Posts: 332
Joined: 22 Jun 2006, 21:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by shasta » 4 Jan 2008, 14:44 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Witaj owen! Tak wlasnie zamierzam zrobic a co z tego wyniknie okarze sie na miejscu.Tak na chlopski rozum , to nie powinni mi utrudniac wjazdu do kraju.Mysle ,ze to zalezy od czlowieka na jakiego trafie i tyle...Najwazniejsze aby mnie przepuscili przez odprawe tu w Anglii w Polsce juz sobie jakos poradze ,przeciez mnie nie deportuja jak wspomniales hehe bo byloby to nielogiczne.Trzymajcie za mnie kciuki jakby co dam znac jak mi poszlo:)Bo musze koniecznie byc w tym terminie w Polsce.Pozdrawiam..

shasta
Początkujący
 
 
Posts: 37
Age: 53
Joined: 19 Dec 2006, 15:03
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by owen » 4 Jan 2008, 16:13 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

najpierw pojedz na lotnisko w UK i sie dowiedz czy Cie przepooszcza przez bramke....
a w PL najwyzej Cie posprawdzaja itd, moze ktos bedzie musial przyjsc na lotnisko z dowodem osobistym i potwierdzic Twoja tozsamosc ( takie sa przepisy np jak nie masz dowodu osobistego i za3ma cie policja na ulicy w uproszczeniu ).



pamietaj ze w druga strone ( z powrotem do UK ) nie pojdzie juz tak latwo raczej.
Pamietaj ze na paszport / dowod osobisty czeka sie teraz dosc dlugo.

owen
Stały Bywalec
 
 
Posts: 332
Joined: 22 Jun 2006, 21:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Pawel M » 5 Jan 2008, 07:54 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

mysmy jechali do polski w polowie sierpnia, a na przejsciu w dover, po zapytaniu o dokumenty, powiedzialem ze zostaly mi skradzione i wlasnie jade do polski wyrobic nowe. pokazalem nr ref z policji, poczekalem okolo 5 min przed bramka, zapytala czy mam cokolwiek innego ze zdjeciem, mialem prawko i ks. wojskowa, wiec pokazalem jej prawko, znowu kilka min przed zamknietym okienkiem i po strachu. tak to bylo w moim przypadku. zadzwon na lotnisko lub lepiej do operatora linii lotnicznych ktorymi lecisz i zapytaj ich o taki przypadek. wiecej ci nie umiem doradzic, ale na pewno nie polecam dzwonienie do konsulatu, bo tam oni ci powiedza ze nie masz prawa wyjazdu, tak mi powiedzieli. powodzenia.

Pawel M
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 3 Feb 2007, 10:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 5 Jan 2008, 10:44 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Oj, książeczki wojskowej może nie pokazuj - nie masz prawa wywozić jej poza granice Polski.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 5 Jan 2008, 21:26 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

plazermen wrote:nie masz prawa wywozić jej poza granice Polski


teraz mam stresa, a co bys radzil? zakopac ja teraz gdzies tutaj, czy lepiej zjesc? a z kad beda wiedzieli ze ja wywiozlem? a jak juz ja tutaj mam to moze lepiej bylo by przetlumaczyc przysiegle 'szeregowiec' i 'przeniesiony do rezerwy'? cholera, ale stresa mam.......

co z adebile, jak mozna zakazac wywozu dokumentu osobistego z pl. jeszce sporo zostalo komuny do wybicia.

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 6 Jan 2008, 10:23 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

KA i PE wrote:
plazermen wrote:nie masz prawa wywozić jej poza granice Polski




co z adebile, jak mozna zakazac wywozu dokumentu osobistego z pl. jeszce sporo zostalo komuny do wybicia.

pozdr

pe


Komuny juz nie ma od dawna, masz solidaruchow po raz kolejny i jakos jeszcze tego nie zmienili wstyd
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by shasta » 9 Jan 2008, 13:38 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Witam .Chcialam wam powiedziec ,ze mimo roznych opinii udalam sie jednak do konsulatu w celu wyrobienia tymczasowego paszportu do Polski.Powiem wam ze bylam bardzo milo zaskoczona , obsluga wspaniala, pani spytala sie mnie kiedy chcialam leciec do Polski i nie bylo problemy dostalam tymczasowy paszport wazny 1 tydzien aby tylko przekroczyc granice bo na tym zalezalo mi najbardziej .Koszt tyle samo co paszport na 1 rok na ktory czeka sie miesiac ,czyli 28 funtow . Dzieki wszystkim za wsparcie i pomoc ...... tak jak planowalam lece do Polski 19 stycznia:) Pozdrawiam .

shasta
Początkujący
 
 
Posts: 37
Age: 53
Joined: 19 Dec 2006, 15:03
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Katik » 9 Jan 2008, 19:05 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

A nie mówiłam, a nie mówiłam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
User avatar
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 316
Joined: 27 Jun 2007, 11:43
Location: tu... i tam...
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdrianOk » 12 Feb 2012, 14:00 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

Ja mam identyczną sytuacje i ciekawi mnie czy sie przepisy nie zmieniły....?

AdrianOk
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 12 Feb 2012, 13:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 12 Feb 2012, 21:16 Re: Zgubione dokumenty a przelot samolotem

co rozumiesz pod pojęciem "zmiany przepisów" Nadal, żeby przekroczyć granicę musisz posiadać ważny dowód tożsamości.
To się nie zmieniło i raczej nie zmieni

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI