Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by Ana :) » 8 Sep 2007, 10:52 Re: Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

Kat_Bham,bardzo słuszna i pelna wypowiedz,ludzie ostrzegacie a sami nie widzicie swoich czubków nosa...waszym zdaniem nas polaków nie traktuja tu jak intruzów???Obejrzyjcie sie za siebie i popatrzcie co wy zostawiacie,dopiero oceniajcie innych :mad:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posts: 288
Joined: 27 Aug 2007, 14:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Insanity » 8 Sep 2007, 15:06 Re: Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

Nowi Polacy, nie bać się mówić, załatwiać i robić...
Nie zostaniecie zabici za pomyłke, a rczej poprawieni, albo poprostu nie zrozumiani, ale tylko w ten sposob mozna sie nauczyc rozumiec i mowic. To dla tych co mowia i nie mowia po angielsku.

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2022
Age: 37
Joined: 6 Jan 2007, 10:32
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 8 Sep 2007, 16:32 Re: Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

Kat_Bham wrote:czyzby w szkolach zamiast patriotyzmu nalezalo uczyc tolerancji


niekoniecznie, wystarczyloby....................................... zdrowego rozsadku..


:-))

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

KA i PE wrote:ja tam od lat uwazam ze interesy nalezy robic wylacznie z bialymi ludzmi, kieruje sie ta zasada i jak na razie jest ok.

Niestety nie zgadzam sie z ta opinia, poniewaz My wynajmowalismy dom od bialych ludzi (Angoli) i tez bylo glupio. Na dokladke chcieli Nas wykolowac!
Kat_Bham wrote:z takimi pogladami nie powino sie miszkac w wielokulturowym miescie bham
a moze wracajcie do Polski

W tym sek, ze ci***ak duzo bardziej niz polakom brakuje kultury. My Polacy przy nich jestesmy naprawde kulturalnym narodem. :wink:
User avatar
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posts: 369
Age: 42
Joined: 19 Mar 2007, 19:23
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kat_Bham » 8 Sep 2007, 21:46 Re: Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

a ja mam nastepujaca rade :
zawsze zaczynajcie kazda rozmowe z usmiechem, bedac pozytywnymi zalatwicie wszystko co chcecie (a nawet wiecej)

jestesmy tu coraz czesciej postrzegani jako fucking poles (coraz czesciej widze i slysze dlaczego... no i trudno sie nie zgodzic. czytalam kiedys artykul w Dailly Telegraph o naszej tolerancji porownywalnej z angielska z lat 60tych :arrow: brawo rodacy, najwazniejsze to mniec dobra prase)

dlatego kochani nowo przyjezdzajacy nie potwierdzajcie takiego zdania o Poles. Przeciez nie tylko mlodziez wszechpolska tu sie przeprowadza.

mamuśka twins wrote:W tym sek, ze ci***ak duzo bardziej niz polakom brakuje kultury

really? :???: do niedawna tez tak myslalam :oops: ale czytajac opinie na tym forum zaczynam watpic....[/b]

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 23:15 ]
sory, to jezscze raz ja: nie moge przetsac o tym myslec:
mamuśka twins wrote:W tym sek, ze ci***ak duzo bardziej niz polakom brakuje
kultury

a co to sa jakies zawody? drabina poszanowania spolecznego czy cos?
:arrow: i stoimy nad azjatami?

No to brawo Polacy, na prawde na wiele nas stac :roza: :roza:

Kat_Bham
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Age: 44
Joined: 1 Feb 2007, 12:31
Location: rugby
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Luk-rom » 10 Sep 2007, 09:34 Re: Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

Ja też 3 groszę dorzucę w zupełnie innym kierunku :grin:

Nowoprzybyłym w liczbie od 2 do 5ciu, zamierzającym podróżować autobusami miejskimi radzę kupować family day saver zawsze to jakaś oszczędność, zamiast 3ł zapłacić:
1,1ł w piątkę
1,4ł w czwórkę
1,85ł w trójkę
2,75 w dwójkę

dodatkowo należy nadmienić że na biletach można udać sie do innych miast np coventry, walsall itp.
User avatar
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posts: 91
Joined: 4 Apr 2007, 07:37
Location: Augustów/Bham
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agamiltko » 1 Oct 2007, 12:33 Re: Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

Moja rada to pytac, sprawdzac i nie podpisywac nic bez przeczytania i zrozumienia. Naprawde bardzo duzo rzeczy da sie bardzo latwo zalatwic, tylko trzeba pytac. Od przyjazdu tuta (jutro mija 3 tydzien), bardzo duzo ludzi mi pomoglo poczawszy od milego pana w polskim sklepie, osob pracujacych w hotelu gdzie mieszkalam, pracownicy banku, sklepow itd. A tak naprawde to chyba mialam troszke szczescia. Dom wynajelam przez agencje (do d... jednym slowem, chociaz zalatwili r-ki itd, to jak poszlam do nich z lista rzeczy, ktore trzeba zrobic to do dzisiejszego dnia nie skontaktowali sie z wlascicielem domu, a glupia baba w kolko powtarza: jak masz problem to dzwon). W kazdym razie jak sie wprowadzilam pierwszego dnia przyjechal wlasciciel(mlody hindus), zeby sie przedstawic. Tego samego dnia zostaly przywiezione materace, na drugi dzien przywiezli lodowke i pralke, a i lozka, ktore wlasciciel domu skrecal do 11 w nocy. Reszte mebli kupowalam sama. Dostal tez ta sama liste co agencja i przyjechal tego samego dnia, uzgodnilismy wszystko, dzien pozniej dostalam sms-a z terminem wykonania wszystkich rzeczy, 2 dni pozniej zjawil sie ogrodnik, zeby ustalic co ma zrobic w ogrodzie. Aha i moge miec w tym domu mojego pieska. Wiec ja nie wiem jak to jest z tymi Hindusami, jak na razie nie mam zadnych zastrzezen. A co do wlasciciela domu to przez pierwsze dni dzwonil i sie pytal czy wszystko jest ok, czy cos mi pomoc, gdzies pojechac itd.
To tyle
aga

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posts: 124
Age: 45
Joined: 29 Jul 2007, 23:16
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 1 Oct 2007, 14:07 Re: Rady dla "swiezo przybylych" Polakow:

Kat_Bham wrote:a ja mam nastepujaca rade :
zawsze zaczynajcie kazda rozmowe z usmiechem, bedac pozytywnymi zalatwicie wszystko co chcecie (a nawet wiecej)

jestesmy tu coraz czesciej postrzegani jako fucking poles (coraz czesciej widze i slysze dlaczego... no i trudno sie nie zgodzic. czytalam kiedys artykul w Dailly Telegraph o naszej tolerancji porownywalnej z angielska z lat 60tych :arrow: brawo rodacy, najwazniejsze to mniec dobra prase)

dlatego kochani nowo przyjezdzajacy nie potwierdzajcie takiego zdania o Poles. Przeciez nie tylko mlodziez wszechpolska tu sie przeprowadza.

mamuśka twins wrote:W tym sek, ze ci***ak duzo bardziej niz polakom brakuje kultury

really? :???: do niedawna tez tak myslalam :oops: ale czytajac opinie na tym forum zaczynam watpic....[/b]

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 23:15 ]
sory, to jezscze raz ja: nie moge przetsac o tym myslec:
mamuśka twins wrote:W tym sek, ze ci***ak duzo bardziej niz polakom brakuje
kultury

a co to sa jakies zawody? drabina poszanowania spolecznego czy cos?
:arrow: i stoimy nad azjatami?

No to brawo Polacy, na prawde na wiele nas stac :roza: :roza:


oj nie ma co przesadzac z tym nadmiarem tolerancji dla hindusow! :-D sa i tyle My tez jestesmy ale roznice chyba da sie latwo zauwazyc (szczegolnie kulturowa i obyczajowa)Wszedzie do tej pory gdzie mialem stycznosc z ludzmi pochodzenia arabskiego czy hinduskiego nie ma miejsca na swiecie (poza ich ojczyzna chyba- nie wiem tam nie bylem i sie poki co nie wybieram)gdzie sa szanowani i to nie przez ludnosc naplywowa tylko rdzenna.Jakos dziwnie potrafia tylko zyc z zasilkow (prowadzac ze soba gromadke 5 dzieciakow),prowadzic taksowki, krecic kebaby,prowadzic sklepiki czy w koncu wynajmowac smierdzace nory ludnosci naplywowej!wiec prosze bardzo bez przesadyzmu z tolerancja - poza tym to slowo jest chyba po prostu modne i od czasu do czasu ktos go uzywa!Niechec do zawierania wszelkiego rodzaju nie musi od razu oznaczac wrogosci - to 2 rozne sprawy!
a kwestia angielskiej prasy tez bym sie zbytnio nie przejmowal bo pisal ja pewnie jakis mlody pismak ktory czasy lat 60-tych w anglii zna tylko z opowiadan - nie wspominajac o znajomosci kwestii podejscia Polakow do wspomnianej wyzej i jakze modnej tolerancji.......
uffff........... :-P
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI