STOMATOLOG

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

PostNapisane by KA i PE » 19 Mar 2007, 18:32 Re: STOMATOLOG

Thomas wrote:KA i PE kontynuluj prosze...jak? co? dla kogo? gdzie?


jezuuuuuuu, ok, jeszcze raz: jesli ktos chce isc do dentysty, znajduje jakikolwiek gabinet stomatologiczny (dental surgery), idzie i pyta czy obsluguja NHS, jesli tak, rejestruje sie i umawia termin wizyty. teraz tak, podczas pierwszej wizyty dentysta szacuje rozmiar szkod, i okresla ilosc wizyt potrzebnych do kompletnego naprawienia uzebienia delikwenta. sa 3 zakresy cenowe (bands) swiadczonych w ramach NHS uslug: 15, 42 i 128 chyba funtow (podaje bez koncowek i tak jak pamietam wiec prosze pardon drobne niescislosci). jak to dziala? bardzo prosto! jesli idziesz i podczas pierwszej wizyty dentysta stwierdza ze wszystko jest ok, robi tytlko ogledziny, drobne czyszczenie i tyle, placisz pierwszy przedzial czyli 15. jesli stwierdza ze trzeba dokonac jakichs napraw, niezaleznie od ilosci wizyt, nakladu czasu, pracy, srodkow czy uzytego ciezkiego sprzetu placisz 42. jesli dodatkowo stwierdza koniecznosc bardzo skomplikowanych czynnosci, zabiegow i uslug (glownie skomplikowana protetyka) placisz 128. tak wiec na bardzo zywym przykladzie (mnie): ide z bolem w resztce gornej szostki (zapalenie okostnej), dentysta stwierdza co powyzej, zapisuje antybiotyk i srodek p/bolowy, i umawia wizyte za 3 dni. wtedy wyrywa ten korzonek i stwierdza koniecznosc wyrwania jeszcze 2 podobnych oraz zalozenia jednej plomby. ustala to wszystko na kolejne 2 wizyty, podczas ostatniej doklada czyszczonko i tyle, remoncik zrobiony. ile wynosi rachunek? oczywiscie 42 funty za wszystkie 4 wizyty (zaplacilem przy pierwszej, ale mila pani mowila ze rownie dobrze moga przyslac rachunek do chaty). teraz jesli w maju pojde na kontrole (checkup) po 6 miesiacach, i okaze sie ze nie ma nic do roboty, zaplace ile???? no pewnie ze 15, jesli natomiast okaze sie ze trzeba 1 plombe, wtedy place 42, pomimo ze to bedzie w ramach jednej wizyty. mozna doplacac za lepsze jakosciowo materialy przy plombowaniu, n.p. jesli ktos robi poprawki w jedynkach, ale to juz lezy poza regulacjami NHS.
nie wiem jak to wyglada z protetyka, ale mysle ze jesli ktos jest juz konkretnie bezzebny, zaplaci te 128 funtow i zrobia mu kompletny garniturek, ale na litosc boska te informacje sa wywieszone w kazdym NHS-owym gabinecie dentystycznym, jest wielki plakat ktory informuje o zasadach platnosci, ktory przedzial za co itd.

ADAM - wywies te informacje na stronie glownej, DUZYMI LITERAMI, a pod spodem link do info o polskiej dentystce w sedgley z nrem telefonu, wtedy moze wreszcie wszyscy zajarza :-), nie, to niemozliwe, zawsze jeszcze ktos zapyta o polskiego dentyste hehehehehehe

KA i PE
 
 
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 23 Mar 2007, 13:02 Re: STOMATOLOG

polska pani stomatolog (w angielskiej przychodni, uznaja nhs) pani M. Popiel, 01902 670749 bilston street, sedgley, dy3 1ja

KA i PE
 
 
Top
0

PostNapisane by kat82 » 3 Apr 2007, 21:14 Re: STOMATOLOG

ciag dalszy mojego doswiadczenia ze stomatologami...
Chciałam wybrać się do Coventry, ale gdy dzwoniłam umawiając się na wizyte spotkałam sie z niekompetencją recepcjonistki, która umówiła mnie , pożegnała sie ,ale nie chciała mojego imienia i nazwiska :mrgreen:
Pani Popiel ostatnio nie przyjmowała nowych pacjentów, więc wybrałam sie do dental surgery niedaleko mnie! Przy pierwszej wizycie pani stomatolog sprawdziła u mnie całe uzebienie, porobiła zdjecia i kazała umówić się na nastepną bo ten jeden ząbek niestety był do wyrwania! :cry:
Dziś rano byłam, zabek wyrwany, dochodze do siebie.
Nastepna wizyta za pół roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Koszt całego leczenia 42 funty :mrgreen:
Także wrazie czego polecam szukac tego co jest blisko! :mrgreen:

kat82
 
 
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 4 Apr 2007, 15:04 Re: STOMATOLOG

kat82 wrote:Koszt całego leczenia 42 funty


a nie mowilem a nie mowilem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 4 Apr 2007, 21:20 Re: STOMATOLOG

kat82 wrote:ciag dalszy mojego doswiadczenia ze stomatologami...
Chciałam wybrać się do Coventry, ale gdy dzwoniłam umawiając się na wizyte spotkałam sie z niekompetencją recepcjonistki, która umówiła mnie , pożegnała sie ,ale nie chciała mojego imienia i nazwiska :mrgreen:
Pani Popiel ostatnio nie przyjmowała nowych pacjentów, więc wybrałam sie do dental surgery niedaleko mnie! Przy pierwszej wizycie pani stomatolog sprawdziła u mnie całe uzebienie, porobiła zdjecia i kazała umówić się na nastepną bo ten jeden ząbek niestety był do wyrwania! :cry:
Dziś rano byłam, zabek wyrwany, dochodze do siebie.
Nastepna wizyta za pół roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Koszt całego leczenia 42 funty :mrgreen:
Także wrazie czego polecam szukac tego co jest blisko! :mrgreen:


kat, dlugo czekalas na wizyte?
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by kat82 » 6 Apr 2007, 12:34 Re: STOMATOLOG

nie długo, zależy kiedy Ci pasuje i ile mają pacjentów w danym dniu, także najpierw zadzwoń, umów sie :mrgreen:

kat82
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by eigga » 22 Jun 2007, 21:18 stomatolog west brom.

hej
nie wiem na ile to jest jeszcze wazne ale swego czasu dostalam numer telefonu do polskiej dentystki na west bromie podobno. Jesli ktos ma ochote moze sprawdzic numer 01215572500

eigga
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 41
Joined: 4 Jun 2007, 22:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by baska » 30 Jun 2007, 14:02 Re: STOMATOLOG

Bylam w tym gabinecie w Coventry.Jestem bardzo zadowolona.Lekarz usunal zeba tak ,ze kupil mnie na cale zycie.Po prostu nie wiedzialam kiedy to sie stalo.Bylo mi az glupio ,ze tak bardzo sie denerwowalam.Po zabiegu latalam po miescie.(jak usuwalam zeba w Polsce to chorowalam po tym 3 dni)..Tak ,ze nie bojcie sie.Faceci bardzo mili.W ogole wszystko super.Ktos tam pisal,ze rejestracja jest nie taka jak trzeba.Przeciez sami wiecie jaki iloraz inteligencji maja angielki.Gdzie ona napisze polskie nazwisko???Pewnie tylko stawia jakis znaczek.Nie wymagajmy cudow od slicznych angielek. :mrgreen:

baska
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 30 Jun 2007, 13:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by marfefka26 » 30 Jun 2007, 14:19 stomatolog!

potrzebny w trybie natychmiastowym! w dzień nie boli, nie "ćmi" a po paru minutach snu "szarpie"... schodzę do salonu, zapalam papiieroska, siedzę 10-15 min. i po bólu... co jest? nie wiem co to może być a wyjazd do Polski za kilka miesięcy... POMOCY!

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 42
Joined: 26 Feb 2007, 09:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 30 Jun 2007, 19:10 Re: STOMATOLOG

mozesz pojsc do szpitala dentystycznego od 9 do 12, nagle przypadki, a do 17 reszta. od poniedzialku do piatku.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Katik » 10 Aug 2007, 09:10 Re: STOMATOLOG

A czy ktos wie, czy do tej dr Popiel tak trudno się dodzwonić, czy ja mam takie parszywe szczęście? Co dzwonię, to nikt nie odbiera, i zaliczam pocztę...
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
User avatar
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 316
Joined: 27 Jun 2007, 11:43
Location: tu... i tam...
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 10 Aug 2007, 10:23 Re: STOMATOLOG

dr. Popiel jest w tej chwili na wakacjach w PL wraca we wrzesniu ( raczej nie przyjmuje juz nowych pacjentow ) , ale przychodnia powinna dzialac normalnie

KA

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Katik » 10 Aug 2007, 10:29 Re: STOMATOLOG

No to klapa, liczyłam na obsługę po PL :mrgreen: Więc wybiorę się do przychodni w Wolver :roll:

P.S. Dłuuuuuugie ma te wakacje :wink: :wink: :wink:
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
User avatar
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 316
Joined: 27 Jun 2007, 11:43
Location: tu... i tam...
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 10 Aug 2007, 10:34 Re: STOMATOLOG

jesli przez tel to i tak w rejestracji obsluga tylko po angielsku .

KA

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Katik » 10 Aug 2007, 10:51 Re: STOMATOLOG

rejestracja po angielsku to nie problem, poprostu narzeczonego czeka skąplikowane tłumaczenie odnośnie jednego zęba, i myślałam, że pójdziemy na łatwiznę z wizytą u dr Popiel :) a tak trzeba będzie się namęczyć by po angielsku wyjaśniać, że ząb rozwiercony, po czyszczeniu kanałowym, że boli, zbiera się ropa ITD :roll: :roll: :roll: :roll:
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
User avatar
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 316
Joined: 27 Jun 2007, 11:43
Location: tu... i tam...
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ZDROWIE