Nowy kontrakt a kupno domu

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by cici86 » 30 Apr 2018, 00:39 Nowy kontrakt a kupno domu

Witam mądrzejszych ode mnie
Ma problem z moim landlordem. Mianowicie jestem w trakcie kupowania domu a niestety kontrakt kończy mi się 19 Maja i podczas rozmowy z moim landlordem powiedziałem ze chce kontrakt na 2-3 miesiące (mieszkam u niego już 2 lata) wiec mój szanowny Landlord stwierdził ze nie ma opcji na 3 miesiące bo najkrótszy kontrakt to na 6 miesięcy.
Wiec powiedzcie mi prosze co mogę zrobić by nie stracić kaucji przy wyprowadźcie No za miesiąc lub 2. Jak mogę się na to zabezpieczyć???
Lub co mogę zrobić w razie braku porozumienia (z moim landlordem) żeby sam mi wypowiedział umowę. Wiadomo chodzi mi o legalne sposoby np. Zadanie certyfikatów za prąd gaz itp??

Dodano: -- 30 kwi 2018, 01:43 --

I czy mogę wypowiedzieć umowę np za niebezpieczne wejście do domu brak wyżej wymienionych certyfikatów, brak uiszczenia kaucji na specjalnym koncie??? Będę ogromnie wdzięczy za jakiekolwiek odpowiedzi

cici86
Początkujący
 
 
Posts: 20
Joined: 20 Jan 2015, 19:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 1 May 2018, 07:41 Nowy kontrakt a kupno domu

Za duzo nie mozesz zrobic jak podpiszesz kontrakt na 6 miesiecy a wyprowadzisz sie po 3 to prawnie landlord moze nakazac Ci zaplacic pozostale 3 miesiace... Po to jest kontrakt zeby zabezpieczyc siebie i Ciebie...

Co do reszty to milego szukania igly w stogu siana jak przez te dwa lata nie przeszkadzaly Ci rzeczy wspomniane to watpie zebys cokolwiek zdzialal teraz.

Sent from my E6853 using Tapatalk
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 13 May 2018, 08:11 Re: Nowy kontrakt a kupno domu

Jeśli Twój landlord nie wplacil kaucji do banku depozytów, a w przeciągu ostatnich 5 lat nie zmieniło się prawo to bedzie musiał wpłacić Tobie deozyt x3, ale jak to załatwić nie mam pojęcia musisz poszukać informacji, albo skontaktować się z jakimś biurem porad prawnych.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Polonia-Anna » 14 Jun 2018, 08:14 Re: Nowy kontrakt a kupno domu

Mozesz podpisac tzw ''rolling lub periodic contract '' ktory odnawia sie z miesiaca na miesiac i obowiazuje wtedy miesieczne wypowieczenie.
Jesli chodzi o certyfikaty itp - napisz pw to wytlumacze co powinienes miec, gdzie powinien byc depozyt zarejestrowany i kiedy.

Pozdrawiam.

Polonia-Anna
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 26 Sep 2016, 11:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE