Agencje pracy

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by Alzak » 16 Nov 2016, 14:17

Jestem tu za dosc dlugo zeby wiedziec (no moze nie wiedziec a spodwiewac sie) co i jak ... A co do anglikow to 100 razy wole pracowac z nimi bo przynajmniej wiem co moge oczekiwac (falsz) niz prace z rodakami bo wiekszosc jest pierwsza do podkopania dolka pod Toba ...

Smutne ale prawdziwe "normalnych" poznanych w UK rodakow moge policzyc niestety na palcach...


Co do agencji pracy ta z ktora ja wspolpracuje bierze 9% od kosztu inzyniera, dziala to tak ze do kieszeni pracujacego leci np £70 na godz i my dokladamy £6.3 za godz dla agencji.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ArturD » 17 Nov 2016, 01:33 Re: Agencje pracy

No to w miare sensowny koszt w stosunku do zarobkow. Do kilkunastu procent za obsluge payroll i flexibility jest w miare ok

Mi chodzi o to ze jak ktos pracuje po te 40 godzin w tygodniu przez wiele miesiecy i agencja chapie 50% stawki ktora placi firma - bo domyslam sie ze firma placi od roboczogodziny - to jest to patologia i powinna zostac ukrocona jak najszybciej

Tymczasowe zatrudnienie w takiej sytuacji jest fikcja

ArturD
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 6 Nov 2016, 11:35
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 17 Nov 2016, 06:13 Re: Agencje pracy

ArturD wrote:No to w miare sensowny koszt w stosunku do zarobkow. Do kilkunastu procent za obsluge payroll i flexibility jest w miare ok

Mi chodzi o to ze jak ktos pracuje po te 40 godzin w tygodniu przez wiele miesiecy i agencja chapie 50% stawki ktora placi firma - bo domyslam sie ze firma placi od roboczogodziny - to jest to patologia i powinna zostac ukrocona jak najszybciej

Tymczasowe zatrudnienie w takiej sytuacji jest fikcja

Po twoich wypowiedziach stwierdzam ze nigdy nie miales nic wspolnego z prowadzeniem wlasnej dzialalnosci...

Powiedz mi gdzie jest roznica w kosztach administracyjnych odnosnie utrzymania (w agencji pracy) pracownika wysoko wykwalifikowanego i zwyklego robotnika ktory zarabia minimum ?



Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ArturD » 17 Nov 2016, 06:30 Re: Agencje pracy

A gdzie ja napisalemm ze jest roznica? Napisalem ze kilka procent od wynagrodzenia jest ok, kilkanascie gora, ale nie 50%

Za czasow gdy jeszcze dzialal City Link pracowalem dla rumunskiej agencji, ktora wygryzla tak renomowana/duza agencje jak Berry Recruitment wiec jakos tam gdzies tam napewno sie da. Tyle ze bylo to pod koniec dzialalnosci City Linku gdzie obowiazywala zasada byle taniej i ratuj sie kto moze. Firma City Link - jeden bardziej znanych przewoznikow w UK zwinela sie w swieta 2014 roku.

Tak to korporacje typu DHL czy rozni logistyczni giganci typu TNT, Tuffnells czy chocby DPD beda sie kierowac renoma agencji i wezma Randstad czy jak to zwal, Adecco, Manpower itp i wszystko odbywa sie w ramach kontraktu ogolnokrajowego. Pozostaja znajomosci/wiezy rodzinne z zarzadzajactmi mniejszych firm ewentualnie jakas partycypacja w zyskach osoby, ktora zleci nam kontrakt, oczywiscie mozna sie dogadac, menadzer ktory zarobi 35 tysiecy napewno drugie tyle zgodzi sie wziac jesli nic go to nie kosztuje a nas wstawi zamiast dotychczasowej firmy, a co dopiero jesli jestesmy tansi i mamy dobry staff

ArturD
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 6 Nov 2016, 11:35
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

PostNapisane by Guest » 17 Nov 2016, 15:48 Re: Agencje pracy

Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Alzak napisał Ci, że agencja za osobę, która zarabia 70£/h dostaje dodatkowe 6,30£ i to jest 9% ale za osobę, która zarabia 6,30£/h agencja też musi dostać drugie 6,30/h i wtedy to będzie Twoje magiczne 50%, a w pieniądzach będzie nadal tyle samo 6,30 i dzieje się dlatego tak, że koszty jakie agencja ponosi przy zatrudnieniu inżyniera i zwykłego robotnika są takie same. Z tego co Ty piszesz, można wywnioskować, że nie masz żadnego pojęcia o prowadzeni działalności gospodarczej.
Tak narzekasz na te wszystkie korporacje typu DHL, TNT itd... a jak Ty to sobie wyobrażasz przychodzi taki Artur D, który jeszcze nie założył nawet agencji pracy do DHL i mówi od dzisiaj chciał bym z wami współpracować będę wam przysyłał ludzi do pracy, a oni tak hura bardzo jesteśmy szczęśliwi z tego powodu i już dzisiaj zrywamy współprace z agencją, która dla nas rekrutowała od 10 lat.
Po tym co Ty wypisujesz, można wywnioskować , że jesteś osobą nie mającą żadnego pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej i też bym się nie zdecydował na współprace z Tobą.
Poza tym kreujesz się jako obrońca wszystkich biednych ludzi, którzy zarabiają minimalną krajową, a agencje się na nich "pasą" w tym kraju jest naprawdę łatwo zarabiać te 25k- 30k funtów rocznie za 40 godzin pracy tygodniowo wystarczy trochę chęci zainwestować parę groszy w siebie i już potencjalny pracodawca rozmawia z Tobą zupełnie inaczej, każdy jest kowalem własnego losu.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by mr89 » 17 Nov 2016, 22:57 Re: Agencje pracy

Pytanie troche z innej beczki. Jestem w UK(bham) od tygodnia. Czy jest mozliwosc znalezienia tutaj pracy bez agencji?

mr89
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 17 Nov 2016, 22:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 17 Nov 2016, 23:17 Re: Agencje pracy

ArturD wrote:(...)
Tak to korporacje typu DHL czy rozni logistyczni giganci typu TNT, Tuffnells czy chocby DPD beda sie kierowac renoma agencji i wezma Randstad czy jak to zwal, Adecco, Manpower itp i wszystko odbywa sie w ramach kontraktu ogolnokrajowego.(...)


g... prawda.
Pracuje w DHLu od 4ch lat. Nie slyszalem o żadnym "ogólnokrajowym" kontrakcie. Randstada, czy Manpowera na oczy nie widzialem. Mamy 24/7 oraz The Best Connection... Jakieś 2 lata temu była jeszcze Personal costam.

Fajnie sie czyta Twoje posty :) Jest się z czego pośmiać po ciężkim dniu pracy :D

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by ArturD » 18 Nov 2016, 05:53 Re: Agencje pracy

xxxx wrote:Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Alzak napisał Ci, że agencja za osobę, która zarabia 70£/h dostaje dodatkowe 6,30£ i to jest 9% ale za osobę, która zarabia 6,30£/h agencja też musi dostać drugie 6,30/h i wtedy to będzie Twoje magiczne 50%, a w pieniądzach będzie nadal tyle samo 6,30 i dzieje się dlatego tak, że koszty jakie agencja ponosi przy zatrudnieniu inżyniera i zwykłego robotnika są takie same. Z tego co Ty piszesz, można wywnioskować, że nie masz żadnego pojęcia o prowadzeni działalności gospodarczej.
Tak narzekasz na te wszystkie korporacje typu DHL, TNT itd... a jak Ty to sobie wyobrażasz przychodzi taki Artur D, który jeszcze nie założył nawet agencji pracy do DHL i mówi od dzisiaj chciał bym z wami współpracować będę wam przysyłał ludzi do pracy, a oni tak hura bardzo jesteśmy szczęśliwi z tego powodu i już dzisiaj zrywamy współprace z agencją, która dla nas rekrutowała od 10 lat.
Po tym co Ty wypisujesz, można wywnioskować , że jesteś osobą nie mającą żadnego pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej i też bym się nie zdecydował na współprace z Tobą.
Poza tym kreujesz się jako obrońca wszystkich biednych ludzi, którzy zarabiają minimalną krajową, a agencje się na nich "pasą" w tym kraju jest naprawdę łatwo zarabiać te 25k- 30k funtów rocznie za 40 godzin pracy tygodniowo wystarczy trochę chęci zainwestować parę groszy w siebie i już potencjalny pracodawca rozmawia z Tobą zupełnie inaczej, każdy jest kowalem własnego losu.


1. No sa te same ale 50% w przypadku biedniej oplacanego pracownika 50% kosztow wynagrodzenia zabieranych przez agencje jest poziomem skandalicznie wysokim i patologicznym
W rozwinietych spoleczenstwach podatki mamy progresywne jesli juz, nie slyszalem o panstwie kasujacych biedniejszych bardziej - oczywiscie teooretycznie bo korporacje nie placa podatkow albo placa grosze a 20-30% CIT jest dla maluczkich

2. Juz mowilem ci jak moge przebic Manpowera czy Randstad - konkurencyjna stawka albo podzieleniem sie zyskami z kimss decydujacym o tym, ktora agencja bedzie obslugiwac. Ranstady raczej nie placa menadzerom pod stolem czy ewentualnie inaczej nie piora wynagrodzenia dla osrodkow decyzyjnych

3. Kazdy kiedys zaczynal, nawet od zera, nie od razu Rzym zbudowano, mozna sie stopniowo wdrazac, albo popracowac na mejscu jako szeregowy pracownik i pogadac przy papierosku z tym i owym, nie wszystko odbywa sie na szczeblu oficjalno - formalnym

4. Nie mam pojecia o dzialalnosci gospodarczej, no i po co mi to, i bez tego mam zajec od choroby. Jak bede potrzebowal to doczytam, zapytam w urzedzie pracy kursy albo instrukcje, nie mam w planach. Jak juz mowilem potencjalnie sam bede szukal agencji znajomemu biznesmenowi . I sobie urzadze kryterium ile mi zaplaca jako konsultantowi tudziez wezme pod stolem - to bedzie kryterium wyboru agencji. Oczywiscie poziom uslug tez musi byc zagwarantowany. Wolno mi? Oczywiscie ze tak. Moja sprawa kogo zatrudniam

5. Ten ostatni akapit to oczywiscie prawda i pelna zgoda. Ale kazdy przechodzil okres pracy za NMW, nie wskakiwal od razu na 35-40 k i moze nie chcialbym zeby ci ludzie na starcie mieli nakladane odwazniki na plecy. Tak po ludzku. Juz wystarczy ze tu jest pelno cyganow, cpunow, kryminalistow, korki, wyludzaczy benefitow, pseudosamotnych mamus, pijakow, teoretycznie dzialajacych instytucji panstwowych typu policja czy urzedy pracy, ochrona zdrowia, pokracznych wynaturzonych ludzi (po zwiazkach kazirodczych) i nie mowie juz o dziadowskich pracach bez dojazdu na jakichs wiochach. Troche starczy tej poniewierki - nie sadzisz?

Dodano: -- 18 lis 2016, 05:59 --

AdamBoltryk wrote:
ArturD wrote:(...)
Tak to korporacje typu DHL czy rozni logistyczni giganci typu TNT, Tuffnells czy chocby DPD beda sie kierowac renoma agencji i wezma Randstad czy jak to zwal, Adecco, Manpower itp i wszystko odbywa sie w ramach kontraktu ogolnokrajowego.(...)


g... prawda.
Pracuje w DHLu od 4ch lat. Nie slyszalem o żadnym "ogólnokrajowym" kontrakcie. Randstada, czy Manpowera na oczy nie widzialem. Mamy 24/7 oraz The Best Connection... Jakieś 2 lata temu była jeszcze Personal costam.

Fajnie sie czyta Twoje posty :) Jest się z czego pośmiać po ciężkim dniu pracy :D


Nie wiem, nie pracuje w DHL. Generalnie DHL to tez nie jest firma ogolnokrajowa tylko dzial odpowiedzialny za dystrybucje kupuje znaczek i wiesza sobie tabliczke. Wiec to taka franchise troszku. Centrali w Niemczech nic nie obchodzi biezaca dzialalnosc, pewnie oplata licencyjna i juz. Cos jak Zabki, tylko znaczek jest wspolny, placowki naleza do prywatnych ludzi na miejscu.

Chyba kazdy moze opanowac dzial supply chain czy tam dystrybucje , wykupic znaczek DHL i prowadzic dystrybycje produktow. Nie ma centralizacji i taka firma DHL w Nestle czy Pepsico nie ma nic wspolnego z ta firma kurierska ogolnoswiatowa poza znaczkiem

Czyli nie pracujesz dla DHL 'centralnego'. Oni przynajmniej nic nie wiedza o tym. Pracujesz dla Waldka, Staszka czy Mietka ktory wykupil sobie znaczek DHL i opanowal logistyke dla jakiejs wiekszej zgaduje firmy spozywczej. Na upartego mozesz powiedziec ze pracujesz w DHL ale w praktyce jest jak mowie zgadza sie?

Logiczne zatem jest, ze nie ma 'ogolnokrajowego kontraktu' z agencja, bo kazda placowka rzepke sobie skrobie. Centrali nie obchodzi nic poza oplatami i ewentualnym sprawdzeniem czy kts nie szarga opinii znaczka firmowego.

Tak wiec tekstem 'pracuje w DHL' jakbys chcial przyszpanowac troche, pokazac ze masz elitarny zawod w swiatowej firmie, do ktorej plebs nie ma dostepu, w takim razie pozwol ze uswiadomie Cie jaka jest prawda (pracujesz dla jakiegos Zbyszka trans, ktory wykupil znaczek DHL a sama firma DHL nic o tobie nie wie).

Chyba ze to dobrze wiesz, a mysle ze wiesz bo wyklad u nich na temat struktury zaliczylem, ale pracy pozniej nie podjalem mimo zarobkow 680 funtow tygodniowo do reki (nie sama kasa sie liczy w zyciu, zadecydowaly permanentne korki i roboty drogowe, jak juz kompania jest na koncu swiata to przynajmniej dojazd powinien byc bezproblemowy, a tu nie dalo sie wyjechac z parkingu na droge bo wszedzie dookola samochody non stop stoja, piechota jest szybciej mimo ze nie ma chodnika wiec powiedzialem sorry Winnetou za duzo czasu i nerwow by mnie kosztowaly dojazdy) i wiem jak to dziala. W takim razie Cie nie uswiadomie, tylko chciales pokazac jaki jestes panisko

Zgadza sie to co mowie wszystko?

Na zdrowie :D

ArturD
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 6 Nov 2016, 11:35
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 18 Nov 2016, 10:40 Re: Agencje pracy

ArturD wrote:
xxxx wrote:Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Alzak napisał Ci, że agencja za osobę, która zarabia 70£/h dostaje dodatkowe 6,30£ i to jest 9% ale za osobę, która zarabia 6,30£/h agencja też musi dostać drugie 6,30/h i wtedy to będzie Twoje magiczne 50%, a w pieniądzach będzie nadal tyle samo 6,30 i dzieje się dlatego tak, że koszty jakie agencja ponosi przy zatrudnieniu inżyniera i zwykłego robotnika są takie same. Z tego co Ty piszesz, można wywnioskować, że nie masz żadnego pojęcia o prowadzeni działalności gospodarczej.
Tak narzekasz na te wszystkie korporacje typu DHL, TNT itd... a jak Ty to sobie wyobrażasz przychodzi taki Artur D, który jeszcze nie założył nawet agencji pracy do DHL i mówi od dzisiaj chciał bym z wami współpracować będę wam przysyłał ludzi do pracy, a oni tak hura bardzo jesteśmy szczęśliwi z tego powodu i już dzisiaj zrywamy współprace z agencją, która dla nas rekrutowała od 10 lat.
Po tym co Ty wypisujesz, można wywnioskować , że jesteś osobą nie mającą żadnego pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej i też bym się nie zdecydował na współprace z Tobą.
Poza tym kreujesz się jako obrońca wszystkich biednych ludzi, którzy zarabiają minimalną krajową, a agencje się na nich "pasą" w tym kraju jest naprawdę łatwo zarabiać te 25k- 30k funtów rocznie za 40 godzin pracy tygodniowo wystarczy trochę chęci zainwestować parę groszy w siebie i już potencjalny pracodawca rozmawia z Tobą zupełnie inaczej, każdy jest kowalem własnego losu.


1. No sa te same ale 50% w przypadku biedniej oplacanego pracownika 50% kosztow wynagrodzenia zabieranych przez agencje jest poziomem skandalicznie wysokim i patologicznym
W rozwinietych spoleczenstwach podatki mamy progresywne jesli juz, nie slyszalem o panstwie kasujacych biedniejszych bardziej - oczywiscie teooretycznie bo korporacje nie placa podatkow albo placa grosze a 20-30% CIT jest dla maluczkich

2. Juz mowilem ci jak moge przebic Manpowera czy Randstad - konkurencyjna stawka albo podzieleniem sie zyskami z kimss decydujacym o tym, ktora agencja bedzie obslugiwac. Ranstady raczej nie placa menadzerom pod stolem czy ewentualnie inaczej nie piora wynagrodzenia dla osrodkow decyzyjnych

3. Kazdy kiedys zaczynal, nawet od zera, nie od razu Rzym zbudowano, mozna sie stopniowo wdrazac, albo popracowac na mejscu jako szeregowy pracownik i pogadac przy papierosku z tym i owym, nie wszystko odbywa sie na szczeblu oficjalno - formalnym

4. Nie mam pojecia o dzialalnosci gospodarczej, no i po co mi to, i bez tego mam zajec od choroby. Jak bede potrzebowal to doczytam, zapytam w urzedzie pracy kursy albo instrukcje, nie mam w planach. Jak juz mowilem potencjalnie sam bede szukal agencji znajomemu biznesmenowi . I sobie urzadze kryterium ile mi zaplaca jako konsultantowi tudziez wezme pod stolem - to bedzie kryterium wyboru agencji. Oczywiscie poziom uslug tez musi byc zagwarantowany. Wolno mi? Oczywiscie ze tak. Moja sprawa kogo zatrudniam

5. Ten ostatni akapit to oczywiscie prawda i pelna zgoda. Ale kazdy przechodzil okres pracy za NMW, nie wskakiwal od razu na 35-40 k i moze nie chcialbym zeby ci ludzie na starcie mieli nakladane odwazniki na plecy. Tak po ludzku. Juz wystarczy ze tu jest pelno cyganow, cpunow, kryminalistow, korki, wyludzaczy benefitow, pseudosamotnych mamus, pijakow, teoretycznie dzialajacych instytucji panstwowych typu policja czy urzedy pracy, ochrona zdrowia, pokracznych wynaturzonych ludzi (po zwiazkach kazirodczych) i nie mowie juz o dziadowskich pracach bez dojazdu na jakichs wiochach. Troche starczy tej poniewierki - nie sadzisz?

Dodano: -- 18 lis 2016, 05:59 --

AdamBoltryk wrote:
ArturD wrote:(...)
Tak to korporacje typu DHL czy rozni logistyczni giganci typu TNT, Tuffnells czy chocby DPD beda sie kierowac renoma agencji i wezma Randstad czy jak to zwal, Adecco, Manpower itp i wszystko odbywa sie w ramach kontraktu ogolnokrajowego.(...)


g... prawda.
Pracuje w DHLu od 4ch lat. Nie slyszalem o żadnym "ogólnokrajowym" kontrakcie. Randstada, czy Manpowera na oczy nie widzialem. Mamy 24/7 oraz The Best Connection... Jakieś 2 lata temu była jeszcze Personal costam.

Fajnie sie czyta Twoje posty :) Jest się z czego pośmiać po ciężkim dniu pracy :D


Nie wiem, nie pracuje w DHL. Generalnie DHL to tez nie jest firma ogolnokrajowa tylko dzial odpowiedzialny za dystrybucje kupuje znaczek i wiesza sobie tabliczke. Wiec to taka franchise troszku. Centrali w Niemczech nic nie obchodzi biezaca dzialalnosc, pewnie oplata licencyjna i juz. Cos jak Zabki, tylko znaczek jest wspolny, placowki naleza do prywatnych ludzi na miejscu.

Chyba kazdy moze opanowac dzial supply chain czy tam dystrybucje , wykupic znaczek DHL i prowadzic dystrybycje produktow. Nie ma centralizacji i taka firma DHL w Nestle czy Pepsico nie ma nic wspolnego z ta firma kurierska ogolnoswiatowa poza znaczkiem

Czyli nie pracujesz dla DHL 'centralnego'. Oni przynajmniej nic nie wiedza o tym. Pracujesz dla Waldka, Staszka czy Mietka ktory wykupil sobie znaczek DHL i opanowal logistyke dla jakiejs wiekszej zgaduje firmy spozywczej. Na upartego mozesz powiedziec ze pracujesz w DHL ale w praktyce jest jak mowie zgadza sie?

Logiczne zatem jest, ze nie ma 'ogolnokrajowego kontraktu' z agencja, bo kazda placowka rzepke sobie skrobie. Centrali nie obchodzi nic poza oplatami i ewentualnym sprawdzeniem czy kts nie szarga opinii znaczka firmowego.

Tak wiec tekstem 'pracuje w DHL' jakbys chcial przyszpanowac troche, pokazac ze masz elitarny zawod w swiatowej firmie, do ktorej plebs nie ma dostepu, w takim razie pozwol ze uswiadomie Cie jaka jest prawda (pracujesz dla jakiegos Zbyszka trans, ktory wykupil znaczek DHL a sama firma DHL nic o tobie nie wie).

Chyba ze to dobrze wiesz, a mysle ze wiesz bo wyklad u nich na temat struktury zaliczylem, ale pracy pozniej nie podjalem mimo zarobkow 680 funtow tygodniowo do reki (nie sama kasa sie liczy w zyciu, zadecydowaly permanentne korki i roboty drogowe, jak juz kompania jest na koncu swiata to przynajmniej dojazd powinien byc bezproblemowy, a tu nie dalo sie wyjechac z parkingu na droge bo wszedzie dookola samochody non stop stoja, piechota jest szybciej mimo ze nie ma chodnika wiec powiedzialem sorry Winnetou za duzo czasu i nerwow by mnie kosztowaly dojazdy) i wiem jak to dziala. W takim razie Cie nie uswiadomie, tylko chciales pokazac jaki jestes panisko

Zgadza sie to co mowie wszystko?

Na zdrowie :D



:mdleje:
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 18 Nov 2016, 17:54 Re: Agencje pracy

ArturD wrote:(...)

Czyli nie pracujesz dla DHL 'centralnego'. Oni przynajmniej nic nie wiedza o tym. Pracujesz dla Waldka, Staszka czy Mietka ktory wykupil sobie znaczek DHL i opanowal logistyke dla jakiejs wiekszej zgaduje firmy spozywczej. Na upartego mozesz powiedziec ze pracujesz w DHL ale w praktyce jest jak mowie zgadza sie?
(...)


Zgadza sie.
Nie sądziłem, że tak szybko mnie rozgryziesz...
Pracuje dla Staszka i Mietka, ktorzy opanowali logistyke dla niewielkiej firmy spozywczej (JLR- Jaguar Land Rover) i na upartego twierdze, ze pracuje dla DHLa...

You know nothing, Jon Snow...

Dajeeesz... Fajnie sie Ciebie czyta i ubaw po pachy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 18 Nov 2016, 18:11 Re: Agencje pracy

Dyskusja z Tobą jest jak rzucanie grochem o ścianę wypowiem się tylko na temat tej części Twojego postu:
"......No sa te same ale 50% w przypadku biedniej oplacanego pracownika 50% kosztow wynagrodzenia zabieranych przez agencje jest poziomem skandalicznie wysokim i patologicznym......."
Zrozum to, że agencja pracy nie jest organizacją charytatywną i musi zarobić, a koszta ponosi takie same "wypożyczając" pracownika, który pracuje za minimalną krajową i takiego, który pracuje za 70£/h idąc Twoim tokiem myślenia jeśli ktoś pracuje za 7,20 £/h to agencja powinna od firmy dla, której rekrutuje dostać 7,85 £/h i 0,65£/h zostawić sobie to jest właśnie te 9%, które są dla Ciebie akceptowalne nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, że każda firma ponosi koszty stałe np. czynsz za biuro i nikogo to nie interesuje, że Twoja firma miała słabsze obroty w danym miesiącu Ty musisz zapłacić rachunki i nikogo to nie interesuje. Nie wiem jakie są koszty prowadzenia agencji pracy w Anglii, ale przeanalizuje tylko czynsz za wynajęcie biura zakładam, że to jest jakieś 500 £/miesiąc 500:0,65=769,23 tyle godzin muszą przepracować wynajmowani pracownicy, żeby tylko zarobili na czynsz za biuro 770:40=19,22 zakładając że jeden pracownik będzie pracował 40 godzin tygodniowo potrzebujesz 19.22:4=4,80 5 pracowników, którzy będą pracować przez 4 tygodnie w miesiącu po 40 godzin tygodniowo tylko po to, żeby zarobić na czynsz za biuro, a gdzie reszta kosztów takich jak: rachunki za telefony i internet, wypłata dla pracowników agencji (tych którzy są w agencji, a nie w delegacji), utrzymanie jakiegoś auta służbowego, itd... że o zyskach już nie wspomnę.
Świat dużych biznesów i małych "biznesików" jest zupełnie dla Ciebie nie zrozumiały i lepiej daj sobie z tym spokój.
Miałem się nie rozpisywać bo do Ciebie i tak nic nie dociera, a wyszło inaczej. :rozwalkompa:

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 19 Nov 2016, 13:48 Re: Agencje pracy

xxxxA tak tylko do narzutu agencyjnego dodałbym pracownicze holiday`e, chorobowe i pare innych, "mało istotnych" dodatków... No i nie wspomniałeś o podatkach, które agencja też musi płacić.
Ale nie ma sensu tłumaczenie tego wszystkiego Arturowi. On wie swoje (chociaż nigdy nie prowadził działalności :D:D:D:). Wyzysk i tyle. Wypisz wymaluj ukochany przez Polaków prezes - sam nie ma, ale wie...
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 20 Nov 2016, 17:57 Re: Agencje pracy

Adam oczywiście to wszystko się zgadza, ale nie ma sensu w to wnikać i wyliczać bo autor wątku tego nie zrozumie. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz nie policzalna - stres. Tak jak pisałem ponad rok temu zdecydowałem się po raz drugi w życiu na własną działalność w Polsce w piątek byłem u fryzjera jak fryzjerka zaczęła mi ścinać włosy i to zaczęło spadać tak, że widziałem jak na dłoni ile mam siwych włosów to się przeraziłem do tego nasz profil działalności jest uzależniony od pogody we wrześniu w Polsce (bynajmniej w moich stronach) była "angielska jesień" deszcz non stop i zarobiliśmy tylko na koszty (to i tak dobrze, że nie musiałem dokładać z moich pieniędzy zarobionych w UK) no to znowu miałem przez kilka dni problemy ze snem, a zdrowie jest kosztem niepoliczalne. Za pierwszym razem gdy prowadziłem działalność w Polsce tak się nie stresowałem, ale to może dlatego, że byłem dużo młodszy miałem mniej zobowiązań niż dzisiaj. Teraz zaczynam się zastanawiać czy tak naprawdę było mi to potrzebne wiodłem sobie spokojne życie pracowałem po 8 godzinek czasem zrobiłem z 3-4 nadgodziny w tygodniu na nic mi nie brakowało i tak się zastanawiam czy ten stres jest warty tych pieniędzy.

Co do prezesa jak ja słyszę co ten człowiek wygaduje to delikatnie mówiąc nóż mi się w kieszeni otwiera słabe dane o PKB zwalił na przedsiębiorców bo według jego teorii oni na złość jemu i jego partii działają na swoją szkodę. Jak to przeczytałem to miałem ochotę wyrzucić komputer przez okno. Cymbał jeden.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by ArturD » 21 Nov 2016, 17:35 Re: Agencje pracy

Oj jamniczki

pewnie steskniliscie sie za mna, myslac ze ze mna obszczekiwac sie mozna codziennie po kilka razy I do was bedzie nalezalo ostatnie slowo

Tymczasem ja jestem zapracowanym czlowiekiem, ceniacym sobie wolny czas no I lubiacym poznawac rzeczywistosc. Nie nazwalbym tego niczym zlym.

Do tego padl mi jeszcze computer I cztery dni bez peceta to porazka

Co tam wniesliscie juz patrze

1. alzak - nic bo wyczerpalem temat, chcialoby sie blysnac ale zostalo wstawienie nadstawionego mema

2. Adam - tak wlasnie jest z DHLem, czy to Jaguar, czy Pepsi czy inny czort ktos kupuje sobie znaczek, wozki, samochody, leasinguje magazyn I jazda. To ma tylko szyld DHLa.

No I skad wymysl, ze Jaguar Land rover to firma spozywcza to ciekawe podejscie - pewnie frytki smazysz na ich oleju silnikowym? Coz zostalo jak smianie sie - z samego siebie. Zostales zdemaskowany. Nie pracujesz dla DHL tylko jakiejs kanciapy co kupila znaczek, przezyjesz to, spokojnie

3. xxxx - zalezy czy agencja jest sieciowka I zalezy jej na siedzibie przy High Street czy to jakas rumunska agencja typu Techno Balamuta Transylwania - siedziba moze byc spokojnie w domu wlasciciela, ewentualnie jakis pojemnik na szczotki w firmie, ktorej uzyczaja pracownikow. Nie wiem skad zalozenie, ze musza wywalac te tysiace funtow na siedzibe I koszty. Rachunek za telefon I internet? Talk Talk to jakies grosze, najtansza I najlepsza firma, ok 30 tygodniowo bez telewizji caly pakiet, do tego mozna chyba od nich komorke, rozmowy nielimitowane to kilkanascie funtow miesiecznie, trojka, Virgin, Vodafone, giff gaff, talkmobile, lebara, lycamobile, vectone I wiele innych - juz nie dramatyzuj

Poza tym tutaj pelno jest ogloszen typu wynajem biura za 115 funtow tygodniowo widzialem ostatnia oferte, to porownywalne ceny z pokojem, spokojnie jak mowie siedziba firmy moze byc w prywatnym domu jak sie tylko papiery wypelnia I telephony odbiera, luda mozna rejestrowac przez email, wystarczy wyslac skany ID, NIN, rachunku bankowego, dyplomow itp

Adam a firma sama zatrudniajaca bezposrednio pracownikow to niby nie placi holiday? No a jak myslisz kto zaplaci wiecej na przyklad na Sick Pay firma bezposrednio przez Company Sick Pay czy agencja. Kto predzej, o ile w ogole oplaci pracownikowi studia czy kurs podnoszacy kwalifikacje - pracodawca kontraktowemu pracownikowi czy agencja rent-boyowi? Moze bys sie nie osmieszal juz

Agencja zarabia takze na 'odsprzedaniu' pracownika, ktorego przejmuje zaklad - o tym nie slyszeli? Jest jeszcze wiele miejsc I etapow, w ktorych agencja kasuje pracodawce, pracownik o niczym nie wie. Wy jak widac tez.

Ciag dalszy nastapi ;)

ArturD
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 6 Nov 2016, 11:35
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 21 Nov 2016, 18:34 Re: Agencje pracy

ArturD wrote:(...)
No I skad wymysl, ze Jaguar Land rover to firma spozywcza

To nie ja wymyśliłem, że pracuję dla spożywczaka, tylko twoj przenikliwy i wszystkowiedzący umysł. Ja tylko podałem nazwę firmy będącej naszym klientem.

ArturD wrote:(...) Pracujesz dla Waldka, Staszka czy Mietka ktory wykupil sobie znaczek DHL i opanowal logistyke dla jakiejs wiekszej zgaduje firmy spozywczej. (...)


ArturD wrote:2. Adam - tak wlasnie jest z DHLem, czy to Jaguar, czy Pepsi czy inny czort ktos kupuje sobie znaczek, wozki, samochody, leasinguje magazyn I jazda. To ma tylko szyld DHLa.

Jeśli twierdzisz, że Jaguara może produkować byle Miecio w przydomowym garażu a Pepsi produkować i sprzedawać pani Zuzia w kuchni według własnej receptury z kranówy i ręcznie robionego karmelu tylko muszą wykupić prawa do posługiwania się logiem właściciela, to normalnie szczęka mi opadła na podłogę z zaskoczenia i nie mogę się pozbierać. Nie mam jak z tym dyskutować.

Agencje dostają kasę za pracownika w chwili jeśli firma chce dać mu kontrakt PRZED upływem terminu zawartego w umowie - najczęściej rok. Wówczas agencja jest traktowana jako typowy head-hunter a nie temp job.

Ale Ty i tak wiesz swoje...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK