wspolne wyjazdy....

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MalePostNapisane by zaratrusta » 15 Sep 2016, 00:16 Re: wspolne wyjazdy....

[Dorota], Dramat :609:

a to tylko plan B :wink:
Plan A zakładał 3 godz jazdy 32km i następne 3 godz na powrót :D

A tak na poważnie 14 km na pół dniową wycieczkę to nie jest dużo, z drugiej strony jechać 2 godz żeby zrobić sobie spacer na dystansie 3 km też mija się z celem.

Propozycja została wrzucona na forum publiczne więc liczę się z sytuacją że mogą przyjechać osoby o różnym stopniu przygotowania do takiego dystansu. Nie zdarzyło się jeszcze żeby ktoś nie dał rady, dopasujemy się z tempem marszu tak aby mógł cieszyć się z niezapomnianych widoków jakie będą na tej trasie :wink: jeśli zajdzie taka potrzeba zmodyfikujemy też trasę :wink:
Nie ma co się martwić na zapas tylko pakować plecak :D
zapraszam
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by LeszekN » 17 Sep 2016, 20:04 Re: wspolne wyjazdy....

Marku nie zrozumiałeś. Dorota (podobnie zresztą jak ja) ma na myśli to, że delikatnie mówiąc nieroztropne jest jechać autem tam i z powrotem ok 5 godzin (bo tyle trwa podróż do Edale i z powrotem) tylko po to żeby spacerować 3 godziny (bo tyle zajmuje przejście 14km.
Dzisiaj jechaliśmy w 4 osoby 2 godziny tam i z powrotem. Na miejscy zrobiliśmy 28km i zajęło nam to 7 godzin - nie biegnąc !. Piękny ,pogodny dzień na wzgórzach Cotswold. A teraz siedzimy pijąc winko i czujnie obserwując forum. Pozdrawiamy
PS w planach na październik jest Norfolk Coast Path. Z Hunstanton do Cromer. Piękna droga wzdłuż plaż. Biwak niewykluczony aczkolwiek droga będzie robiona na raty. Dzienne dystanse 15-25km.
User avatar
LeszekN
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 25 Oct 2011, 08:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zielony34 » 17 Sep 2016, 20:13 Re: wspolne wyjazdy....

Nie wiem Marek kto Cie rysowac uczyl :p Ale dalismy rade choc kilometry rosly jak na drozdzach heh

Do nastepnego

A dla niezdecydowanych cytat z pana kleksa "Niech piecuchy zostaną na brzegu.
My odpocząć możemy i w biegu!"
Attachments
Screenshot_2016-09-17-20-49-59.jpg
Screenshot_2016-09-17-20-48-28.jpg

zielony34
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 4 Aug 2015, 11:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 17 Sep 2016, 22:45 Re: wspolne wyjazdy....

LeszekN wrote:Marku nie zrozumiałeś. Dorota (podobnie zresztą jak ja) ma na myśli to, że delikatnie mówiąc nieroztropne jest jechać autem tam i z powrotem ok 5 godzin (bo tyle trwa podróż do Edale i z powrotem) tylko po to żeby spacerować 3 godziny (bo tyle zajmuje przejście 14km.

A że za krótki ten dystans. Ups nie doceniłem koleżanki, mój błąd, przepraszam
Jak już wspomniałem jestem bardzo elastyczny jeśli chodzi o tempo marszu i dystans. Prawie zawsze jest tak że na forum wrzucamy jakąś przykładową trasę z danego rejonu a później i tak chodzimy własnymi ścieżkami :mrgreen:

Co do wspomnianego rejonu Lechu The Cotswolds AONB z mojego adresu jest w tej samej odległości co Peak District :wink:
jak dla mnie każdy rejon do 3 godz jazdy samochodem jest w zasięgu jednodniowej wycieczki tak już po prostu mam. Oczywiście jest to męczące zwłaszcza dla kierowcy i nikogo na siłę nigdy nie ciągnę.

Darku co do kreślenia tras następnym razem bardziej się przyłożę ;) Mam rozumieć że nie chcemy chodzić korytami rzek, wolimy ścieżki :D
Attachments
IMG_0159.JPG
IMG_0156.JPG
IMG_0143.JPG
IMG_0137.JPG
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by LeszekN » 18 Sep 2016, 09:32 Re: wspolne wyjazdy....

a to ciekawe ! czemu zatem jadę do Cheltenham M5 1 godzinę a do Edale 2,5 ?
Z Twojego adresu to nawet krócej do Ch,nam
User avatar
LeszekN
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 25 Oct 2011, 08:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 18 Sep 2016, 15:30 Re: wspolne wyjazdy....

Witam
LeszekN, masz rację jeśli chodzi o porównanie tych dwóch konkretnych miejscowości natomiast ja napisałem: The Cotswolds AONB i Peak District obszary dużo większe niż miejscowości które wymieniasz. Jak dla mnie (nie musisz się z tym zgadzać) oba są w tej samej odległości.
Może zamiast kłócić się o odległości skoncentrujmy się na organizowaniu kolejnych wyjazdów :wink:
Ja co jakiś czas wrzucę jakąś propozycję i doskonale zdaje sobie sprawę z tego że nie każdemu się mój pomysł spodoba, no i co z tego ja i tak pojadę :D
Więc kiedy następnym razem najdzie was ochota ponarzekać że za daleko, za blisko, za wcześnie, za późno, że same pola..... itd itp może po prostu sami coś zaproponujcie :wink:
pozdrawiam
i do zobaczenia na szlaku :D
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by [Dorota] » 18 Sep 2016, 17:14 Re: wspolne wyjazdy....

Witam :D
Wyjaśniając... to interpretacja mojego wpisu była szalenie na wyrost heh... A mianowicie Leszek był daleki celu twierdząc iż dystans stanowczo za krótki.. bagatela 14km :lol:
Ale spokojnie jeżeli zdarzy sie tak, że zaszczyce was swoją obecnaścią na jednej z kolejnych wypraw to się dostosuje... I nie bede marudzic :P :P no może troche heh :lol:
Pozdrawiam
ND
User avatar
[Dorota]
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 38
Joined: 28 May 2016, 23:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by LeszekN » 30 Sep 2016, 13:33 Re: wspolne wyjazdy....

cześć
kto chętny na wycieczkę do Bridgnorth w niedzielę ? Ma być super pogoda. Pójdziemy na spacer Severn Way wzdłuż rzeki w stronę Kidderminster i z dowolnego miejsca wrócimy starą cjuchcią parową do parkingu w Bridgnorth .
Pozdrawiam
PS Dorota to Twoje okolice
User avatar
LeszekN
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 25 Oct 2011, 08:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Tyler » 30 Sep 2016, 15:53 Re: wspolne wyjazdy....

A co to za wycieczka? Ile czasu zajmie i gdzie zbiórka?
User avatar
Tyler
Początkujący
 
 
Posts: 29
Age: 39
Joined: 23 Apr 2008, 20:25
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by LeszekN » 30 Sep 2016, 17:07 Re: wspolne wyjazdy....

ja wyjeżdżam ok 8 z ackoks green. Długość spaceru ile będziemy chcieli. Miejsce spotkania stacja kolejki Severn Valley Railvays w Bridgnorth
User avatar
LeszekN
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 25 Oct 2011, 08:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 2 Oct 2016, 16:43 Re: wspolne wyjazdy....

Witam,
widzę, ze temat się rozkręca, coraz więcej wyjazdów jest organizowanych, tak trzymać :one:

W następną sobotę 08.10 wybieram się do lake district
start miedzy 9-10 z parkingu przy Ullswater information centre CA11 0PD.
trasa: zamierzam wejść na Helvellyn 949m npm
przykładowa trasa:
http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=14957115
Jest to przykład w wersji maksymalnej, istnieje sporo szlaków którymi możemy skrócić trasę ;) w zależności od pogody, chęci itp
zapraszam
PS. Wiem, daleko jak na jednodniową wycieczkę, mi osobiście to nie przeszkadza. Jeśli ktoś woli zostać dłużej w okolicy jest sporo możliwości przenocowania.
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by LeszekN » 15 Oct 2016, 19:02 Re: wspolne wyjazdy....

cisza jakaś zapadła :))
Pozdrawiam z Grandas de Salime na szlaku Camino Primitivo w Hiszpanii. Mają tu znakomitą dziczyznę. Jutro 30km do A Fonsagrada przez góry i wchodzę do Galicji. Cudowna złota jesień. Pozdrawiam wszystkich

Dodano: -- 29 paź 2016, 15:49 --

witam

coś sztywno tutaj :)))
załączam kilka fotek z Hiszpanii. Gorąco polecam.
Attachments
IMG_1809 (Small).JPG
Finisterre - koniec swiata
IMG_1399 (Small).JPG
Moi klienci
IMG_1641 (Small).JPG
IMG_1469 (Small).JPG
User avatar
LeszekN
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 25 Oct 2011, 08:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zaratrusta » 30 Oct 2016, 19:22 Re: wspolne wyjazdy....

witam

niedziela 06.11.16 startujemy ok 9:00 z parkingu pen-y pass LL55 4NY
Głównym celem jest Crib Goch

przykładowa trasa w wersji max :D
http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=10660387

całkiem możliwe że skrócimy trasę pomijając wejście na Snowdon, chyba że ktoś jeszcze nie był i koniecznie będzie chciał wejść ;)

UWAGA !!!
miejscami trudność trasy opisana jest jako grade I scramble co oznacz że człowiek musi pomóc sobie rękami aby się tam wdrapać :D
Proszę o tym pamiętać jeśli ktoś się zdecyduje jechać, zwłaszcza jeśli planujecie zabrać ze sobą czworonożnych przyjaciół :wink:

zapraszam
User avatar
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posts: 127
Joined: 24 Mar 2008, 19:53
Location: Wednesbury
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czilla » 31 Oct 2016, 10:03 Re: wspolne wyjazdy....

Hello,

dopisujemy się do wyprawy... plus dwie ;-)
User avatar
Czilla
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 21 Nov 2012, 21:56
Location: Wolverhampton
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by LeszekN » 3 Nov 2016, 18:33 Re: wspolne wyjazdy....

propozycja na tę sobotę: z Painswick drogą Cotswold Way na południe. Teren pagórkowaty - piękne widoki. Długość trasy nieco ponad 30km. Wyjazd z B'ham o 6.00 lub spotkanie na miejscu w Painswick o 7.20 , parking przy kościele St. Marys Church w Painswick GL6 6QB.
Pozdrawiam

Dodano: -- 3 lis 2016, 20:42 --

aha, zapomniałem dodać: to impreza komercyjna i opłata wynosi 20 funtów od osoby.

Dodano: -- 7 lis 2016, 10:49 --

jak wam poszło na Snowdonie ? Na Cotswold w sobotę piekielnie zimno ale pogodnie
User avatar
LeszekN
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 25 Oct 2011, 08:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to TURYSTYKA