Beka z ubezpieczenia.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by golla » 25 Apr 2016, 13:32 Beka z ubezpieczenia.

Z tym ubezpieczeniem to jest jakaś maniana. Zrobiłam przykładowe zestawienie.

Mam od 12 lat prawo jazdy (full EU), 7 lat no claim bonus (od 7 lat mam swoje auto), w Anglii od luty 2015. Za peżota 206 cc 1.6 2001 wychodzi mi z moimi prawdziwymi danymi 1439,93 funtów.

- jak podaję, że mieszkam w UK od 2000 i mam 7 lat zniżej to 1161,95
- jak podaję, że od luty 2015, ale mam 12 lat zniżek (nie miałam auta, ale jeździłam i nie miałam wypadku) to 1146,47
- i największa beka, jak podaję, że mieszkam od urodzenia i mam 12 lat zniżek to wychodzi drożej i jest 1161,95

...
Czy mogę podawać, że mam 12 lat no claim? Mam udokumentowane 7 lat, ale wcześniej nie miałam wypadku a jeździłam cudzymi autami (w PL OC jest na auto).

Gościu Anglik mówi, że on w Birmie płaci 450 funtów rocznie za to auto. Jakim cudem? Ma chyba 70 lat. Ja mam 31. Skąd taka różnica? Mam własny podjazd, dobra dzielnica, stała praca.

Szkoda mi wydawać taką kasę na OC. Za Nissana Primerę wyszło mi >2000 funtów HAHAHA, ale czytałam, że 20-latkom wychodzi >5000.

Czy ich powaliło i skąd takie różnice jeżeli chodzi o tego peżota mnie i Anglika?

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 25 Apr 2016, 14:17 Re: Beka z ubezpieczenia.

Nie wiem skąd masz takie wyceny? Może adres zamieszkania? Sam mam auto za £12000 za które płacę £680 rocznie bez żadnych zniżek. Prawo jazdy od 12lat, ale żadnych zniżek. A.. prawo jazdy też mam polskie, muszę w końcu po wypłacie zmienić na angielskie to mam £100 mniej rocznie :)
Auto zaparkowane na ulicy (czyli żaden "drive" czy garaż bo mi się w garażu bałagan zrobił).

Próbowałeś porównywarki cenowe jak money supermarket i przeglądanie ofert w trybie prywatnym/incognito? Firmy jak linie lotnicze, porównywarki cenowe, ubezpieczenia i wszelkie usługi lubią korzystać z cookies (ciasteczek) w Twojej przeglądarce przez co czasami cena jest windowana w górę bez żadnego konkretnego powodu bo "przecież zaglądasz po raz trzeci więc i tak już kupisz"
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 25 Apr 2016, 14:22 Re: Beka z ubezpieczenia.

Jak to???? Te wyceny są z gocompare. ... Robiłam miliony porównań. JAK TO MOŻLIWE? Gdzie mam szukać w takim razie wyceny?

Adres mam dobry. Dobra dzielnia. Tax band A. hadhadakdhkddkadddkahdka Ratunku.

Wezmę w incognito.
---

Ok, w supermarket, tryb incognito, peżot 1.2, 843 funty... Nadal dużo, ale mniej niż w gocompare. Jedno takie a reszta też >1000.
Last edited by golla on 25 Apr 2016, 14:31, edited 1 time in total.

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 25 Apr 2016, 14:26 Re: Beka z ubezpieczenia.

Ja mam ubezpieczenie z Admirala. Obecnie benzynka turbo 182KM, samochód z 2012 roku. W Anglii od 5 lat a samochód (pierwszy angielski) brałem 2 lata temu. Wtedy był to Focus MK2 po facelifcie 2008 1.6 benzyna 100KM. Pierwsze ubezpieczenie kosztowało mnie £890 czy £930 (teraz nie pamiętam). Tyle, że ja płacę za ubezpieczenie jednorazowo z góry, nie w miesięcznych płatnościach DirectDebit. Rok temu zrobiłem claima bo miałem stłuczkę, do tej pory mi się za mną to ciągnie i musiałem się kłócić przez telefon że nie przyjmuję ich "oferty" na przedłużenie ubezpieczenia jak miałem stłuczkę bo podnieśli zdecydowanie za dużo
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 25 Apr 2016, 14:34 Re: Beka z ubezpieczenia.

Hmm, może nowsze auta mają niższe ubezpieczenia. Nie chcę za jakieś gówno płacić nawet 900 funtów. Ja patrzę na takie auta roczniki 1995-2003. Byleby jeździł do pracy. Wpisuję swoje zniżki udokumentowane i dupa. Najniżej i to raz wychodzą mi te 843 funty na peżota z 1.2 ... ... ... ... ... ... ...

Admiral chce ode mnie za to "auto" 1200 funtow. Clements 843. To ewentualnie jeszcze by mogło być, ale auto kosztuje 250 funtów... Jakie są jeszcze porównywarki? A jest jakieś centrum, żeby iść i face to face pogadać? Przez net to jakaś ściema tu widzę leci.

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by TroyaN » 25 Apr 2016, 14:40 Re: Beka z ubezpieczenia.

Dziwne te twoje wyliczenia.

Prawko 14 lat.
NCB 14 lat.
Dobra dzielnica i zamknieta droga.

Ubezpieczenie w Admiral wersja multicar policy (kilka aut)

Moje auta i kwoty.

BMW 735i 3,6 litra - 62 miesiecznie
Audi Allroad 2,5 litra - 47 miesiecznie
Mercedes ML 3,2 litra - 42 miesiecznie.
Smart 0.6 litra - 23 funty miesiecznie

Do smarta i mercedesa dodany jest drugi kierowca (narzeczona)

Nie wiem skad macie takie kosmiczne ceny za ubezpieczenie.
Oczywiscie mowimy to o pelnym (comp) ubezpieczeniu.

Pozdrawiam
User avatar
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Joined: 2 May 2014, 11:26
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 25 Apr 2016, 15:11 Re: Beka z ubezpieczenia.

ja też mówię o full comprehensive (czyli OC+NW+AC z excessem £250)
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 25 Apr 2016, 15:21 Re: Beka z ubezpieczenia.

A moze Ty nie mieszkasz w Birmingham a w jakiejs miejscowosci pod? Jak wpisze sobie jakas miejscowosc mniejsza pod Birmingham to mam ubezpiecznie po 500 funtow. Comprehensive wychodzi mi na gocompare parenascie funtow drozej niz 3rd + theft.

Czy wy mieszkacie w Birmingham?

Albo chodzi o adres, ze nie macie aut na Birme albo o roczniki auta. Moze im nowsze tym tansze, bo w Polsce to na auto 2000 rocznik nie dalby mi nikt AC nawet.

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 25 Apr 2016, 15:38

Golla a na jakiej dzielni mieszkasz?
Sposób wyliczania kwoty ubezpieczenia przez ubezpieczycieli jest delikatnie mówiąc dziwny. Ja od 10 lat przymierzam się do wymiany prawka na angielskie ale za każdym razem kiedy robie renewal na polskie wychodzi mi mniej:-)
Ja mam 10 lat zniżek od 16 lat prawko auto za ok 14k o nieco sportowym zachęciu I płace 600f
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by emigrantka90 » 25 Apr 2016, 15:39 Re: Beka z ubezpieczenia.

Ja dzis akurat kupilam w Admiral. Auto z 2002 roku, 1.6 benzyna - za comprehensive z excess £250 wychodzi mi £830 na 2 osoby. Tylko 2 lata no claim bonus i prawka polskie, bo nie zmienialismy na angielskie. Dzielnica taka 'se', chociaz auto w nocy w garazu, a w dzien na firmowym parkingu wiec to tez ma znaczenie.
Tez wiem, ze ilosc mil podawana ma znaczenie. Ja do tej pory dawalam po 14tys, bo tyle faktycznie rocznie robilam, ale teraz dalam 6tys. gdyz tyle przewiduje i wyszlo taniej.

Dodano: -- 25 kwi 2016, 15:42 --

Thomas wrote:Golla a na jakiej dzielni mieszkasz?
Sposób wyliczania kwoty ubezpieczenia przez ubezpieczycieli jest delikatnie mówiąc dziwny. Ja od 10 lat przymierzam się do wymiany prawka na angielskie ale za każdym razem kiedy robie renewal na polskie wychodzi mi mniej:-)
Ja mam 10 lat zniżek od 16 lat prawko auto za ok 14k o nieco sportowym zachęciu I płace 600f


Oj jest :D

Ja 3. raz wlasnie kupilam polise i zadziwia mnie to, ze te ceny sie tak roznia rok w rok.
Wiem, ze ubezpieczenia z roku na rok drozeja ogolnie, ale no skad takie roznice pomiedzy tymi firmami?
Pierwszy rok bylam a Admira, potem przerzucilam sie na Tesco i teraz znowu Admiral, bo zaproponowali 1/2 ceny ktora proponowalo mi Tesco przy przedluzeniu.

Ja tego nie ogarniam. Ktos mi kiedys tylko poradzil, zeby co rok zmieniac firmy, bo wychodzi taniej i poki co mi sie to sprawdza.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posts: 71
Joined: 29 Oct 2014, 14:00
Location: Poldington ;)
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 25 Apr 2016, 15:53 Re: Beka z ubezpieczenia.

Ja tam mieszkam na Sutton Coldfield ale przy wcześniejszym samochodzie był to Erdington.
Przy przeprowadzce dostałem aż £25 (na rok) zniżki, więc postcode u mnie nie robił zbytnio różnicy.
Jeśli chodzi o młodsze roczniki, to zazwyczaj road tax wychodzi taniej gdyż auto "teoretycznie" generuje mniej zanieczyszczeń, a prawda wiadomo jaka jest.

Możesz płacić £180 na rok a przejeżdżać tylko 2000 mil na rok, ale obok sąsiad będzie płacił £80 na rok mimo że robi 25 tyś mil.

Z ubezpieczeniem, musisz dokładnie posprawdzać co wnika na kwotę którą podają Ci strony.
Może to być adres (spróbuj z innymi danymi w trybie prywatnym), może to być konkretne auto....
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 25 Apr 2016, 17:11 Re: Beka z ubezpieczenia.

!!!!! Wychodze z pracy i sie skupie na tym w domu. Gdzie wy to wyliczacie? Ja mieszkam na styku Selly Oak and Harborne i Bartley Green.

Gdzie kupujecie polisy? Online?

Ja nie jestem pierwsza, która otrzymuje takie wyliczenia. Takich watkow jak moj bylo wiele, ale jakim cudem wy macie tak niskie OC? Moze rzeczywiscie chodzi o rocznik auta?

Wczesniej mieszkalam na King's Heath, potem na King's Norton i takie same kwoty mialam. Kwota ulega zmianie jezeli np. wskaze ze overnight auto mam w Dudley haha. To wtedy kwota spada mi do 500-600 funtow. Nie chce klamac, bo to teraz jest jako oszustwo traktowane (wielu Polakow wskazywalo na inne adresy, zeby miec tansze OC).

Emigrantka. Gdzie kupilas OC? Chodzcie zrobimy tak. Jak bede w domu, wybiore z gumtree konkretne auto i podam Wam rejestracje i zobaczmy ile nam wyjda skladki np. na super market czy gocompare.

Wpisuje swoj adres, swoje dane i dostaje takie wyniki jak wam pisze. Na super market mialam najnizsza sume 800 z hakiem a na go compare zawsze >1000.

Musze miec auto. Nie moge go nie miec. Teraz leje a ja rowerkiem do domu mam zasuwac. Jestem za stara na to, ale nie mam ochoty placic 1333 za Micre! haha nie cierpie malych aut, nie cierpie malych silnikow ale ok, na dojazdy tutaj moge miec i Micre, ale rety, nie za 1333 rocznie.

Dodano: -- 25 kwi 2016, 17:49 --

Ok.

AV02 PNN

VOLKSWAGEN GOLF S 16V, 1.6


Wpisujcie moje dane a zmieńcie jedynie adres na swój. Chcę zobaczyć jakie kwoty otrzymacie.

dane:

- wartość auta 600 funtów
- single
- full time employed
- full EU license 12 years
- 7 years no claims bonus
- w nocy stoi na prywatnym driveway
- w dzień w car parku firmowym stoi
- ja jako właścicielka, nie ma innych kierowców, to jedyne auto w gospodarstwie
- nie ma dzieci
- nie jeżdżę w szczytach
- przebieg roczny do 2000 mil
- wiek 1985
- female
- w UK od luty 2015
- excess 250 funtów

podawajcie jaka porównywarka i czy comprehensive czy 3rd + theft

Gocompare Comprehensive: Clements 878.65

Money Supermarket Comprehensive: Clements 887.55

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emigrantka90 » 26 Apr 2016, 07:06 Re: Beka z ubezpieczenia.

Mnie na to, co podalas wyszlo £1400 za rok okolo :P A ja tez mam wlasnie takiego golfa 1.6 16v.

Ja swoje wczoraj przez http://www.comparethemarket.com/ kupowalam. Rok temu tez, bo tam mi wynajduje najtansze opcje zawsze.

Przypomnialo mi sie, ze moj znajomy jak szukal sobie oc, to zauazyl, ze nawet zawod, jaki wybierasz ma wplyw na cene, bo on w zaleznosci, co podal, to mu inne kwoty wychodzily.
Ja nie mam zbyt wielkiego wyboru ale na te 2, ktore moge podciagnac pod swoja prace z tych ich gotowych list, to i tak bez zmiany wychodzi cena.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posts: 71
Joined: 29 Oct 2014, 14:00
Location: Poldington ;)
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by golla » 26 Apr 2016, 11:18 Re: Beka z ubezpieczenia.

1400? HAHAHAHHAH! No to jest chore przecież! Zaraz zobaczę na tej Twojej porównywarce. Ile Ci wyszło to Twoje ubezpieczenie na Twoje auto?

golla
Rozeznany
 
 
Posts: 113
Joined: 5 Feb 2016, 21:57
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nokia41 » 26 Apr 2016, 11:31 Re: Beka z ubezpieczenia.

Hej z tymi ubezpieczeniami to praktycznie tylko poscode.
B I im wyzsza cyfra tym tansze ubezpieczenie.
np b70 passat b6 9 lat no claim bonus ( jak masz wiecej to I tak nie licza bo 9 lat to max znizki) wychodzilo mi 600f
A juz b94 280f roznica jest duza;-)

nokia41
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 24 Sep 2007, 16:08
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron