Road Tax

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by edmun » 25 Feb 2016, 10:50 Re: Road Tax

AdamBoltryk wrote:- modlić się czy też łaskawie zjawi się pierwsza 11ka, czy tez może, jak to ma czasami w zwyczaju, pojechala już 7 minut przed czasem, a następna gwarantuje spóźnienie (inwestycja w bezstresowe życie),

normalnie podsumowanie NationalExpress w Birmingham w jednym zdaniu :D
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 4 May 2016, 10:08 Re: Road Tax

Hej mam taki problem:
Road Tax miałem ważny do 30.04.2016 i zapomniałem zapłacić za kolejny rok do 30.04.2017, aktualnie jestem na urlopie poza UK i nie mam opcji opłacenia rachunku bo nie posiadam tutaj ani listu z numerem referencyjnym ani V5C jedyne co pamiętam to numer rejestracyjny auta, a auto aktualnie stoi na parkingu przy lotnisku w Luton (mam nadzieje, że nikt go nie zawinął na parking policyjny) i w poniedziałek muszę nim dojechać do domu w Cannock . Jutro spróbuję zadzwonić do DVLA i zapytać co mam teraz z tym fantem zrobić. Jednak, może ktoś doradzi mi coś tutaj?
Co mi grozi jeśli zdecyduje się na jazdę do domu bez Road Taxu?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 4 May 2016, 10:16 Re: Road Tax

Ryzykujesz mandatem i zatrzymaniem pojazdu.
Samochodu z parkingu raczej nikt Ci nie zwinie, natomiast po przylocie po prostu zadzwoniłbym aby opłacić road tax. Dodatkowo będziesz musiał oczywiście zapłacić za czas kiedy auto nie było opodatkowane. Nie zdziw się więc, że przy zakupie road taxu będziesz płacić od czasu kiedy dzwonisz a nie od czasu kiedy "wygasło". Sam miałem podobną sytuację i opłaciłem road tax z miesięcznym opóźnieniem. Po pół roku zadzwoniłem do nich bo znalazlem w papierach że coś mi nie pasuje i miałem właśnie do dopłaty ten brakujący miesiąc którego nie ujęli automatycznie jak opłacałem z opóźnieniem. Jeśli nie będziesz w stanie opłacić road taxu przez telefon (kiedy już wylądujesz), to na upartego ja bym nie kombinował a wrócił do domu transportem publicznym, parking przy/na lotnisku przedłużył, opłacił road tax i dopiero wtedy podjechał odebrać samochód. Ale znajdą się pewnie i tacy co podejmą ryzyko i bez road taxu będą jechać do domu.
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 4 May 2016, 10:41 Re: Road Tax

"If you have not made a SORN (Statutory Off Road Notification) and your vehicle is not taxed, an automatic penalty of 80 will apply. Your vehicle could also be clamped and taken away from you."

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 4 May 2016, 10:47 Re: Road Tax

A to ciekawe, bo ja zapomniałem otaxować (a zarzekali się że mi przypomną mailem a mail nie przyszedł), dostałem mandat £60, odwołałem się od tego jako że miał mi mail z przypomnieniem przyjść a że nie przyszedł to nie zdążyłem naszykować funduszy na direct debit i mi mandat cofnęli. Nie musiałem płacić tej kary. Wkurzyłem się bo zawsze pieniądze na direct debit czekają o ile wiem że road tax jest "due". Najlepsze że telefonicznie tego nie załatwisz i musisz wysłać pismo :D
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 14 May 2016, 10:00 Re: Road Tax

Dzięki Edmun za zainteresowanie. Zadzwoniłem do DVLA jeszcze tego samego dnia powiedziałem jak wygląda sytuacja, że jestem na urlopie zapomniałem zapłacić roadtax i mam ze sobą tylko numer rejestracyjny auta, więc osoba, z którą rozmawiałem poprosiła mnie o ten numer później, żeby potwierdzić czy naprawdę jestem właścicielem auta musiałem podać swoje dane osobowe i adres dane z karty i po kłopocie.

O tym, że będę musiał zapłacić za te kilka dni do tyłu to wiedziałem, ale to było jakieś kilka funtów jeśli za cały rok zapłaciłem 145 funtów, a nie będę dziadował i przeliczał jak ktoś na poprzedniej stronie na ilość piw w Lidlu :wink:

Guest
 
 
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron