Kilka pytan, sprawy papierkowe

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by peja_87 » 17 Dec 2015, 18:41 Kilka pytan, sprawy papierkowe

Witam. Mam do was dwa pytania. Od 3 miesiecy jestem w UK. Pracowalem dwa miesiace przez agencje po czym zostalem zwolniony. Przez miesiac nie moglem znalezc pracy wiec postanowilem ze wracam do pl. Jak wyglada sprawa z moim urlopem, bo chyba za te dwa miesiace cos mi przysluguje? Druga sprawa to co z tym podatkiem, zostanie mi on zwrocony? musze skladac jakies papiery?

peja_87
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 17 Dec 2015, 18:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by skorpion1 » 18 Dec 2015, 00:32 Re: Kilka pytan, sprawy papierkowe

Hej!
Powinno ci sie cos nalezec, teoretycznie. Nalezy sprawdzic co jest napisane i czy w ogole cos jest w umowie z agencja. Podatek na pewno ci sie nalezy, o ile zostal odprowadzony od wyplaty. Musisz skontaktowac sie z Inland Revenue a jesli nie masz nr to wygoogluj albo zapytaj w Job centre. Moze nawet mozesz to zrobic przez internet, na stronie IR.
Wiem, ze sa tez biura dla Polakow i nie tylko, np.na High Street, West Bromwich, ktore sie tym zajmuja. Oczywiscie za oplata. Powodzenia!

skorpion1
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 25 Sep 2011, 21:48
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by emigrantka90 » 18 Dec 2015, 10:15 Re: Kilka pytan, sprawy papierkowe

Urlop na pewno jakis Ci sie naliczyl - podejrzewam, ze ok 3-4 dni. Musisz dopytac w agencji, w ktorej pracowales - powinni Ci za niego zaplacic.

Co do podatku to, o ile sie nie myle, agencja ma obowiazek do 3 tygodni od ustania pracy przeslac Ci P45. Jesli tego nie zrobili - upomnij sie o to. To sie dostaje listownie do domu, 3 kopie - jedna mozesz wyslac do Revenue wlasnie i oni sobie tam wszystko juz wylicza. Z tym, ze zwrotu spodziewaj sie po ukonczonym roku podatkowym - czasem slyszalam, ze ktos od razu dostawal zwrot, ale ja osobiscie kilka lat temu przyjezdzajac tu na wakacje do pracy zawsze czek dostawalam w maju jakos dopiero. Nie wiem od czego to zalezy. No i ze Revenue zawsze wysyla poczta czek na adres, ktory u nich masz podany, to zadbaj sobie o to, zebys ten czek kiedys tam do reki otrzymal - zmien adres na znajomego, ktory jest tu na stale np. Znajomy probowal ustalic adres do PL, ale powiedzieli mu, ze nie ma takiej opcji.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posts: 71
Joined: 29 Oct 2014, 14:00
Location: Poldington ;)
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 18 Dec 2015, 11:16 Re: Kilka pytan, sprawy papierkowe


Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by peja_87 » 20 Dec 2015, 21:25 Re: Kilka pytan, sprawy papierkowe

Z agencja mam problem bo jak sie icha zapytalem o living form to powiedzieli, ze niedostali jeszcze papierow od firmy w ktorej pracowalem. Mozliwe to? od zwolnienia minal juz prawie miesiac. Jak to dokladnie jest z wyplaceniem tego podatku? Nie przelewaja tego na konto tylo wysylaja czeka?

Dodano: -- 3 sty 2016, 07:46 --

Powiedzcie mi jeszcze czy do revenue mam tylko zadzwnoic i zglosic, ze wyjezdzam czy musze isc osobiscie najpierw do agencji po ten p45 a pozniej do reneue?

peja_87
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 17 Dec 2015, 18:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK