Mąż z poza UE a legalny pobyt

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by kepa555 » 1 Mar 2014, 19:40 Mąż z poza UE a legalny pobyt

Witam serdecznie ,

Myslimy z mężem o przeniesieniu się na stałe do Uk i nie jestem pewna jak zalegalizować jego pobyt gdyż maź pochodzi z poza UE.
Drugie pytanie odnośnie opieki zdrowotnej dla niego jak to wygląda może ktoś był w podobnej sytuacji , dziękuje z góry ;)
User avatar
kepa555
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 43
Joined: 8 Feb 2014, 19:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Goosia » 1 Mar 2014, 21:51 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

Jesli maz posiada permit visa (EEA family permit visa) nalezy mu sie wszystko to samo co tobie , oczywiscie musi pracowac aby placic skladki itp
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 11 Dec 2010, 13:00
Location: west bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marek1955 » 2 Mar 2014, 08:56 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

wystarczy ,ze zniszczy paszport i juz jest problem z jego deportacja do jego kraju tak wlasnie robia hindusi ,pakistance

marek1955
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 18 Feb 2014, 21:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 2 Mar 2014, 09:13 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

Jeżeli jesteście po ślubie,to nie prościej było by starać się o Polski paszport dla niego.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Goosia » 2 Mar 2014, 09:21 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

A poza tym aby otrzymac ta vise trzeba zdac tzw test o zyciu razem , jest tam 100pytan ,4bledne i tej visy moze nie otrzymac ...

Dodano: -- 2 mar 2014, o 09:52 --

z tym polskim paszportem moze byc troche trudno http://obywatelstwo.eu/nadanie.html
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 11 Dec 2010, 13:00
Location: west bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kepa555 » 2 Mar 2014, 10:25 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

A więc może tak od początku.
Małżeństwem jesteśmy od 5 lat więc ucieczka lubego mi nie grozi gdyż znamy sie od podszewki .
Mamy owoc naszej miłości prześlicznego 1,5 rocznego synka. Z mężem poznaliśmy sie na morzu tak ...byłam marynarzem 10 lat obecnie wychowuje synka mąż jeszcze pływa , kontrakty są ciężkie i długie dlatego myślimy o osiedleniu sie już na dobre ale nie w Polsce gdyż pochodzę z małej miejscowości w której mąż raczej nie znajdzie pracy. Co do paszportu polskiego to odpada gdyż mąż nie ma ciągłości w pobycie w Polsce a musiałby mieć nieprzerwane 3 lata niestety nasza marynarska praca przewiduje max 3 miesiące wakacji i znowu morze...tak dłużej sie nie da dlatego planujemy wyjazd.
Goosia b. dziękuje za wsparcie i odpowiedź czy Twój mąż też sie starał o familly visa ? Jeżeli tak jakie dokumenty skladaliscie i te pytania to gdzie niby zadają w ambasadzie przy składaniu wniosków ?
User avatar
kepa555
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 43
Joined: 8 Feb 2014, 19:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by magdam151280 » 8 Nov 2015, 15:11 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

kepa555, Witam cię bardzo serdecznie :D
Czy już poczyniłaś jakieś kroki w związku z wizą dla męża?
Moja siostra cioteczna ma męża Albańczyka, mieszkali i pracowali w Grecji
on ma tam legalny pobyt.
Teraz siostra przyleciała do Anglii i podjęła pracę,
nie wiemy od czego zacząć staranie o EEA FAMILY PERMIT .
Zajrzałam na tą stronkę https://www.gov.uk/government/uploads/s ... 0/vaf5.pdf

i nie bardzo wiem kto ma wypełnić ten formularz, jej mąż czy ona może to wysłać online w Anglii?
odpisz proszę jak zajdziesz chwilkę
pozdrawiam :D

magdam151280
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Mar 2013, 08:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Pit82 » 8 Nov 2015, 22:52 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

magdam151280 wrote:kepa555,
Moja siostra cioteczna ma męża Albańczyka, mieszkali i pracowali w Grecji
on ma tam legalny pobyt.


Co rozumiesz przez legalny pobyt?

On ma tam Adeia Diamonis? Czy może Adeia Paramonis? A może ma Vevaiosi Engrafis Politon Evropaikis Enoseis?

Czy może po prostu jest tam jako turysta, bo to tez jest legalny pobyt.

Pit82
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 16 Aug 2015, 19:43
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by magdam151280 » 9 Nov 2015, 10:33 Re: Mąż z poza UE a legalny pobyt

pracuje legalnie,al nie wiem jaki to pozwolenie jest
chciałabym się dowiedzieć od czego zacząć,czy ten formularz z linku wystarczy wysłać? i kto ma to zrobić ?

magdam151280
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 20 Mar 2013, 08:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI