Wypad anglikiem do Polski

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 31 Aug 2015, 07:20 Wypad anglikiem do Polski

Zastanawiam się nad pojechaniem autem na święta do Polski. Sprawa wygląda tak, że nie jestem właścicielem auta, ale jestem na nie ubezpieczony. Czy mogę się bez problemów poruszać po terenie UE (myślałem też by do rodzinki do NL zajechać) czy musiałbym przerejestrować auto na siebie?

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 31 Aug 2015, 21:30 Re: Wypad anglikiem do Polski

Skoro jesteś wpisany w ubezpieczenie to znaczy, że jesteś drugim kierowcą i możesz poruszać się autem. Pamiętaj tylko o ubezpieczeniu na EU i o dokumencie MOT itp.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by TroyaN » 1 Sep 2015, 06:37 Re: Wypad anglikiem do Polski

Auto nie musi byc na Ciebie zarejestrowane.

Musisz zabrac ze soba:
- Ubezpieczenie
- MOT
- Jak masz to logbook

Dodatkowo przed wyjazdem naklej sobie naklejki na lampy (w UK w zwiazku z ruchem lewostronnym lampy doswietlaja pobocze wiec po wjezdzie do kraju z ruchem prawostronnym to doswietlanie bedzie oslepiala kierowcow z naprzeciwka) oraz zabierz ze soba alkomat (wymagany np we Francjii)
User avatar
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Joined: 2 May 2014, 11:26
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 1 Sep 2015, 14:13 Re: Wypad anglikiem do Polski

- Naklejki na lampy,
- naklejka GB, jeśli masz tylko żółte tablice, bez niebieskiego paska z gwiazdkami UE,
- alkomat,
- apteczka,
- komplet zapasowych żarówek,
- gaśnica,
- trójkąt,
- tyle kamizelek odblaskowych, ile osób będzie jechało.
To tyle, co musisz. Chyba nic nie zapomniałem.

A do tego co może się przydać dorzuciłbym linkę holowniczą, kable do odpalania na krótko, pompka do kół, no i zestaw do wymiany koła.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 1 Sep 2015, 16:38 Re: Wypad anglikiem do Polski

AdamBoltryk wrote:- Naklejki na lampy,
- naklejka GB, jeśli masz tylko żółte tablice, bez niebieskiego paska z gwiazdkami UE,
- alkomat,
- apteczka,
- komplet zapasowych żarówek,
- gaśnica,
- trójkąt,
- tyle kamizelek odblaskowych, ile osób będzie jechało.
To tyle, co musisz. Chyba nic nie zapomniałem.

A do tego co może się przydać dorzuciłbym linkę holowniczą, kable do odpalania na krótko, pompka do kół, no i zestaw do wymiany koła.


I bagażnik pełny :D Auto już jeździło do PL. Tyle, że woziło właściciela a nie mnie.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 1 Sep 2015, 20:33 Re: Wypad anglikiem do Polski

Skoro na święta jedziesz to zimowki musisz mieć. Niemiecki wymóg...

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 2 Sep 2015, 15:15 Re: Wypad anglikiem do Polski

Krzysiek2099 wrote: Auto już jeździło do PL. Tyle, że woziło właściciela a nie mnie.


Jeżdżenie do Polski nie warunkuje posiadania takowych.
Niektóre rzeczy posiada właściciel, a nie przynależą do samochodu (np. alkomat).
No i niektóre rzeczy (apteczka, gaśnica) ma terminy ważności, które mogły wyjść 3 lata temu na przykład...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 2 Sep 2015, 17:37 Re: Wypad anglikiem do Polski

Opony mam uniwersalne. Ale jak trzeba będzie to poprzedni właściciel (mój przyjaciel notabene) ma takowe w Polsce. Przyśle ktoś ewentualnie. Ale już jechałem raz na uniwersalnych przez Niemcy. Ba nawet Policja mnie zatrzymała i nic nie mówili. A sprawdzali auto.

Alkomat, naklejki, apteczka, gaśnica - nieduże koszta to sobie kupię.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA