Sprzedaż auta bez osobistego kontaktu z kupującym?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
TroyaN wrote:Wy mowicie o jednym sposobie z przejmowaniem kont ja mowie o innym sposobie ktory jest czestszy.


Nie mówię o sposobie przejmowania konta tylko o zgodnym z prawem odzyskaniu kasy w przeciągu 2 tygodni. Popatrz trochę jak działa paypal.

TroyaN wrote:Co za tym idzie nie legitymujesz osoby ktora kupuje od Ciebie auto. Zeby bylo smieszniej niema nawet takiego prawa ktore nakazywaloby sie wylegitymowac wiec jak PayPal moze cos od Ciebie pobrac twierdzac ze sprzdales nie tej osobie skoro kupujacy niema obowaizku legitymowania sie? :)

Taki ot patadoks


Nie mam anglika. Jeżeli tak to wygląda to w UK praktycznie za każdy zakup samochodu płacony poprzez system paypal można odzyskać kasę i mieć auto w garści.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

AdamBoltryk wrote:
TroyaN wrote:(...) Gdy juz wyplacisz srodki z PayPala na swoje konto to powiedz mi jak paypal ma zabrac ci te srodki? (...)


Jesli nie odpiales konta bankowego od adresu mailowego, to sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Pozdrawiam



Nie zrozumielismy sie. Chodzi mi o to jak prawnie PayPal moze bez twojej zgody pobrac jakiekolwiek srodki. Przeczytaj co napisalem odnosnie sprzedazy auta i legitymowania kupujacego. Jesli juz piszecie o sposobie na przejecie czyjegos konta to przejmujac konto mamy tez dostep do danych osobowych. Skad mam wiedziec ze samochodu nie kupil ode mnie Abdul Wisimulacha skoro czlowiek znal dane osoby ktorej konto przejal to rownie dobrze tak moze mi sie podpisac w V5C.
Chodzi mi tu tylko o kwestie prawna bo PayPal sam w sobie nie ma najmniejszego prawa to cofniecia jakichkolwiek srodkow jesli tranzakcja jest zakonczona.
Aby taka sytuacja miala miejsce (zwrot pieniedzy) musi odbyc sie sprawa w sadze, ktorej z punktu widzenia prawnego nie ma prawa wygrac bo jak juz powiedzialem w UK nie istnieje umowa kupna sprzedazy (co prawda sa rozne wzory ale nie sa uzywane bo od tego mamy V5C).

Tak wiec jedna wielka bzdura.
Skoro ktos ma dostep do towjego paypala to nie uzyskal go z nieba tylko w jakis prosty sposob (fake PayPal login itp). Tak samo jak z PINem. Sprawdzcie sobei jak to jest zglosic reklamacje na tranzakcje karta w ktorej uzyty byl PIN. Niema mozliwosci zwrotu.
User avatar
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Joined: 2 May 2014, 11:26
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Do dwóch tygodni kupujący może zgłosić fakt, że zapłacił a auta nie dostał i z tego co wiem paypal gęsto robił transakcję wsteczną.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Krzysiek2099 wrote:Do dwóch tygodni kupujący może zgłosić fakt, że zapłacił a auta nie dostał i z tego co wiem paypal gęsto robił transakcję wsteczną.

Tak nawet jak dostajesz mejla z pitwierdzeniem zaplaty to jest informacja ze tranzakcja moze zostac cofnieta ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

witam, wystawiłem samochód na polskim allegro (polskie auto) odezwał sie do mnie niejaki adrian raymon i napisał do mnie tak (wszystko tlumaczone chyba w google)
jestem ok, z ceną i warunkują mi dałeś i będę płacić przez paypal (www.paypal.com) .. Więc będzie płacić bezpośrednio do konta PayPal, bez żadnych opóźnień, a Mam nadzieję, że masz konto paypal, a jeśli nie można łatwo tworzyć konta PayPal na swojej stronie internetowej przy www.paypal.com i wyślij mi swój adres e-mail w systemie PayPal na wypłatę i tu jest moje dane poniżej, aby pokazać, że jestem poważnie zainteresowany pozycja

ja mu opdisałem ze tylko gotowka przy odbiorze a on mi odpisał:

Jak Chciałbym przyjść i sprawdzić i test drive, ale jestem obecnie pracuje z dala od kraju. Jestem inżynierem, który jest morskiego na statku teraz w Drogheda. Więc będę zakupu, nie widząc go, też będę płacić przez PayPal i jestem więcej niż zadowolony zapłacić opłaty Przelew PayPal też. Ze względu na odległość, jak mnie jest w Drogheda Obecnie Będę zorganizował pick-up z prywatnym Courier Service jako najszybciej dostać płatności, musisz dwa podać następujące dane, aby można było przystąpić do UK ...

dla ciekawosc odpisałem mu czemu nie moze dac piniedzy kurierowi, zobaczymy co odpisze.
znalem juz ten temat poniewaz kiedys jak sprzedawalem samochod na ebayu to mialem podobna historie ale nie sadzilem ze na polskim allegro oni tez dzialaja myslem ze to dotyczy tylko uk. a podal mi adres paypala to pochodzi niby ze szkocji

michael90
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 12 Aug 2014, 20:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Takie walki w kazdym kraju sa niestety niektorzy sie na to nabieraja
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Hmmm a alledrogo nie używa systemu PayU? Opłacanie za towar poza allegro jest niezgodne z przepisami serwisu.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

michael90 ja bym mu wysłał jakiegoś lewego zmyślonego,oni nigdy nie używają paypala tylko otrzymujesz na email info oczywiście podróba paypala że pieniądze oczekują itd.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

Najpewniej to sprzedający pieniądze w ręce a kupujący kluczyk, i po zabawie. Reszta sposobów to poprostu szukanie frajera na zerżnięcie go bez wazeliny. No ale jak ktoś nie lubi swoich pieniędzy a lubi być dobrze wydymany to niech kontynuuje takie zabawy. Sprawa głośna a w necie pełno informacji i ostrzeżeń. Uczmy się na czyjis błędach nie na swoich.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

Dariusz83 wrote:Najpewniej to sprzedający pieniądze w ręce a kupujący kluczyk, i po zabawie. Reszta sposobów to poprostu szukanie frajera na zerżnięcie go bez wazeliny. No ale jak ktoś nie lubi swoich pieniędzy a lubi być dobrze wydymany to niech kontynuuje takie zabawy. Sprawa głośna a w necie pełno informacji i ostrzeżeń. Uczmy się na czyjis błędach nie na swoich.

Ciekawe jak kupujesz samochod za £5k+ ... Tez gotowka placisz ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

Zwrot pieniądze w ręce oznacza w tym wypadku pieniądze które fizycznie mozesz posiadać, zawsze mozesz udać sie z klientem do banku i niech zrobi Ci przelew a ty przepisujesz samochód na niego. Ale wątek toczy sie o to ze kupujący nie widzi samochodu a od razu chce go kupić nawet zbytnio sie nie targując, czy nie śmierdzi to przekrętem na odgłosc ?

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Joined: 16 Mar 2012, 19:56
Reputation point: 26
Pokojowy
Top
0

Podbijam watek, warto podzielic sie ta informacja z innymi.
Pan Oszust nadal odpowiada na ogloszenia zamieszczone na tym portalu.
Teraz przedstawia sie jako John Tatham i kozysta z maila imjohntatham13@gmail.com" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Wczoraj z nim pozartowalam, chyba sie obrazil, bo mi nie odpisal.
Dzis do mnie znowu napisal w sprawie innego oglosznia.
Pewnie jest tak zapracowany, ze nie ma czasu sprawdzac na jaki adres email juz napisal, a na jaki nie.


Szkoda, ze administracja strony poza pytaniem o komercyjny charakter ogloszen i inne zdawaloby sie, ze nieistotne kwestie nie dodaje w formularzu ogloszeniowym ostrzezen przed probami oszustwa, ktore zdaja sie sie byc tu na pozadku dziennym.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

ktosienka wrote: imjohntatham13@gmail.com" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

ciekawy adres mailowy :D
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA