Transfer pieniedzy z PL do UK

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by Beata » 1 Jan 2015, 11:29 Transfer pieniedzy z PL do UK

Happy New Year everyone!!! :) Mam ciezki temat na poczatek 2015.

Szukam informacji, jak najkorzystniej przelac lub przewiezc duza ilosc pieniedzy z PL do UK.

Sama widze kilka opcji. Jednak poki co nie robilam wyliczen, ktora z nich bedzie najbardziej oplacalna. Obecnie moje srodki znajduja sie na lokacie bankowej. Moge wiec przeslac pieniadze na konto walutowe. A nastepnie przelac pieniadze (przy pomocy jakiejs firmy), na moje konto w UK. Jednak ta opcja nie bedzie chyba zbyt korzystna, choc dosc bezpieczna.

Mysle rowniej o wyplacie gotowki w PL. Zamienie w polskim kantorze i przewiezienie jej do UK. Czy ktos sie orientuje ile gotowki mozna przewiesc przez granice oraz samolotem? Domyslam sie, ze sa jakies ograniczenia.

Jak ktos mial podobny dylemat, to zapraszam do dyskusji.

;)
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 1 Jan 2015, 12:52 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

Jaką kwotę turysta może przewieźć przez granicę w portfelu ?

Nie ma limitu na przywóz i wywóz pieniędzy dla podróżnych. Jednak ci, którzy nie lubią płacenia kartą i wybierają gotówkę powinni wiedzieć, że w momencie przekraczania granicy są zobowiązani zgłaszać w formie pisemnej organom celnym lub organom Straży Granicznej wykonującym kontrolę celną fakt posiadania krajowych lub zagranicznych środków płatniczych w kwocie przekraczającej równowartość 10 tys.euro. Z Wielkiej Brytanii do Polski można przewieźć 3000 funtów, nie zgłaszając tego Straży Granicznej.

Wywóz pieniędzy następuje bowiem na podstawie :

zaświadczenia wystawionego przez bank
pisemnego zgłoszenia ich uprzedniego przywozu do kraju potwierdzonego przez organy celne lub organy Straży Granicznej.

Polskie przepisy dewizowe zezwalają również na wywóz środków płatniczych w kwocie przekraczającej 10 tys. euro, pochodzących z innych źródeł niż wymienione powyżej, pod warunkiem ich zgłoszenia w formie pisemnej organom celnym lub organom Straży Granicznej.

Info pochodzące z Londynek net.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 1 Jan 2015, 21:24 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages


5. The amount of a one-off transfer cannot be higher than 30 000 GBP from UK and 150 000 PLN from Poland, but in certain circumstances we will accept larger transfers, only once all conditions have been discussed with one of our operators.

-poza tym zawsze można zrobić kilka przelewów, limit dotyczy tylko jednej transakcji

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Ogarek » 2 Jan 2015, 00:50 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages

Ogarek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 3 Sep 2010, 23:59
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 2 Jan 2015, 10:45 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

Należy pamiętać, że przy przelewaniu/transferze/przewozie większej ilosci gotówki służby fiskalne chyba praktycznie wszystkich cywilizowanych krajów chcą zabezpieczyc się przed praniem brudnych pieniędzy. Stąd dobrze mieć potwierdzenie pochodzenia pieniędzy - czasami o nie proszą. Na przykład - Sprzedaż nieruchomości, samochodu, papierów wartościowych itd. Ty, beata będziesz miala bankowe potwierdzenie likwidacji lokaty. To powinno wystarczyć.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Beata » 2 Jan 2015, 20:15 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

Dzieki wszystkim za rady. ;)

O stronce En gland.p l nigdy nie slyszalam. Musze w weekend usiasc i poczytac, jak to sie wszystko odbywa w praktyce. I oczywiscie czy jest to w 100% bezpieczna opcja. Przyznam, ze negocjowanie z kims korzystnego kursu wymiany online wydaje mi sie podejrzane. Wiec troche nie rozumiem, na jakiej zasadzie sie to wszystko odbywa. Bo tu niby online, a jakos przeciez pieniadze trzeba do nich dostarczyc fizycznie. Podoba mi sie opcja, w ktorej nie pobieraja zadnych oplat za tranzakcje. :) Tylko nie wiem czy oferuja naprawde dobre kursy wymiany. Trzeba bedzie zapytac wujka Gogla.

Zawsze lepiej wiedziec wiecej niz mnie. Jak ktos ma jeszcze jakies doswiadczenia w tej kwestii, to z checia wyslucham rad.

:)
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Ogarek » 2 Jan 2015, 22:53 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

Wymiana polega na wyslaniu ze swojego polskiego konta kwoty ktora chcesz wymienic, na ich konto(maja kilka kont w roznych bankach polskich).Nastepnie En gland.p l wysyla na Twoje angielskie konto, ktore podalas podczas rejestracji rownowartosc w funtach.Negocjacja polega na tym ze informujesz ich ile chcesz wymienic.I jesli jest to odpowiednio duza suma, dostaniesz lepszy przelicznik.Na stronie w godzinach dziennych sa dostepni konsultanci.To z nimi mozesz sie skontaktowac przed realizacja przelewu.Gdy zaakceptyjesz ich oferte w panelu zarzadzadzania swoim kontem, zobaczysz ze bedziesz miala zmieniony przelicznik na "srebrny" badz "zloty" zamiast standardowy.

Ogarek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 3 Sep 2010, 23:59
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 21 Apr 2015, 15:05 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

zależy co chcesz dostac po tamtej stronie kanału - funty czy złotówki. Oraz czym dysponujesz (konta PL/UK, pajpale i takie tam mało znaczące pierdoły).

A wystarczy przejrzeć posty na tym forum. Niewiele sie zmieniło w tym zakresie. Poza wciąż fajnym przelicznikiem :).

Pozdrawiam
PS. 700 funtów to nie jest duża kwota. Ale i tak radziłbym podzielić to na 2 transfery - oba poniżej 500.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by haworcja » 22 Apr 2015, 13:17 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

Ogarek wrote:
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages


O, pan Ogarek tu ładnie reklamuje rzeczoną firmę i zapewne jest jej pracownikiem/wspólnikiem - bardzo ładnie, nieważne, ale chciałabym coś dodać.

Otóż, wszystko odbywa się bez problemu jeśli chodzi o sam przelew, dociera on tego samego dnia lub następnego w zależności od pory jego wykonania, no i nie ma z całą transakcją kłopotów ogólnie.

Rzecz w tym, że już nie raz przelewałam większą sumę pieniędzy i co jest ważne to to, że gdy rozmawiacie z osobą na czacie podczas "negocjacji kursu", MUSICIE POTWIERDZIĆ JASNO I WYRAŹNIE, że TAK, TEN KURS MNIE INTERESUJE I PO TYM KURSIE CHCĘ DOKONAĆ ZA CHWILĘ PRZELEWU!
lub coś takiego, w każdym razie nie można po podaniu swoich danych i zapytaniu się o to, jaki kurs będzie przy takiej i takiej kwocie, bo chcę dokonać przelewu, powiedzieć po prostu OK, DZIĘKUJĘ, co wskazywałoby na logiczną akceptację tej oferty przez moją osobę (dane podałam i się pytam przecież dla siebie) - bo chwilę potem, jak puścicie przelew to pójdzie on po normalnym przeliczniku dla ogółu i NIE MA DYSKUSJI z panem, który życzy miłego wieczoru i oskubał was na 20 funtów na obiecanej wszakże wcześniej różnicy kursowej :)

Należy jeszcze przy większej kwocie się zastanowić czy rzeczywiście kurs, który oferują jest taki fantastyczny, bo to, że nie ma dodatkowych opłat jest oczywiście na plus, ale np. na chwilę obecną patrzę i u nich na stronie jest 5.50 do Polski, 5.66 do Anglii, gdzie w stacjonarnym kantorze u mnie w mieście Łódź mam 5.57 na złotówki, 5.62 na funty (kantor benek lodz lutomierska - wujek Google).

Piszę to, bo:
Ogarek wrote:Na ta chwile w kantorze gant we Wroclawiu sprzedaz funta jest za 5,5420zl natomiast przy przeliczniku "srebrnym" jaki zostal mi przydzielony przez En gland.p l jest to 5,5590zl Roznica przy wymianie 10.000zl to okolo 6 funtow.


A mój przykład jest z chwili obecnej i to przy normalnych kursach, bez żadnych przeliczników "srebrnych" czy innych kwiatów i tylko dlatego o tym wspominam - nie wiem jak we Wrocławiu, ale w Łodzi Benek ma najlepsze kursy.

Konkluzja jest taka, że jeśli i tak ktoś jedzie do/z Polski w tym samym czasie co chce wymienić dużo pieniążków, to lepiej zabrać je osobiście chyba, w innym razie trzeba pomyśleć, która opcja internetowa będzie dla nas najlepsza, a jest ich na tą chwilę mnóstwo.
Świadomość - kluczem do wszystkiego.

haworcja
Początkujący
 
 
Posts: 45
Age: 41
Joined: 8 Jun 2012, 20:58
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Apr 2015, 13:30 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

haworcja wrote:np. na chwilę obecną patrzę i u nich na stronie jest 5.50 do Polski, 5.66 do Anglii, gdzie w stacjonarnym kantorze u mnie w mieście Łódź mam 5.57 na złotówki, 5.62 na funty (kantor benek lodz lutomierska - wujek Google).


A do wymiany doliczyłaś koszt biletu do Łodzi i powrót?
Gdyby różnica kursowa wynosiła 1 funta albo powiedzmy 50 pensów to jeszcze zrozumiem oburzenie.
Ale 4-6p? I ty tak na serio?

Pozdrawiam
PS. Sprawdz sobie różnice w cenach kantorów z terenu całej Polski, to dopiero Ci się włos na głowie zjeży.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by haworcja » 22 Apr 2015, 14:23 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

AdamBoltryk wrote:A do wymiany doliczyłaś koszt biletu do Łodzi i powrót?

A czytałeś mojego posta ze zrozumieniem?
AdamBoltryk wrote:Gdyby różnica kursowa wynosiła 1 funta albo powiedzmy 50 pensów to jeszcze zrozumiem oburzenie.
Ale 4-6p?

Ale ja nie wymagam, byś rozumiał moje oburzenie.
AdamBoltryk wrote:I ty tak na serio?

Tak, ja zawsze na serio, kiedy na serio. A kiedy nie to się zwykle rechoczę, tylko nie wtedy kiedy mam do czynienia z 4-6p ;)
AdamBoltryk wrote:Pozdrawiam
PS. Sprawdz sobie różnice w cenach kantorów z terenu całej Polski, to dopiero Ci się włos na głowie zjeży.

Nie mam takiej potrzeby, podałam dla przykładu swoje miasto - jeśli potrzebuję sprawdzić kurs to szukam u siebie, porównuję i chciałam się podzielić, jak to u mnie wygląda.
A wygląda na to, że dobrze że pochodzę z Łodzi skoro w innych miastach jest kicha (nic na to nie poradzę!) - gdzie w temacie kantorowych kursów mam całkiem fajne warunki :)
Pozdrawiam wszystkich :)
Świadomość - kluczem do wszystkiego.

haworcja
Początkujący
 
 
Posts: 45
Age: 41
Joined: 8 Jun 2012, 20:58
Reputation point: 14
Neutralny
Top
3

MalePostNapisane by greg2904 » 23 Apr 2015, 11:48 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

jest takze firma ktora nazywa sie SLCtransfer.com z ktorej korzystam chyba od 9 lat i przelewac mozna pieniadze w obie strone ale jest jeden problem bo moj limit jest ustawiony na £2000. na poczatku bylo tylko £800 ale po doslaniu zwiekszono mi limit do £2000 i nie mowie ze nie mozna go jeszcze bardziej zwiekszyc tylko po prostu niepotrzebowalem go zwiekszac.
oplata za transakcje 24 godzinna wynosi tylko £2 ale jest tez opcja 2-godzinnej transakcji i oplata jest wtedy chyba £5 ale nie jestem pewny bo nigdy z tej opcji nie musialem korzystac.
przelicznik takze jest dobry bynajmniej dla mnie.
jeszcze jedno NIGDY nie mialem problemow z ta firma.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by jaackoo » 26 Apr 2015, 18:16 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

AdamBoltryk wrote:
haworcja wrote:np. na chwilę obecną patrzę i u nich na stronie jest 5.50 do Polski, 5.66 do Anglii, gdzie w stacjonarnym kantorze u mnie w mieście Łódź mam 5.57 na złotówki, 5.62 na funty (kantor benek lodz lutomierska - wujek Google).


A do wymiany doliczyłaś koszt biletu do Łodzi i powrót?
Gdyby różnica kursowa wynosiła 1 funta albo powiedzmy 50 pensów to jeszcze zrozumiem oburzenie.
Ale 4-6p? I ty tak na serio?

Pozdrawiam
PS. Sprawdz sobie różnice w cenach kantorów z terenu całej Polski, to dopiero Ci się włos na głowie zjeży.


Dodam tylko ze te 4-6p x duza kwota czyli £10.000 (z tego co pamietam to na england.cos.tam jednorazowo max wlasnie tyle jest, kwota do negocjacji to minimum £3000, gdzie w kantorze kwota do negocjacji juz od transakcji powyzej 3000pln czyli jakies £600 niecale).Z tych 4-6p robi sie £400-600 minus transfer na lotnisko minus bilet do Łodzi to i tak wyjdzie do przodu jakies Ł250 do 450, wiec jesli to sie nie oplaca :shock: to ja tu czegos nie rozumiem... :?: :!: a przy okazji mozna odwiedzic rodzinke i znajomych, i przywiezc male co nieco :wink:
Pozdrawiam.

jaackoo
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 23 Sep 2007, 19:54
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marass85 » 26 Apr 2015, 18:55 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

Bez czytania moge powiedziec ze zdecydowanie najlepsze kursy i zerowe oplaty ma CINKCIARZ.PL

na 99.9999999% zadna druga firma nie ma lepszych widelek kursowych. Przelew, tego samego dnia jezeli sie to zrobi do mniej wiecej godziny 13-14.

Dodac tylko moge, ze En gland.p l polecilbym jako drugi. Korzystalem przez jakis czas, kurs tez calkiem ok, bez oplat i szybko.

Obecnie roznica na kupnie miedzy Cinkciarzem a Englandem to dobre 7gr wiec na powaznych sumach wychodzi w tysiacach. Transakcji polecam starac sie dokonac podczas dni roboczych poniewaz, w czasie weekendu widelki miedzy kupnem a sprzedaza sie minimalnie rozszerzaja co rzecz jasna jest niekorzystne.
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 39
Joined: 3 Mar 2013, 13:45
Location: B23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 27 Apr 2015, 08:51 Re: Transfer pieniedzy z PL do UK

jaackoo gdybyś przeczytał od czego się zaczęło, to byś zrozumiał
marks wrote:Chciałbym wysłać do Polski około 700 funtów.(...)


Nadal twierdzisz, że sposób z kantorem w Polsce jest opłacalny?

Nigdy nie twierdziłem, że przy dużych kwotach nie jest to do rozważenia, aczkolwiek dochodzi element ryzyka - szmuglowanie przez granicę... Nie każdy ma żyłkę przemytnika i zacięcie do hazardu. Powodzenia w przewozie 10 000 funtów w reklamówce przez lotnisko...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE