Auto na krechę - jakie są opcje?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by Alzak » 21 Nov 2014, 05:10 Re: Re: Re:

AdamBoltryk wrote:
Alzak wrote:Tak tylko samochod traci na wartosci (...)

... zapewne tyle ile Ty wpłacasz leasingodawcy. Po oddaniu auta jest ono sprzedawane po cenie rynkowej. Tylko kasa idzie do leasingodawcy, nie do Ciebie. Taka jest różnica.

Powiem tak - żaden business nie jest tworzony, żeby na nim tracić. A skoro tak jest to znaczy, że oni na tym zarabiają. A jeśli oni zarabiają, to ktoś musi stracić/zapłacić. Zgadnij kto to...

Pozdrawiam


Nikt nie mowi ze firmy leasingowe traca kupuja nie jeden samochod od producenta dlatego sa w stanie wynegocjowac dosc przyzwoite ceny napewno duzo duzo nizsze niz ktokolwiek z ulicy.

To ze leasing nowego samochodu jest tanszy niz jego kupno za gotowke (jezeli ktos wymienia auto co 2-3 lata) wogole nie podlega dyskusji

http://www.tilsungroup.com/mercedes-e%2 ... G7H09KsXLI

http://www.alphacontracts.co.uk/busines ... o-26409349

http://www.car4leasing.co.uk/cars/142/C ... Touch-3dr/

http://www.centralukvehicleleasing.co.u ... p_3dr.html

http://www.carleasespecialoffers.co.uk/ ... ar-leasing

https://www.allcarleasing.co.uk/car-lea ... G7NHdKsXLJ



Pare miesiecy temu byly jeszcze dobre oferty na Golfy R chyba 189 miesiecznie na 24 miesiace z przedplata 2K
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 21 Nov 2014, 14:46 Re: Auto na krechę - jakie są opcje?

Na Twoim kalkulatorze wziąłem sobie auto które mam.
Focus, 1.0 EcoBoost, 36 m-cy kredyt, przebieg 15k rocznie, przedpłata 1200. Ja płacę 319 miesięcznie. Leasing na stronie wyszedł - 256. I Jak mówiłem. Po tych 36 miesiącach ja nadal mam czym jeździć, nie płacąc żadnej dodatkowej kasy. Ty bierzesz nową bryke i płacisz kolejne 2-3 lata po 200-300 funtów...
Jak kogos stać...

Każdy uważa po swojemu. Dla mnie to jest "nic" owinięte w ładny papierek.

thomas Ja decydując się na coś biorę to z pełną zawartością inwentarza - ze wszystkimi wadami i zaletami. I wiem o naprawach i wszystkich innych kosztach eksploatacji. Rozważam je i akceptuję, podejmując decyzję o posiadaniu samochodu. Nie da się wziąć żony bez teściowej :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 21 Nov 2014, 14:54

Adam ale jak brales foke to zapłaciłeś za nia 10k, po 3 latach bedzie warta 5k trzymając ja nadal przez kolejne 3 lata bedzie warta 2k (optymistycznie) I wtedy kupisz kolejna foke za 10k czyli 8k w plecy.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 21 Nov 2014, 15:15 Re: Auto na krechę - jakie są opcje?

AdamBoltryk wrote:Na Twoim kalkulatorze wziąłem sobie auto które mam.
Focus, 1.0 EcoBoost, 36 m-cy kredyt, przebieg 15k rocznie, przedpłata 1200. Ja płacę 319 miesięcznie. Leasing na stronie wyszedł - 256. I Jak mówiłem. Po tych 36 miesiącach ja nadal mam czym jeździć, nie płacąc żadnej dodatkowej kasy. Ty bierzesz nową bryke i płacisz kolejne 2-3 lata po 200-300 funtów...
Jak kogos stać...

Każdy uważa po swojemu. Dla mnie to jest "nic" owinięte w ładny papierek.

thomas Ja decydując się na coś biorę to z pełną zawartością inwentarza - ze wszystkimi wadami i zaletami. I wiem o naprawach i wszystkich innych kosztach eksploatacji. Rozważam je i akceptuję, podejmując decyzję o posiadaniu samochodu. Nie da się wziąć żony bez teściowej :P

Pozdrawiam



Nie powiesz mi ze za 13K kupiles nowego focusa ...

Tutaj leasing na focusa troszke taniej niz Ty znalazles.

http://www.tilsungroup.com/ford-focus-1 ... G9_vdKsXLI

Wplata 1044 i 209 miesiecznie na 100% mozna jeszcze taniej znalezc.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Nov 2014, 15:37 Re:

Thomas wrote:Adam ale jak brales foke to zapłaciłeś za nia 10k, po 3 latach bedzie warta 5k trzymając ja nadal przez kolejne 3 lata bedzie warta 2k (optymistycznie) I wtedy kupisz kolejna foke za 10k czyli 8k w plecy.


9 lat posiadania samochodu.
Bez kosztów użytkowania, które i tak trzeba ponieść w obu przypadkach

Ja -
Pierwsze 3 lata - 10000 plus przedpłata = 13000
potem 200 funtów rocznie na naprawy w kolejnych 3 latach = 600
potem 500 funtow rocznie na naprawy w kolejnych 3 latach = 1500

Koszt przez 9 lat 15100
Sprzedaż za 2100 (optymistycznie)
poniesione koszty - 13000

no i te 2100 w kieszeni

Leasing 9 lat
wpłata 1024 i 200 funtów miesięcznie przez 3 lata = 1024 + 7200 = 8240
po 3 latach albo wykupujesz auto (kolejne 3-5k do wytrzepania od zaraz) albo bierzesz nowe
zmiana fury
wpłata 1024 i 200 funtów miesięcznie przez 3 lata = 1024 + 7200 = 8240
zmiana fury
wpłata 1024 i 200 funtów miesięcznie przez 3 lata = 1024 + 7200 = 8240

Koszt przez 9 lat - 24720
po 9 latach nie masz nic do sprzedania,
Poniesione koszty - 24720

JEDYNĄ zaletą leasingu jest to, że dostajesz fakturę za jego użytkowanie i możesz ją wrzucić w koszty i dodatkowo odliczyć VAT. Ale zaraz, moment, nie prowadzisz firmy... to jest personal leasing...
Aa no i radocha z nowej zabawki co 3 lata.

Ja kupiłem rocznego. Zapewne "polizingowego" :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 22 Nov 2014, 19:52

£200 na naprawy rocznie w fordzie ladny jestes optymista ... I przez 9 lat £2100 hehe

Podane przez Ciebie cyferki ni jak sie maja bo porownujesz zakup uzywanego auta do leasingu nowego.

Dla tych co kupuja nowe auta co 3-4 lata nie ma tanszego sposobu na samochod niz leasing.

Roczne autko to pewnie z wypozyczalni a nie leasing.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by zabaaa » 23 Nov 2014, 12:49 Re: Auto na krechę - jakie są opcje?

Ja mam samochod czyso nowiutki w kredycie i jestem zadowolona z warunkow kredytu z samochodu i ogolnie . :) Nie taki diabel straszny ;)

zabaaa
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 20 Dec 2012, 15:47
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Nov 2014, 13:42 Re:

Alzak wrote:£200 na naprawy rocznie w fordzie ladny jestes optymista ... I przez 9 lat £2100 (...)

Miałem 2 Foki.
1szy
Mk I, 1,4 benzyna + gaz (założony w 5tym roku), nówka z salony, sprzedany w wieku 12 lat. Rocznik 1999 kupiony w 2000. Wydałem na niego przez 12 lat
- 250 złotych jak poszedł moduł rozrządu (w wieku 4 lat)
- 4000 jak założyłem gaz.
sprzedałem go z rozjechanym gazem. Naprawa nowego właściciela kosztowała 400 złotych.
nie podaję ceny akumulatora bo to koszt eksploatacji. A akumulator rozjechał się w wieku JEDENASTU lat... Nawet mechanicy byli w szkou, że tyle przeżył.
TYLE

2gi
Mk 1 1,9 diesel, rocznik 2000, kupiony w wieku 8 lat, sprzedany w wieku 12 lat. Wydałem na niego na naprawy ZERO. Nie liczę kosztów wybitej przez złodziei radia przedniej szyby czy też odkopanego lusterka...

Więc swoje kalkulacje, opierając na własnym doświadczeniu z marką i modelem, bardzo mocno przesadziłem ale w drugą stronę, ostrożnie podchodząc do tematu. Jak widzę Twoje doświadczenia z autami sa zupełnie inne i nadal uważasz, że "Ford gówno wort"... Ja tam twierdzę zupełnie inaczej i dlatego kupiłem kolejna Fokę.

Alzak wrote:(...) Podane przez Ciebie cyferki ni jak sie maja bo porownujesz zakup uzywanego auta do leasingu nowego.(...)

Sam zauważyłeś, że samochód najwięcej wartości traci w 1szych latach użytkowania. A umówmy się - nówka a roczny to prawie to samo. Jedyna różnica to zapach i to, że mój juz jest dotarty i przetestowany :P Prawdziwa nówka (ten sam zestaw) była za 250 funtów na 5 lat i potem na koniec wykup za kolejne 7 tysięcy albo nowy w kredycie.

Alzak wrote:Dla tych co kupuja nowe auta co 3-4 lata nie ma tanszego sposobu na samochod niz leasing.

No i tutaj jest pies pogrzebany. Mieszasz pojęcia. Leasing to nie jest zakup. To jest wypożyczenie.
Ja dyskutuje tylko z samą ideą takiego postępowania. Bo osobiście nie widzę w niej ekonomicznego sensu dla osoby prywatnej. Firmy to zupełnie inna bajka. Jedynym wyjaśnieniem jak dla mnie jest zaspokojenie potrzeby zmiany auta co 2-4 auta przy jednoczesnych brakach środków na koncie :)

Alzak wrote:Roczne autko to pewnie z wypozyczalni a nie leasing.

Możliwe. Aczkolwiek brane w salonie Forda. I na ich warunkach.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 23 Nov 2014, 15:53 Re: Re:

AdamBoltryk wrote:Miałem 2 Foki.
1szy
Mk I, 1,4 benzyna + gaz (założony w 5tym roku), nówka z salony, sprzedany w wieku 12 lat. Rocznik 1999 kupiony w 2000. Wydałem na niego przez 12 lat
- 250 złotych jak poszedł moduł rozrządu (w wieku 4 lat)


I to jest mistrzostwo świata!
Przez 12 lat użytkowania wydałeś 250zł na naprawy. (ford focus 1.4 benz+gaz)....bardzo udane auto.

Dodano: -- 23 lis 2014, 15:55 --

AdamBoltryk wrote:2gi
Mk 1 1,9 diesel, rocznik 2000, kupiony w wieku 8 lat, sprzedany w wieku 12 lat. Wydałem na niego na naprawy ZERO.


Wydaje mi się że nie było takiego silnika :shock:były w vw, renault, peugeot etc. tak,ale nie w fordzie... chociaż jak się nic nie psuło to i pewnie nie zaglądałeś pod maskę, więc mogło to umknąć :D , a tak na poważnie...
chyba że masz na myśli 1.8 ,bardzo awaryjny silnik, ale jeśli w tym aucie również,udało się i przez 4 lata nie wydałeś nic (czyt.zero) na naprawy, to śmiało możemy powiedzieć o cudzie...no może przesadziłem, ale o ogromnym szczęściu na pewno.

Ale faktycznie kiedyś te auta były lepsze, mniej awaryjne.
Oczywiście ,życzę Ci aby w tym focusie, który teraz użytkujesz, również przez 12 lat ominęły Cię naprawy, bo optymizm i uśmiech na ustach to więcej niż bezawaryjne auto...
Pozdrawiam.
[/quote]

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 23 Nov 2014, 19:52

Nowe samochody nie tylko kupuja ludzie co maja wlasne interesy i zakup czy leasing nowego auta jest spo wodowany odliczaniem kosztow...

Sa ludzie co kupuja nowe bo lubia ...

Nie widzisz finansowego sensu kupowania nowego auta co 3-4 lata bo szkoda Ci kasy ale sa ludzie co podchodza do takiego zakupu inaczej jak widac na okolo takich ludzikow jest calkiem duzo...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Nov 2014, 22:17 Re:

Alzak wrote:(...)
Sa ludzie co kupuja nowe bo lubia ...
(...)


No to mówiłem juz nie raz -Jak ktoś lubi i go stać... Jego kasa, jego hobby :)
Ja tam lubię mieć to za co płacę.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 24 Nov 2014, 07:28

Adam z tego co kojarzę to pracujesz w JLR wiec masz dostep do dobrych dealow na forda I jaguara wiec foke tez kupiles pewnie z 20-30% upustem wiec czemu z tego nie korzystać.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 24 Nov 2014, 15:32 Re: Auto na krechę - jakie są opcje?

no kojarzysz PRAWIE dobrze, bo mam doczynienia z JLRem, ale pracuję dla DHLa i my nie mamy tych układów - przynajmniej ja nic nie wiem... :D
Ale musze popytać :)
A Foke kupiłem w "normalnym" salone :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by gofer85 » 24 Nov 2014, 16:14 Re: Auto na krechę - jakie są opcje?

Witam.

Jesli chodzi o Twoje pytanie to musisz sie zastanowic po 1 jak dlugo chcesz uzytkowac I jakiego kalibru samochodu poszukujesz tzn. na jaka rate bedzie Cie stac.

Z mojego doswiadczenia uwazam ze mimo wielu leasingow lepiej jest wziasc kredyt gotowkowy w banku. Male oprocentowanie, samochod jest Twoj, w kazdej chwili mozesz go sprzedac bo przeciez nigdy nie wiadomo co bedzie jutro, w leasing nie tak latwo, oczywiscie mozesz go oddac w kazdej chwili ale doplata pewna. Przy zakupie nowego samochodu za gotowke w salonie naprawde moza wytargowac troszku cene.

Kredyt oczywiscie wez w banku swoim lub jakims innym banku(chyba ze w salonie maja 0%APR), teraz oprocentowania sa na prawde na dobrym poziomie. My wzielismy 15000 L na 3 latka z rata 444 L miesiecznie.

Pozdrawiam I powodzenia zycze

gofer85
Początkujący
 
 
Posts: 42
Age: 38
Joined: 2 Jan 2008, 14:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 26 Nov 2014, 16:33 Re: Auto na krechę - jakie są opcje?

Nie szarpię się na nówkę. Wolę kupić 5-6 latka z dobrą opinią niż robić za laborkę dla jakiegoś modelu.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE