Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by malpa3000 » 2 Sep 2014, 07:19 Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

Mój synek zaczyna szkołe i jestem potwornie zestresowana. Martwię się jak sobie poradzi z językiem i nowym otoczeniem. Sześć godzin dla takiego malucha to bardzo dużo. Jak wasze dzieci to znosiły? Czy dobrze mowiły po angielku?

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 2 Sep 2014, 12:01 Re: Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

malpa3000, Mój jutro idzie pierwszy dzień i się doczekać nie może. Ale on chodził wcześniej na 3h do przedszkola, więc jest oswojony . Twój synek sobie spokojnie poradzi, pewnie początek będzie ciężki i płacz przez 3 dni (chociaż nie koniecznie) a potem to już tylko radość :). Czasem to my rodzice ,mamy wiekszy problem z rozstaniem się z dzieckiem , niż dziecko z zaaklimatyzowaniem się w nowym otoczeniu. Reception Class to przede wszystkim nauka przez zabawę , a jak wiadomo ,dzieci uwielbiają się bawić :)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Ena21 » 2 Sep 2014, 20:44 Re: Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

Bez obaw... ;) Nie Ty pierwsza to przechodzisz, rok temu ja panikowalam i tez pisalam tutaj na forum ;) Poczatki są ciezkie a potem moje corki to juz chodzily z usmiechem i nawet sniadanie jadly szybciej zeby sie czasem nie spóźnić ;) tylko to bylo 2 razy po 3 godziny wiec z angielskim byl problem ale panie przedszkolanki mialy 2 kartki a4 polskich slowek wiec sie uczyły a potem juz jakos sie dogadali, z twoim synkiem napewno tez znajdą najbardziej skuteczną metode komunikacji. :)
Ja kiedyś przyszłam odebrać corki z przedszkola stanełam sobie za szbką i patrze co tam robią i akurat dzieci śpiewały z przedszkolanka w koleczku ...twinkle twinkle little star... a moja starsza corka gestykulując mowi do przedszkolanki "o Biedronce mi zaspiewaj rozumiesz? OOOOo biedroooonce" :D Poplakałam sie wtedy ze smiechu :D To tak na rozluźnienie :D Powodzenia ;)
User avatar
Ena21
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Age: 34
Joined: 25 Nov 2012, 23:00
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malpa3000 » 3 Sep 2014, 07:04 Re: Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

Trochę mnie podtrzymałyście na duchu, ale dalej sie martwię jak sobie poradzi z językiem. Czy nie wydaje się wam, że 6h przez 5 dni to bardzo dużo dla takiego malucha?

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 3 Sep 2014, 13:21 Re: Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

Ty się zacznij martwić za wczasu o Jego polski, a nie angielski :D

Scenka z kolejki do odprawy na Stansted:

Mama z 2ką dzieci - chłopiec i dziewczyna w wieku pi razy sufit 12-13 lat.
Rodzeństwo rozmawia między sobą płynną angielszczyzną (dopóki się nie odezwała matka, miałem ich za anglików).
Matka zadaje pytanie po polsku. Dzieci odpowiadają po angielsku. Dopiero upomniane odpowiadają po polsku. Z delikatnym angielskim akcentem. Dzieci 2- 3 zdania wymieniły między sobą po polsku i automatycznie znów przeszły na angielski.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 3 Sep 2014, 15:41 Re: Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

malpa3000, nie, to nie duzo. Dzieci sobie w szkole milo spedzaja czas, nie nosza workow z ziemniakami ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by greggy » 7 Sep 2014, 07:28 Re: Pierwszy dzień 4-ltaka w szkole

Mojej corci pierwszy dzien w szkole byl super ledwo przyjechala bez jezyka 4 latka I szla usmiechnieta do dzieci ( w polsce chodzila do przedszkole ) .drugi dzien koszmar placz corci I moj jak wracalem ze szkoly ale kazdy nastepny dzien lepiej dzis 2 lata zero problemu z komunikacja uwielbia szkole wiec glowa do gory !

greggy
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 4 May 2014, 17:38
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY